Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Spalanie 20l/100km


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:08, 13.12.2008

Witam. Kupiłem Hondę Accord 1998r. 1850cm (F18A3) z jakąś starszą instalacją gazową (nie ma wskazania poziomu gazu w butli). Przebieg ma niby 201 tyś. Po niecałym miesiącu użytkowania z niedowierzaniem stwierdziłem, że w mieście spalił mi na setkę 20 litrów gazu! Początkowo pomyślałem, że trzeba tylko wyregulować instalację gazową. Zrobiłem jednak test i kolejne 100km przejechałem w mieście na benzynie i niestety benzyny też połknął prawie 20 litrów! Dodatkowo wydaje mi się, że auto nawet na benzynie (pomijając oczywistą dużą wagę) ma dramatycznie słabe przyśpieszenie. Na drugim biegu to praktycznie wogóle nie ma przyśpieszenia. Dodatkowo nie udało mi się nawet z jedynki zerwać z przysłowiowego kapcia. Nie znam się na mechanice, ale też nie mam pieniędzy, żeby opłacać kolejnych "życzliwych" mechaników, dlatego bardzo proszę o pomoc, co może być przyczyną w/w przypadku.

#2 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:13, 13.12.2008

Może sonda lambda

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:23, 13.12.2008

Czy to kosztowna sprawa?

#4 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:06, 13.12.2008

Nie - ok 150 zł

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:22, 13.12.2008

Udać się odrazu do ASO, czy można próbować tańszym kosztem u zwykłego mechanika?

#6 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:25, 13.12.2008

zobacz gdzie indziej - ostatecznie ASO

[ Dodano: 2008-12-13, 15:25 ]
nawet ebay, allegro - ale z aukcji to bierz tylko nowe

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:00, 13.12.2008

Zamiennik francuskiej firmy BEGAR będzie dobry? Dam radę sam wymienić, czy muszę do mechaniora?

#8 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 17:00, 13.12.2008

Kolego napewno musisz podjechać do mechanika,abu podłączył pod komuter i sprawdził co się dzieje. Jeśli to sonda lambda to właśnie pod kompem to ci sprawdzą.
Pozatym jakieś inne objawy są, czy tylko dużo pali i nie ma mocy?

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:44, 13.12.2008

Poza tym chyba ok - silnik chodzi równo, choć pracuje z takim dziwnym pogłosem. Czy to może być coś poważniejszego - np. cały katalizator do wymiany? Co do mechanika, to pewnie muszę do jakiegoś większego serwisu zajechać, żeby pod ten komputer podpieli moją Hanię?

#10 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:48, 15.12.2008

ewidentnie do mechanika, ale takiego który ma komputer diagnostyczny. szkoda na czuja wymieniać jakies czujniki, sondy itp. bo to moze duzo drożej wyjść i być nieskuteczne. inaczej sie zdiagnozowac poprostu nie da, no chyba że przez przypadek, bo przyczyny mogą być różne.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#11 klosz007

klosz007
  • Klubowicz
  • 1706 postów
Reputacja: 25
Super

Napisano 22:05, 17.12.2008

Wg. mnie komputer tu nie pomoże, bo ten silnik miał wtrysk tylko z prostą diagnostyką "spinaczową", bez OBD2 (F18A3 z 1998 - to jest końcówka HA V generacji chyba ? VI generacja to F18B2 lub F18B3 i ma OBD2). Innymi słowy jeśli Check Engine się nie zapala to nie odczyta się żadnych błędów a gdyby się zapalał to kod można samemu sczytać.

Niemniej mechanik by się przydał. Przyczyn może być wiele. Składu spalin chyba nie ma co sprawdzać bo raczej będzie zły. Walnięta sonda lambda, niedopalający cylinder (świeca zapłonowa, wypalony zawór itp.), zapchany katalizator, lejący wtryskiwacz...

