Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Nokian WR G2 195/65R15 XL 95 H


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:17, 01.04.2009

Aloha !
Piszę ten temat, bo przejechałem na moich oponkach pełen sezon i mogę teraz spokojnie je ocenić. Może komuś się przyda przed podjęciem decyzji na przyszły sezon zimowy.
Dodam, że był to pierwszy sezon tych opon.

Przez ostatnie miesiące używałem opon Nokian WR G2 195/65R15 XL 95 H.
Wcześniej jeździłem na wielu bardzo różnych zimówkach, od takich bardzo tanich do b. drogich i powiem Wam, że wg. mnie Nokiany są rewelacyjne.
1. Właściwości jezdne - fakt, że tegoroczna zima do ostrych nie należała, ale Nokiany nie zawiodły mnie ani razu, dobrze trzymają się drogi, są stabilne, komfortowe, a w wersji XL sztywne, więc jak trzeba było szybciej pojechać to zapewniały przyzwoite trzymanie (przy tym profilu na poprzednich oponach auto "pływało" w każdym łuku). Również po wzroście temperatur czuję się na nich pewnie, czego nie mogłem powiedzieć o poprzednich zimowych bucikach
2. Komfort - oponki te są rewelacyjnie ciche. Fakt, że zrobiły się nieco głośniejsze odkąd temperatury skoczyły w górę, no ale nie na nich teraz powinienem jeździć. Poza tym nawet pomimo temperatury nie przeszkadzają i nie są uciążliwe, po prostu gdzieś tam w tle je delikatnie słychać. W zimę nie miałem jeszcze cichszych opon. Jeśli chodzi o komfort jazdy to też rewelacja, opona stabilna, dobrze się trzyma a przy tym świetnie amortyzuje wszystko co może nas wkurzać podczas jazdy (no ale to chyba zasługa profilu i szerokości)
3. Cena - sprawa indywidualna - ja za nie zapłaciłem ok. 230zł/szt. i wg mnie to dobra, a nawet bardzo dobra cena za to co dają te oponki

Mam nadzieję że ta opinia komuś się przyda, kiedy stanie przed dylematem zakupu nowego obuwia na zimę.
Na sezon letni zamówiłem nowe oponki - opiszę jak już na nich odpowiednio długo pojeżdżę (miały być Nokiany, ale w końcu stanęło na Bridgestone'ach)

pozdrawiam
  • 0

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:45, 01.04.2009

Nokian WR G2 205/55/R16 jak dla mnie rewelacja :ok
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq