Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Emblematy - przyklejanie


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:32, 10.02.2009

Udało mi się zaopatrzyć w znaczki VTEC na błotniki takie jak ostatnio Kiziol sobie sprawił.
Pytanie myślę do kiziola (może już kleił) i to Tomiego bo pewnie wie :mrgreen: na jaką taśmę najlepiej przykleić? Na klapie podglądałem jest bodajże na takiej jakby piance, czy taka będzie dobra no i gdzie ewentualnie szukać? Są na alledrogo różne taśmy ale 10 albo 25 metrów raczej mi się nie przyda :-P Kiziol daj znać jaką szerokość mają znaczki bo czekam na przesyłkę a chce się przygotować do operacji wcześniej. Pewnie trzeba dobrze oczyścić i odtłuścić podłoże przed klejeniem, z góry dzięki za sugestie.
Pierwszy i pewnie ostatni krok do przeróbki na model poliftingowy :mrgreen:

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:38, 10.02.2009

Tak jak ostatnio zaproponowałem Kiziolowi jak będziesz miał znaczki to podjedź do pierwszego lepszego zakładu blacharsko-lakierniczego,a tam za fryko lub parę groszy przykleją Ci znaczki dobrą taśmą dwustronna.Ja to zrobiłem za free i już pół roku trzyma.

#3 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:40, 10.02.2009

Też tak Glinuś myślałem ale chciałem się sam wykazać i może manuala zrobić :-)
Dzięki.

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:44, 10.02.2009

Manuala zawsze możesz zrobić i pochwalić się :ok

#5 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:09, 10.02.2009

zaczne od tego ze to dzial dla niezarejestrowanych wiec przenosze w odpowiednie miejsce.
A znaczki przyklejasz na tasme dwustronnie klejaca- najlepiej jak najwezsza.
Proponuje Ci tasme dwustronna firmy boll 6mm. Taśmy te sa na piance- blacha pracuje, drga a pianka zapobiega wykryszaniu sie kleju.

Są na alledrogo różne taśmy ale 10 albo 25 metrów raczej mi się nie przyda

Taśma u mnie kosztuje cale 6zl (jesli chcesz moge Ci wyslac), i uwierz mi ze taśma firmy boll ma hermetyczne opakowanie i moze lezec bardzo dlugo a w domu napewno sie przyda.
Sa jakies super mocne tasmy za 30 zl ale do znaczkow to zbedny wydatek.
Przed przyklejeniem odtlusc dobrze benzyna ekstrakcyjna (koszt kolo 3zl).

#6 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 16:16, 10.02.2009

teraz ciężko o typową benzynę ekstrakcyjną, jakieś wynalazki robią nazywane "rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym" ( z uwagi na akcyzę i VAT od paliw), trzeba uważać żeby lakieru nie załatwić taką pseudobenzyną, bo to może być z jakimś żrącym lekko dodatkiem. przestrzegam więc. lepiej spirytus chyba albo jakiś odtłuszczacz bezpieczny dla lakieru (mam taki rowerowy). dawniej typowej benzyny używałem do odtłuszczania wszystkiego ale na tych pseudo się już 2x przejechałem i nie próbuje już tego używać.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#7 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:18, 10.02.2009

Z ansera mozna kupic orginalna benzyne ekstrakcyjna.
Co do rozupuszczalnika ekstrakcyjnego to jest to samo co benzyna ekstrakcyjna a co do jej jakosci zalezy od producenta. od tanszych producentow zdarzaja sie jakies wynalazki rozpuszczajace gume czy lakier. Zauwaz ze denaturat w sklepach tez juz sie nie nazywa denaturat lecz denaturan lub rozpuszczalnik spirytusowy.
Naprawde sprzedaje takie rzeczy i wszystko zalezy od producentow. Benzyna benzynie nie rowna- ja od kilku lat mam jednego producenta i nie narzekam. Ale teoretycznie w srodu benzyny ekstrakcyjnej i rozpuszczalnika ekstrakcyjnego powinno byc to samo. Sprawdzone mam Ansera, Dorex oraz volke.
Typowym odtluszczaczem jest zmywacz silikonowy ale wystepuje tylko w litrowych puszkach i kosztuje 13 zl.
Szczerze mowiac przyklejajac emblematy wystarczy dokladnie przemyc woda z ludwikiem. Stary niezawodny sposob :-)

#8 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:33, 10.02.2009

Tomi jak zwykle wujek dobra rada :-) Jak się nie dogadam z jakimś lakiernikiem to poproszę cię o przesłanie taśmy, nie mam czasu po sklepach za bardzo latać. Co do czyszczenia to faktycznie Ludwik daje rade w wielu przypadkach no a spirytu trochę szkoda.
P.S. sorry że zapodałem temat tam gdzie zapodałem :mrgreen:
P.S. II muszę jeszcze jakiegoś Accorda poliftowego dorwać i zmierzyć odległość od góry migacza do dołu znaczka żeby profesjonalnie było. A może w ramach rozrywki zapytam w ASO za ile mogą przykleić...strzelam że z 50 zeta robocizna + 30 koszt taśmy :-P

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#9 ufok

ufok
  • Forumowicz
  • 11 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:21, 10.02.2009

P.S. II muszę jeszcze jakiegoś Accorda poliftowego dorwać i zmierzyć odległość od góry migacza do dołu znaczka żeby profesjonalnie było.


...już nie szukaj.. ok. 1,6cm

Poniżej zdjęcie jak wygląda to w realu:

Dołączona grafika

ps. sorry za jakoś zdjęć, ale cykane w ostatnie chwili w garażu :-D

Pozdro Ufok

#10 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:43, 10.02.2009

Wielkie dzięki ufok, będzie jak fabryka dała :mrgreen:

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#11 Lechuuu

Lechuuu
  • Forumowicz
  • 20 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:45, 29.06.2009

A ja mam pytanie... mam do przeklejenia 2 emblematy na klapie bagażnika... Honda i Accord... bo jakiś lakiernik widocznie malował klapę i ponaklejał krzywo... może ktoś zmierzyć odległości pomiędzy znaczkami a klapą??? Chciałbym żeby to było w miarę dobrze przyklejone a nie byle jak... :-)

#12 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 16:02, 29.06.2009

to Ci pomóc
http://www.fotosik.p...5e0854afa9.html

#13 Lechuuu

Lechuuu
  • Forumowicz
  • 20 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:02, 30.06.2009

Dzięki za pomoc... Hania od razu lepiej się prezentuje... :-D

#14 Vielebny

Vielebny
  • Forumowicz
  • 50 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:50, 30.06.2009

No to ja zapytam - przy polerowaniu urwało mi "A" od "Accord" :P Chciałbym je zamontować spowrotem i jakos nie wierzę, że taśma dwustronna wytrzyma cięgłe mycia ciśnieniówką + zimę. A będzie bardzo głupio jak to "A" odpadnie w czasie jazdy.

Dlatego zapytuję - czy ktoś wie jakiej pianki używa Honda fabrycznie :jogging:

#15 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:01, 01.07.2009

Użyjesz porządnej taśmy dwustronnej 3M to napewno ci nie odpadnie - u mnie tak kleiłem emblematy VTEC i jakoś trzymają się do dziś - nie jedna ciśnieniówka nie dała im rady.
Tylko przed naklejeniem trzeba porządnie odtłuścić powierzchnię, np. benzyną ekstrakcyjną ;-)
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!




IPB Skin By Virteq