Ja miałem uszkodzoną sondę ale nie miałem Check Engine, auto jeździło i przyspieszało normalnie i paliło za dużo ale i tak nie tyle (w mieście 15-16) ...

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#12 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:48, 18.12.2008

jak samochód jeździ na gazie to sonda lambda jest emulowana, czyli komputer w samochodzie jest oszukiwany przez sztuczny sygnał z lambdy dawany przez komputer gazu (tak chyba jest właśnie w starszych instalacjach gazowych). więc check engine nie bedzie się palił przy uszkodzonej sondzie podczas jazdy na gazie. niemniej jednak jak przełączysz na benzyne to chceck engine powienien wykryć uszkodzoną sondę po kilku-kilkunastu kilometrach. jak miałem uszkodzony katalizator to check engine na benzynie się zapalał a na gazie gasł.

ciekawi mnie kiedy wymieniane były w tym samochodzie świece i przewody zapłonowe, można by sprawdzic we własnym zakresie też kopułke i palec rozdzielacza. wyczyścić przepustnicę koniecznie przy gazie trzeba co 30kkm (zwłaszcza przy pływaniu na wolnych obrotach lub kiedy te obroty zaczynają się robic za niskie)

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:54, 18.12.2008

Wiatam :!:
Pozwolicie, ze sie podlacze pod temat, bo mam ten sam problem co kolega SZOFER
Mam Accorda (accord aerodeck 2.0i ES 136KM)kupielm ja kilka dni temu , posiada Instalacje LPG - Dzisiaj niespodziewanie zabraklo mi paliwa... nie spodziewanie, ano dlatego, ze wedlug moich obliczen jeszcz 100km powinienem zrobic... Autko spalilo mi 18.6L LPG (co prawda w mieście) ALE :!: jezdzilem nia delikatnie, bo jak ja kupilem to maial zerwana linke od maski i na otartej jezdzilem. tak wiec do max80 - 90km/h - wedlug mnie autko nie powinno tyle spalic... Cholera, powiem szczerze ze sie baaardzo zmartwilem tym spalaniem - nie wiem co jest grane :-( Tutaj mam raporty spalania dla takiej hondy jak ja mam (kasta oraz silnik ta sama) http://www.autocentr...98&trybopinii=1 Jak kupowalem to poprzedni wlasciciel mowil ze pali 10-11 LPG niezaleznie czy miasto czy trasa (ale wiadomo, nie ma co sluchac, bo kolo chcial ja opchnac.. :| ) mimo wszystko, co moze byc przyczyna drodzy koledzy :?: Regolacja LPG czy moze Lambda :?: 18.6L na 100km to calkiem niezły przepal jak dla mnie ma ta honda :| Mi również nie zapala sie zadna ikonka Check Engine, no i samo autko wydaje mi sie, ze powinno mic ciut lepsze odejscie jak na 136kucykow...

Czyli reasumujac to co przecyztalem wyżej:
Jechac do mechanika - podlaczyc pod komputer i aby sprawdzil sonde... Szczerze mowiac modle sie o to aby to wlasnie sonda byla trzepnieta a nie cos wiecej...

#14 furia

furia
  • Forumowicz
  • 13 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:16, 22.12.2008

mi palil 18 w miescie lecz wyregulowalem u gazownika i spadlo do 13 oczywiscie przy spokojnej jezdzie po miescie przy troszke mocniejszej to zamykam sie w 16l wiec moja rada najpierw gazownik pozniej mechanik pozdro
furia

#15 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:55, 22.12.2008

Panowie mi moja po mieście pali 12 l gazu i w/g mnie jest to rewelka przy takiej mocy.Powiedzcie ile już jeździcie na LPG bo to ma ogromne znaczenie no i czy regularnie zmieniacie podstawowe filtry.Dodam jeszcze,że kontrolka Cheken Engie nie ma zbyt dużego znaczenia pod wsględem spalania jest to tylko zła dobrana mieszanka gazu którą każdy dobry mechanik jest w stanie wyeliminować.




IPB Skin By Virteq