Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

przykre ale prawdziwe Bose znów On board


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 15:05, 14.02.2009

właśnie wrócilem do BOSE radia zwykłego i tyle..jakość nawet na najlepszym radiu (mam najwyższą Alpine CDA 9855rb) nie jest taka jak powinna być i jest na bose!


Podłączam do tego transmiter FM i jakość jest wyższa niż poprzez zastosowanie radia Alpine dlatego, że system BOSE korzysta ze swoich przedwzmaczniaczy i EQ a Alpine daje tylko sygnał, który nie jest "obrobiony" przez EQ stąd mimo, że jednostka jest super i ma niesamowity jakościowo przetwornik (sprawdzone w CIVICU na Helixach i gra o wiele lepiej niż w Accordzie) to wracam do oryginalnego BOSE

Przed chwilą podłączyłem BOSE i jakość jest o niebo lepsza! Zastosowany transmiter to coś takiego


http://allegro.pl/it...p_katowice.html

używałem takiego samego przed chwilą i kupiłem taki właśnie.

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#2 Nuku

Nuku
  • Forumowicz
  • 67 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:06, 14.02.2009

i piszesz ze sie sprawdza ??

#3 luzny_kalafior

luzny_kalafior
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 03:25, 15.02.2009

A właśnie, jak z jakością? Testowałem transmitery różne, i pomijając plątaninę kabli niewiele zyskiwałem a jakość była bardzo marna... I najgorsze, że czasem radio samo zmieniało częstotliwość bo RDS znajdował jakieś podobieństwa :k
Honda user: Accord & CBR1100XX

#4 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 18:22, 15.02.2009

dyskutowany juz był temat transmiterów - poszukaj.
Mój patent to kasetka z kabelkiem - reweacja, jakośc taka jaka jakość nagrania mp3, żadnych szumów czy uciekania fali.

#5 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 09:50, 16.02.2009

A właśnie, jak z jakością? Testowałem transmitery różne, i pomijając plątaninę kabli niewiele zyskiwałem a jakość była bardzo marna... I najgorsze, że czasem radio samo zmieniało częstotliwość bo RDS znajdował jakieś podobieństwa :k


ja ustawiłem na 87.5 czyli tą najniższą możliwą częstotliwość i grało świetnie, zero kabli, transmiter do zapalniczki wpięty i do niego pendrive. Testowałem ok 30min w jeździe po mieście i nic nie uciekało nie przerywało.

Ale pochwale się ! Dostałem oryginalną zmieniarkę z kaseciakiem za 250zł, radio sprzedałem i za 120 zł mam oryginalną hondowską zmieniarkę pod to radio.

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#6 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 15:03, 25.02.2009

okazało się że zmieniarka nie działa .. :-( odesłałem sprzedawcy.

Przeczytałem że zmieniarki alpine chodzą z tym radiem, podłączyłem zmieniarka owszem działa ale nie mogę przełączyć na CD z poziomu radia tak jakby nie była podłączona! pomóżcie

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:14, 14.10.2009

Zgadzam się z Jarkiem tylko dobra kasta z kabelkiem mini jack i do tego dobry jakościowo mp-4 i o niebo lepiej nisz na najlepszym radyjku ,chyba że w grę wchodzi wymiana głośników,bo fabryczne są zestrojone pod system Bose tj. pod procesor EQ. ;-)

#8 Daniel_wafel

Daniel_wafel
  • Forumowicz
  • 530 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:40, 14.10.2009

okazało się że zmieniarka nie działa .. :-( odesłałem sprzedawcy.

Przeczytałem że zmieniarki alpine chodzą z tym radiem, podłączyłem zmieniarka owszem działa ale nie mogę przełączyć na CD z poziomu radia tak jakby nie była podłączona! pomóżcie


Też to przerabiałem. Kupiłem zmieniarke Alpine i miałem takie same objawy. Podobno można ją podłączyć przez specjalny moduł który kosztuje okolo 300 zloty :mrgreen:
Sprzadałem tamtą zmieniarke i kupiłem oryginalną hondy na allegro. Mimo ,ze ta zmieniarka jest z 1997 roku to jakość dźwięku jest idealna, nic nie skacze, nie przerywa.
Kup oryginał i będzie po problemie.

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:55, 31.10.2009

Witam
Czekam na wasze opinie
Wlasnie dzisiaj mialem przyjemność odpalić cd BOSSE z fabrycznymi głosnikami i subwooferm.
I co tragedia brakuje mi głebi w porownaniu z firmowym nagłosnieniem w toyce to tak jakbym sluchał co z garnka.
Czy tak powinno być?

#10 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:02, 31.10.2009

Zmieniłem kaseciaka 2SA1 na CD Bose 2YA1 i jak dla mnie rewelacyjnie gra, fakt że dużo zależy od tego jak jest nagrana płyta ale mimo to wymiata. W porównaniu do seryjnego audio jakie miałem w Alfie 156 (bez Bose) to przepaść. Czysto gra i spectrum dźwięku naprawde fajne.

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#11 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 21:12, 31.10.2009

Witam
Czekam na wasze opinie
Wlasnie dzisiaj mialem przyjemność odpalić cd BOSSE z fabrycznymi głosnikami i subwooferm.
I co tragedia brakuje mi głebi w porownaniu z firmowym nagłosnieniem w toyce to tak jakbym sluchał co z garnka.
Czy tak powinno być?


nie wiem jaka głębia dla Ciebie to głębia, cóż subiektywne odczucie, a może masz coś uszkodzone?
dobrze by było porównac z takim samym sprzętem na innym accordzie

#12 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:04, 31.10.2009

Mój patent to kasetka z kabelkiem - reweacja, jakośc taka jaka jakość nagrania mp3, żadnych szumów czy uciekania fali.

Tu się zgodzę. Moim zdaniem brzmienie takiego kompletu jest bardzo ładne jak dla przeciętnego słuchacza. Tylko co gdy radio się grzeje i wypluwa kasetę po godzinie odtwarzania? :-(
Mam pytanie, czy jak kupię cd bose z samochodu po faceliftingu to będzie pasowało podłączenie do mojego przed liftem. Z tego co wiem to będzie ale czy można kupić z allegro w ślepo bez pytania o model itp.?

#13 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:15, 01.11.2009

Moje auto jest przedliftowe i CD Bose pasuje, ma być model 2YA1 i wszystko gra.

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250





IPB Skin By Virteq