Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Pomocy - znikajÄ…ce wspomaganie


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Iro1978

Iro1978
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • SkÄ…d:Siedlce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:12, 30.08.2011

:B
W układzie kierowniczym wymieniłem płyn na PSF-S sądząc, że coś to zmieni tzn. wspomaganie zmartwychwstanie, no i tak się stało, ale tylko na 2 tygodnie :cry: Stopniowo kółko kierownicze kręciło się coraz ciężej. Teraz na postoju to trzeba się nogami o podsufitkę zapierać żeby kierą ruszyć. Wnioskuję, że znowu układ jest zapowietrzony, tylko którędy to powietrze się tam dostaję ("uszczeleczką" pomiędzy pompą a rurką aluminiową).
Płyn ma cały czas stały poziom i nie pieni się.
HELP !!!
  • 0

#2 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 08:51, 31.08.2011

Możliwe że pompa od wspomagania siada. Spróbuj kupić używkę na allegro na podmiankę. Koszt ok 150 PLN[/center]
  • 0

#3 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8863 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 09:58, 31.08.2011

A pompa pracuje głośniej? Czy tak jak przed zmianą?
  • 0

#4 Iro1978

Iro1978
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • SkÄ…d:Siedlce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:20, 31.08.2011

Możliwe że pompa od wspomagania siada. Spróbuj kupić używkę na allegro na podmiankę. Koszt ok 150 PLN[/center]


podmianka była zrobiona gdy pierwszy raz wystąpiła taka dolegliwość

[ Dodano: 2011-08-31, 21:49 ]

A pompa pracuje głośniej? Czy tak jak przed zmianą?


po pierwszym odpowietrzeniu pracowała cichutko, a obecnie (20 minut odpowietrzałem na wyższych obrotach) jak kręcę w lewo jet w miarę ok, zaś w prawo wspomagania brak i dziwne dźwięki dochodzą z pod spodu auta, z okolicy magla (coś jak syczenie).
Dzisiaj uszczelniłem oring (jutro jadę do ASO żeby zamówić nowy, a dzisiaj na próbę uszczelniłem aluminiowe powierzchnie łączące rurkę z pompą) na rurce wychodzącej z pompy.

[ Dodano: 2011-09-01, 17:11 ]
Dzisiaj byłem u mechanika cieszącego się dobrą opinią, stwierdził on, że zablokował się (przytkał) jakiś zaworek na maglownicy. Roboty nie chciał się podjąć - jest zawalony robotą. Czy znacie kogoś w mojej okolicy (Siedlce) kto by się podjął tej naprawy lub podpowiedzcie jak to samemu naprawić.

Dzisiejsze objawy:
-przybywa płynu w zbiorniczku, po zgaszeniu silnika wraca do poziomu maksimum
-w lewą stronę kierownicą można kręcić bez większego oporu, zaś w prawo "mission impossible" i z pod spodu auta dochodzi dziwny dźwięk ( coś podobnego jak szum wody pod dużym ciśnieniem)

[ Dodano: 2011-11-09, 14:51 ]
Wymieniony magiel na drugi i po problemie :mrgreen:
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq