Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Stacyjka - problem


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 suchy

suchy
  • Forumowicz
  • 27 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:53, 27.03.2009

witam,
jakieś 3 lata temu zaczęły się problemy z moją stacyjką. Aż do dziś nie nazywałem tego przypadłością bo mi to nie przeszkadzało. Otóż od dawna już mogłem wyciągnąć kluczyk ze stacyjki zawsze, nawet gdy silnik był na chodzie. Nic z tym nie robiłem.

Dziś, na stacji benzynowej przyjechałem i już nie odjechałem. Po zatankowaniu po włożeniu kluczyka mogę go przekręcić tylko o pół pozycji między 0 a akcesoria. Dalej żadną siłą się nie da. Próbowałem również nowym zapasowym kluczykiem i nic.

]Zadzwoniłem do znajomego biegłego w Hondach i powiedział mi jak zdjąć osłonę stacyjki i odpalić furę na śrubokręt.

Czy ktoś z was miał już coś takiego? Da się to zregenerować czy trzeba kupić nową stacyjkę? Jaki to koszt?

#2 GlinuÅ›

GlinuÅ›
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:31, 28.03.2009

No jeżeli odpaliłeś auto za pomocą śrubokręta (tak samo w przypadku złodziejskiego łamaka) to stacyjka do wymiany.Stacyjka jak i inne zamki mają w środku zapadki-płytki które mogły ulec uszkodzeniu i żaden fachura nie bawi się w naprawę gdyż jest to prawie nie wykonalne-nie opłacalne.Wielokrotnie w firmie wzywaliśmy fachowców od awaryjnego otwierania zamków samochodowych i co oni robili:w przypadku drzwi nie bawili się tylko rozwiercali zamki,a w przypadku stacyjki(w starszych modelach)spinali na krótko,a w przypadku nowych modeli właściciele wzywali lawety i serwis.

#3 suchy

suchy
  • Forumowicz
  • 27 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:09, 28.03.2009

Odkręciłem kostkę i odpalam śrubokrętem bezpośrednio na kostce
http://www.fotosik.p...e6bf337f4f.html -> korzystam ze zdjęcia Siwego

Śrubokręt wkładam z drugiej strony tego białego :) kluczyk jest wtedy w stacyjce bo inaczej by nie odpalił z powodu immo i kiera by się zablokowała...

#4 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 11:28, 28.03.2009

Pewnie stacyjkę masz OK, i będziesz musiał wymienić wkładkę stacyjki co w najgorszym wypadku wiąże się ze zmianą kluczyka i kodowaniem go :-(

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#5 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:15, 29.03.2009

no tak samo mam w żony civi. spsikanie smarem w aerozolu niestety nic nie pomogło. nadal mogę po odpaleniu wyjmować kluczyk ze stacyjki. poza tym kluczyk ciężko się w stacyjce czasami przekręca i żeby go przekręcić to trzeba czasem trochę z wyczuciem pokombinować. z kluczykiem zapasowym jest jeszcze gorzej z przekręcaniem.

rozumiem, że wkładki nie da się dorobić do kluczyka?
bo wymiana wkładki wiąże się niestety, jak Siwy pisał, z koniecznością kodowania kluczyka (zakładam, że kupi się używany kluczyk z wkładką). no i w takim przypadku trzeba będzie inny kluczyk mieć do otwierania a inny do odpalania, chyba że w drzwiach i bagażniku tez się wkładki powymienia (a to już 4 wkładki w sumie - stacyjka, 2 pary drzwi przednich i bagażnik).
i tutaj mam pytanie. czy da się do stacyjki przełożyć wkładkę z prawych drzwi, których kluczykiem nigdy nie otwieram?? pewnie ta wkładka jest inna w stacyjce, ale zapytać nie zaszkodzi.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#6 suchy

suchy
  • Forumowicz
  • 27 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:19, 30.03.2009

byłem dziś u speca od kluczyków i stacyjek i w 45 minut rozebrał stacyjkę, naprawił ją i zamontował specjalnie - koszt 95 zł i smiga aż miło :) Jakby ktoś potrzebował takich usług w Poznaniu to dam namiary.

#7 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:24, 30.03.2009

no to ja szukam speca z Å‚odzi od stacyjki w takim razie.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:35, 13.04.2010

byłem dziś u speca od kluczyków i stacyjek i w 45 minut rozebrał stacyjkę, naprawił ją i zamontował specjalnie - koszt 95 zł i smiga aż miło :) Jakby ktoś potrzebował takich usług w Poznaniu to dam namiary.



Suchy ja mam też małe problemy ze stacyjką jak możesz dać mi te namiary to też sobie podjadę z góry dzięki :lol: :lol:

#9 Marru

Marru
  • Forumowicz
  • 475 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:36, 13.04.2010

Na stacyjkę była kampania w aso.

#10 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
Reputacja: 22
Super

Napisano 07:34, 14.04.2010

Marru na kostkÄ™ stacyjki

#11 Bulek

Bulek
  • Forumowicz
  • 247 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:04, 26.12.2014

Żeby nie otwierać nowych tematów napiszę jaki ja mam problem ze swoją stacyjką i czy ktoś miał podobny problem?

 

Mianowicie po podjechaniu na stacje benzynową zgasiłem auto i poszedłem zapłacić. Wróciłem wsiadam, wkładam kluczyk a on tylko do połowy i nie chce wyjść. Jakoś z siłą wyszedł. Znowu wkładam i to samo. Potem w porządku. Ponownie wkładam i znów się zacina. Co jakiś czas znowu bez problemu wsuwa się cały. Coś jakby w stacyjce przeszkadzało. Nie wiem co robić? Czy posmarować czy od razu szukać speca od stacyjki? Czy ktoś dobierał się do niej w VII genie? Jak tak to proszę o poradę jak się za to wziąć i gdzie szukać winy.

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.



#12 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 19:57, 26.12.2014

Wygląda jakby wkład się rozsypywał.

Wysłane z mojego C5303

#13 Bulek

Bulek
  • Forumowicz
  • 247 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:39, 26.12.2014

A da się wyciągnąć samą wkładke stacyjki w VII genie?

#14 LK3

LK3
  • Forumowicz
  • 229 postów
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 21:20, 26.12.2014

A da się wyciągnąć samą wkładke stacyjki w VII genie?

 

Pewnie siÄ™ da.

B__1100.jpg

 

Wymiana razem z kluczami. Wyżej piszą, że ktoś naprawiał stacyjkę, ale nie wiadomo co tam było zepsute. Trudno o specjalistę od takich rzeczy, ale podejdź do zakładu gdzie dorabiają klucze i się popytaj. Ja spróbowałbym jakimś olejem maszynowym przesmarować. Strzykawka i kropla lub dwie do środka.



#15 Bulek

Bulek
  • Forumowicz
  • 247 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:45, 26.12.2014

No i przyjechałem pod dom. Wyjąłem kluczyk, włożyłem raz jeszcze i już nie przekręca się... Mam nadzieję, że samą wkładkę idzie wyciągnąć...






IPB Skin By Virteq