Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Drgania kierownicy


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:35, 14.07.2008

Problem pewnie stary jak świat,ale może ktoś pomoże.Od prędkości 120 km/h miałem lekkie drgania na kierownicy nic wielkiego ale denerwowało.Wymieniłem wszystkie opony na nówki i pojechałem w Polskę.Na "autostradzie" od 120 też czułem lekkie drżenie kierownicy.Przy prędkościach do 200 km/h jest to samo.Sprawdzałem zawieszenie mechanior mówi,że ok.Może trzeba pojechać do diagnosty na szarpaki,ale czy to coś da?Opony i felgi podobno ok,ale czy nie sprawdzić tego w innym warsztacie.Co to może być jak się ma przejechane 77 tys km.Dodam,że jak wchodziłem przy prędkościach ponad 120 km/h w łuki zakrętów to te drgania jakby ustawały.Przy hamowaniu nie mam drgań,więc myślę,że tarcze i klocki ok.

#2 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:54, 14.07.2008

sprawdz stabilizator :-) a jesli nie to obstawiam opony... zaczalbym od opon... u mnie dwa zaklady mowily ze mam dobre a w trzecim okazalo sie ze jednak ogumienie... zamien tyl z przodem i sie przejedz... jesli bedzie dalej trzeslo to obstawiam stabilizator. pozdrawiam

#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 06:29, 15.07.2008

Wiesz nie wyrywa mi kierownicy ale jak trzymam rękę na niej to drży.Postaram się zamienić koła,a czy na szarpakach wykaże,że coś nie tak ze stabilizatorem.Mechanik szarpał koła dotykał drążków i nie wyczuł luzów.

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:58, 15.07.2008

na wulkanizacji kola sa wywazane przy predkosci 60 km/h
jest wiele czynnikow ktore mogoa wplywac na drgania kierownicy
np;
przy wywazeniu kola zostal wpisany zle parametr szerokosci felgi i co ? no wlasnie przy mniejszych predkosciach bedzie ok ale powyzej 100 km/h bedzie trzepalo kierownica.

ja obstawiam na felgi a przynajmniej jedna, bo to jest najczestrza przyczyna a jezeli masz te drgania od dluzszego czasu to i stabilizatory, koncowki itp, napewno sie wyrobily :-P

przy nastepnym wywazaniu niech wrzuca sama felge bez opony i odwaznikow ;-)

#5 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:03, 15.07.2008

Mam nadzieję,że to kwestia wyważenia,bo autko jest sztywne i stabilne,nie buja,nie rzuca na boki i ładnie wybiera nierówności.Przycisnę wulkanizatora :evil:

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:07, 15.07.2008

Przyciśnij albo zmień zakład, bo czasami są takie papraki, że przyciśnięcie nic nie da. :mrgreen:

#7 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 14:10, 15.07.2008

na wulkanizacji kola sa wywazane przy predkosci 60 km/h
jest wiele czynnikow ktore mogoa wplywac na drgania kierownicy
np;
przy wywazeniu kola zostal wpisany zle parametr szerokosci felgi i co ? no wlasnie przy mniejszych predkosciach bedzie ok ale powyzej 100 km/h bedzie trzepalo kierownica.

ja obstawiam na felgi a przynajmniej jedna, bo to jest najczestrza przyczyna a jezeli masz te drgania od dluzszego czasu to i stabilizatory, koncowki itp, napewno sie wyrobily :-P

przy nastepnym wywazaniu niech wrzuca sama felge bez opony i odwaznikow ;-)


dodatkowo zdarza się że koło /fela +opona/ wyważa się na ZERO, ale całość ma bicie pionowe - to krzywa felga powoduje takie objawy możliwe że jest minimalnie skrzywiona i drgania pojawiają się przy większych prędkościach. Dodatkowo przyjrzyj się dokładnie bieżnikowi opon czy nie występuje zjawisko ząbkowania polega to na ciekawym zjawisku - regularne wycieranie co któregoś z kolei klocka bieżnika /z regóły co drugi -wadliwa opona/mało prawdopodobne, aby wszystkie cztery były uszkodzone, ale mozliwe

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:20, 15.07.2008

W zasadzie jeśli z tego co mówisz masz lekkie drgania to może to być wina tylko jednego koła (tzn. felgi)
I jeszcze jedno pytanie: czy masz auto od nowości? a jeśli nie, to czy nie było uderzone przez poprzedniego właściciela?

#9 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:46, 16.07.2008

Prawdopodobnie nie było uderzone,oddawałem zderzak do poprawek (zarysowania)i znajomi mówili że ok.Nie miałem czasu być w warsztacie,ale na początek zamienię koła i zobaczę,a jak nic nie pomoże,to może doważanie kół na aucie.Robił to ktoś i czy były efekty?

#10 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:43, 17.07.2008

ja pojechalem do jednego warsztatu i tez stwierdzili ze jest ok. W innym bardziej sie przyjrzeli i okazalo sie ze gdzies, kiedys musialem wjechac w wieksza wyrwe i rant felgi od wewnetrznej strony delikatnie sie odksztalcil... drgania pojawialy sie przy predkosciach 120-130 i kolo 180... a w hance ktora teraz posiadam przyczyna byl stabilizator i łaczniki wyjechane... zacznij od zamienienia kol i sie przejedz... bo prawdopodobnie to opony lub felgi jesli drgania pojawiala sie tylko przy pewnych predkosciach.

#11 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:34, 17.07.2008

Zamieniłem koła i wydaje się lepiej,jutro sprawdzę na trasie i oby to były koła.

#12 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 15:03, 18.07.2008

z wyważaniem kół czasem tak bywa, że jedna wyważarka pokazuje inaczej niż druga, a związane jest to z brakiem kalibracji. mało który warsztat zleca kalibrację swoich wyważarek np raz na rok. Niestety z upływam czasu urządzenia pomiarowe rozkalibrowują się. To samo dotyczy manometrów które wskazują ciśnienia w oponach.

#13 r.wolf

r.wolf
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:19, 18.07.2008

mam ten sam problem dzisiaj zauwazylem ze przy ok 160-180 km/h hania wpada w dziwne wibracje. kierownica dostaje takich drgan ze jak sie zatrzymalem to pol godziny mna telepalo :mrgreen:
Jezeli masz pieprzyc glupoty ... najlepiej sie nie odzywaj ... konsekwencje moga byc tragiczne ... dla ciebie !!!

#14 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:25, 19.07.2008

hehe mi tak telepalo ze lancuszek na szyji dzwonil :-P po wymianie stabilizatrora miodzio :-)

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:54, 20.07.2008

Ja też mam ten problem, przy ok 120 drgania na kierownicy - ale chyba się przyzwyczaiłam :)




IPB Skin By Virteq