Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Układ wspomagania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 PabloVII

PabloVII
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:krk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:36, 07.09.2011

Witam wszystkich,


Jestem po naprawie przewodu wspomagania (pogryzionego rzez gryzonie) ale niestety na tym sie nie skonczyło.
Mechanik dolał mi ubytek płynu wspomagania ale jakiś uniwersanly.Nie wiem czy to jest sprawa innegopłynu ale od odebrania auta kiedy skrecam kierownicą słyszę i przede wszystkim czuje lekkie wibracje (drgania)
Czy wie ktos o co chodzi?

Z góry dzieki za pomoc

Honda Accord VII diesel
  • 0

#2 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:44, 07.09.2011

a jesteś pewny że nie było tego wcześniej, po prostu na postoju pompa daje większe obciążenie dla silnika i może on mocniej drga,

wymiana płynu na ori PSF-S to raczej nie duży koszt więc zawsze możesz spróbować
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#3 PabloVII

PabloVII
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:krk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:49, 07.09.2011

Napewno tego nie było - kierownica chodziła płynnie bez drgań - boje sie ze zajade pompę.

Czy ori PSF-S to oryginał Hondy? Dzwoniłem juz do ASO i 1 litr orginalnego kosztuje ponad 90zł

Wczesniej miałem jakiś żółty
  • 0

#4 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:57, 07.09.2011

ori PSF-S ma kolor taki żółtawy, jasno brązowy

litr powinien wystarczyć, ale to niech ktoś od VIIg potwierdzi

układ oczywiście dobrze odpowietrzony?
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#5 PabloVII

PabloVII
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:krk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:08, 07.09.2011

podobno odpowietrzyli...byłem u nich i sie upewniałem

wlali mi STP (przezroczysty) a w zasadzie dolali do starego (stary miał taki kolor jak mowisz - żółty)
chyba zrobie tak jak mowisz i kupie ori - byc moze o to chodzi - mam w zasadzie taka nadzieję - boje sie ze gamonie odpalili auto na sucho zeby wyjechac z garazu (musieli czekac na przewod wiec na 100% auto nie stało na podnośniku) Pytanie tylko czy go wypchali czy odpalili...
  • 0

#6 ralph

ralph
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:Puławy
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CRV
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:48, 07.02.2012

i jak sprawa się zakończyła?? u mnie jest podobna usterka podczas skrętu np. na rondzie czuje nierówną pracę wspomagania - delikatne szarpania na kierownicy. Jak to wyleczyć ??
  • 0

#7 Gelski

Gelski
  • Forumowicz
  • 453 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:24, 07.02.2012

Nie jest zalecane lanie uniwersalnego płynu do wspomagania, honda ma swój płyn i zazwyczaj jezdze do nich na dolewke, slyszalem tez ze mozna niby zalac jakims innym płynem niz ori ale musi on byc przeznaczony do japonskich aut.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła

#8 accord007

accord007
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • Skąd:Karpacz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2014
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:40, 18.02.2012

PabloVII,

To cud że Ci się jeszcze płyn nie skrzepł. Nigdy sie nie miesza płynów do wspomagania. Ja raz do VW dolałem inny i musiałem układ płukać 2 razy i już nigdy tak wspomaganie nie chodziło jak powinno. Musisz zmienić na orginalny PSF Honda.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq