Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Problem ze sprzęgłem


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 05:47, 14.06.2011

Mnie spotkało coś takiego, że wczoraj jeden raz mi się zdarzyło że pedał sprzęgła zatrzymał się w połowie ale później podszedł do góry i dojechałem z pracy do domu już normalnie. A dziś wsiadam do samochodu był na biegu wcisnąłem pedał sprzegła a auto do przodu się rwie czyli mi nie wysprzęgliło biegu. Zaglądam pod maske a zbiorniczek jest prawie pusty więc wiadomo że sprzęgło nie może działać tylko teraz się nasuwa pytanie z jakiej przyczyny? przewody przeglądałem i sa w porządku jak na moje oko.
Czy ktoś miał coś takiego i jaka może być przyczyna takiego stanu? A do mechanika i tak muszę Hondzie odstawić. :-/
  • 0

#2 Seraphin

Seraphin
  • Forumowicz
  • 478 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:13, 14.06.2011

Skoro płyn uciekł to sugeruje wyciek. Obejrzyj wysprzęglik, pompę sprzęgła i zobacz od środka auta czy nie cieknie pod pedałmi. Pewnie któraś uszczelka w pompie puściła. Jeżeli nie widać wycieków to dolej płynu (zwykły hamulcowy DOT-4) i odpowietrz układ. Potem obserwuj czy nie ubywa.
Ale obstawiał bym, że pompa cieknie.
  • 0
"Człowiek jest wolny, kiedy niczego się nie boi ani niczego nie oczekuje..."
"Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania." - Voltaire

#3 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8,892 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 08:13, 15.06.2011

Dokładnie jak pisze Seraphin, obejrzyj pompę, ale od środka auta - w miejscu w którym przez ścianę grodziową przechodzi trzpień do pompy sprzęgła.
Pewnie będziesz miał tam gęsty, lepki osad.

Ja miałem zalane DOT-3, ale jak pedał wpadł w podłogę to dolałem DOT-4 bo taki miałem pod ręką.
Po powrocie do domu odpowietrzyłem na DOT-4 i jeżdżę już tak ze 3 miesiące i nic nie ubywa, ale co jakiś czas zaglądam i sprawdzam stan.
  • 0

#4 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2,733 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 13:03, 15.06.2011

5 gen lubi zaskoczyć wyciekiem z przewodu pompa - wysprzęglik ale najczęściej są problemy z pompą (zestaw gumek do regeneracji pompy kosztuje w IC ok. 20 zł a do wysprzęglika poniżej 20 zł).
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:24, 18.08.2011

pomogło i okazało sie ze to pompa i wysprzeglik ale teraz mam znowu ten sam problem ze po dwoch miesiacach od wymiany wsiadam dzis do samochodu i znowu pedal w podlodze i nie moge wrzucic zadnego biegu oprocz dwojki. Co to moze byc bo juz sily mi opadaja a mialem jutro jechac na wesele i lipa. czy mozliwe ze jest to przez zle odpowietrzenie ukladu??
  • 0

#6 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2,733 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 19:55, 18.08.2011

Kiepsko odpowietrzone albo jakaś nieszczelność w układzie.

Weź drugą osobę niech podpompuje pedałem sprzęgła i wciśnie do oporu a ty odkręć odpowietrznik na wysprzęgliku na skrzyni i później zakręć, powtórz całą procedurę aż będzie leciał sam płyn bez bąbelków.

To wtedy może pojedziesz na to wesele a nieszczelności poszukasz sobie później ... ;-)
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:02, 24.08.2011

Okazało sie ze byl zle odpowietrzony uklad i jak dolalem plynu do zbiorniczka to pomoglo ale teraz to juz bez znaczenia bo w drodze na wesele rozbilem samochod i pojdzie chyba na czesci a tak mi jej szkoda :(:(:(:(:(:(:(
  • 0

#8 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2,733 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 08:00, 26.08.2011

O shit, szkoda :k
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq