Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Accord VII - ukryte funkcje radia !


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:28, 18.01.2009

Wczoraj natknalem sie pobieznie na opis, ze w civicu da sie uaktywnic jakies ukryte funkcje radia. Jadac zastosowalem zasugerowany sposod, czyli: w seryjnym radyjku wciskamy na raz przycisk 1 i 6, i trzymajac te dwa naciskamy dodatkowo przycisk zasilania (raz albo dwa).
Pojawil mi sie wtedy na wyswietlaczu napis chyba DIAG na pare sekund i potem pod kazdym przyciskiem radia z numerem jakies inne funkcje sie pojawily. Byly tam chyba AC - OK, EER - OK, RDS - OK, i jeszcze cosik.
Napiszcie, moze znacie jakies inne "myki" ktore dzialaja w ten sposob, a o ktorych nie ma nic w manualach. W tym civicu podobno dalo sie ustawic na wyswietlaczu radia predkosc z jaka sie jechalo.

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:30, 18.01.2009

no no czekam na twoja relacje....ja tylko wiem ze sa jakies tam ustawienia jak sie dluzej przytrzyma przycisk wl/wyl radia .....zmienia sie format zegara 12/24h itp ale sie nie bawilem.... :mrgreen:

#3 luzny_kalafior

luzny_kalafior
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:19, 19.01.2009

W tym miejscu co się zmienia zegar 12/24 to jest jeszcze funkcja REG - cóż ona zmienia? I cóż zmieniają f-cje opisane przez Marka?
Honda user: Accord & CBR1100XX

#4 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:18, 19.01.2009

W tym miejscu co się zmienia zegar 12/24 to jest jeszcze funkcja REG - cóż ona zmienia? I cóż zmieniają f-cje opisane przez Marka?


to co opisalem to jest chyba tylko metoda testowania niektorych systemow. Nie bylem w stanie niczego zmienic na wyswietlaczu pomimo prob z roznymi przyciskami. Poszukan czegos na sieci w tym temacie. Pozdrawiam !

#5 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:44, 19.01.2009

postudiuj manuala tam jest tyle testów samochodu i jego obwodów że przez tydzień z garażu nie wyjdziesz :mrgreen:
F1

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:30, 04.03.2009

Mam Accorda od miesiaca, kto z Was wie jak przełączyć zegar z 12h na 24h ? Mam wersje radia ze zmieniarka na 6 CD. Próbowałem tak jak napisaliście, dłużej przytrzymać wł/wył radia, ale po za włączeniem i wyłączeniem radia nic się nie dzieje. W instrukcji (niestety dostałem instrukcje dla accorda 2003 przed liftem) nic nie ma na ten temat, czy da się zmienić tryb wyświetlania :?:

#7 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:35, 04.03.2009

Przyciskasz na włączonym radiu centralną gałkę na ok 3s na wyświetlaczu pokaże się jakiś napis i przyciskiem 5 ustawiasz zegar 24h i wsio.

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:02, 04.03.2009

Dzięki, po przytrzymaniu włącznika radia, nie wpadłem na to by wduszać numerki od 1 do 6, tylko próbowałem wduszać jednocześnie włącznik i numerek lub inny przycisk. Tyle się nad tym głowiłem, a to takie proste :k
Jeszcze raz Wielkie Dzięki.

#9 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:28, 31.03.2009

Wczoraj cos kombinowalem z radiem i przytrzymalem wcisniety przycisk, ten ktory jest zaraz na lewo od napisu VOL. Mam tam chyba na nim RDS/TA czy cos takiego napisane.
Na i po magicznych 3 sekundach pojawily sie opcje na wyswietlaczu jakby od equlizera, zmieniajace tony (Classic, Normal, Rock, itp.) Ja jednak nie rozpoznalem roznicy przy zmianie tych opcji. Czy ktos wie "o co kaman" ? :)

#10 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:54, 31.03.2009

w instrukcji nic nie ma? ciekawa sprawa :-) pewnie w moim radyjku tego nie ma ale sprawdzę...
Były tylko te 3 ustawienia? może to wyszukiwanie danej muzyczki bo stacje radiowe nadają tego typu sygnały np news, rock, pop itp nie pamiętam jak to się dokładnie nazywa.
F1

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:19, 31.03.2009

uuu jutro sprawdze czy tez to mam 8-)

#12 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:30, 31.03.2009

Cytuje instrukcje:
"Po nacisnieciu przycisku TA/RDS przez dluzej niz 2 sekundy zostanie wlaczona funkcja PTY. Umozliwia ona rozpoznawanie typu programu nadawanego przez wybrana stacje RDS."
I jest podana lista.

Tak wiec zadna ukryta funkcja.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#13 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:52, 31.03.2009

uuu jutro sprawdze czy tez to mam 8-)

W PSS też to jest.

#14 train

train
  • Forumowicz
  • 193 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:40, 19.04.2009

Chciałbym odświeżyć temat.
Posiadam standardowe radio na jedną płytę. Przy włączonym radiu kliknięcie wyłącznika dłużej niż 2 sek. pokazuje ukryte menu pod przyciskami wyboru zaprogramowanych stacji (1-6).
I tak z tego co pamiętam...:
- pod 1 jest "NEWS" On/Off - do czego to służy?
- pod 2 jest AF On/Off, wg. instrukcji oznacza włączenie/wyłączenie funkcji RDS, próbowąłem obu ustawień ale na wyświetlaczu nie widzę żadnej różnicy
- pod 3 jest REG On/Off - do czego to służy
- pod 4 lub 5 zmiana zegara z 12 na 24 godzinny

Pozostałych funkcji nie pamiętam więc jeśli ktoś mógłby opisać do czego służą będę wdzięczny bo instrukcja na ich temat "milczy".

Pozdrawiam

#15 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:34, 19.04.2009

-News-on/off służy do automatycznego przerywania audycji celem wysłuchania wiadomości
-AF w pozycji on służy podczas podróży do automatycznego wybierania stacji radiowych tzn.masz np.Radio S w W-wie na 105,6 a zbliżając się do Łodzi ta sama stacja będzie na innej częstotliwości i przełączy się automatycznie na silniejszy sygnał
-Reg-on/off odbierasz najsilniejsze stacje w danym regionie




IPB Skin By Virteq