Skocz do zawartości


RODO w HAKP

lozysko oporowe sprzegla wydaje pisk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:06, 14.01.2011

mam problem z lozyskiem oporowym sprzegla w accord 2003r 2.0 poprostu piszczy na wolnych obrotach,a jak wciskam pedal przestaje,wiec jest suche i ciezko jakos dojsc by je smarem no.w spreju nasmarowac,a skrzyni nie chce mi sie wyjmowac.moze ktos juz kiedys to przerabial?
  • 0

#2 muloj

muloj
  • Klubowicz
  • 293 postów
  • Skąd:Bieszczady
  • Silnik:K24
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU 2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:23, 14.01.2011

Kolego ja to przerabiałem w poprzedni wekend, wjeżdżasz na kanał, odkręcasz oslonę silnika, i oczom twoim ukarze sie łapa sprzęgłowa, to coś przy wysprzęgliku, ostrożnie ściągasz do siebie gumowa osłonę z łapy i przez rureczkę delikatnie psikasz do środka tylko pamiętaj żeby rureczka spreja była skierowana w prawą stronę czyli nie na tarcze sprzegłową po psiknięciu odrazu nastanie błoga cisza (ja uzyłem do tego wd40) po człej opetacji zakladasz gumową zaślepkę i cieszysz sie z jazdy.
  • 0

Tomek
zawsze czarna perła  Hania CG9>CL7>CU2  2.4 i-VTEC


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:28, 15.01.2011

Panowie podepnę się pod temat właśnie zakupiłem moją Hanie i chyba mam podobny problem na wolnych obrotach jak wcisnę pedał sprzęgła to nic nie słychać a jak puszczę słyszę szum obracającego się łożyska ( nie wiem czy to jest łożysko oporowe ponieważ to łożysko pracuje chyba tylko jak się wciśnie sprzęgło). Więc pytanie brzmi czy to może być coś poważnego czy się tym po prostu nie przejmować?.
  • 0

#4 muloj

muloj
  • Klubowicz
  • 293 postów
  • Skąd:Bieszczady
  • Silnik:K24
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU 2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:26, 15.01.2011

Kolego ten delikatny szum to praca głównego wałka sprzęglowego, więc wymień ewentualnie olej w skrzyni i śmiało śmigaj dalej.
  • 0

Tomek
zawsze czarna perła  Hania CG9>CL7>CU2  2.4 i-VTEC


#5 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 23:42, 16.01.2011

Albo poszło łożysko na wałku sprzęgłowym w skrzyni biegów i żadne czary mary nie pomogą.

Ale mimo wszystko warto sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów ...
  • 0

#6 Tomasz1985

Tomasz1985
  • Forumowicz
  • 114 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:13, 02.04.2012

Witam pisze tu bo nie chce zaśmiecać forum mam problem jak w pierwszym poście identyczne objawy na luzie piszczy delikatnie jak troszkę wcisnę to jest cisza. Sprzęgło zmienione na nowe ( kompletne) biegi wchodzą płynnie tylko te piszczenie i nie zawsze, może się ułoży?? zrobione jakieś 200 km :P

Druga sprawa to jak puszczam delikatnie sprzęgło na biegu bez gazu to telepie fura ale podejrzewam podusze silnika, lub... z tego co wiem mam mały luz na łożysku podpory może to przez to?? Acco VI gen 1.8 F18b2 Jakieś pomysły???
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq