Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Mechanik nie ma pojęcia,w czym problem!


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 korona

korona
  • Forumowicz
  • 54 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:03, 29.11.2008

Witam, mam problem z moim accordem i zastanawiam się, czy przypadkiem to nie winna, np. łożyska podpory półosi. [zaznaczam, że strzelam].
A mianowicie, kiedy kupowałem auto, sprzedawca nie ukrywał, że z tyłu jedno łożysko jest do wymiany, ale łożysko przy kole. Tym większe było moje zdziwienie, kiedy mój zaufany pasjonat-mechanik sprawdził wszystkie łożyska i powiedział, że są oky i nie ma sensu wymieniać (potwierdził to potem drugi mechanik). A fakt, że słyszę jakieś huczenie, to wina kół, a jak zmienię na mniejsze zimowe, to huczenie pewnie zniknie.
Oczywiście zmieniłem na zimowe oryginalne 15 (wcześniej nisko profilowane 17), ale teraz nie tylko mi huczy, ale czuć wyraźnie jak auto drży, szczególnie kiedy wolno się jedzie, i bez różnicy czy na luzie, czy na biegu. Uczucie bardzo przypomina jazdę ze scentrowanym kołem, wydaję się że bije od koła. No ale koła są wyważone i oky, a mechanik znowu sprawdzał łożyska i się zapiera, że to nie one są przyczyną.
Ostatnio szukając przyczyny, znalazł sworzeń, który już ledwo zipał - no to wymienił z wahaczem - koszt - 320 wahacz - 80 robocizna. Mam już tego dosyć, bo tak to mogę niedługo wszystko wymienić, a problem nie zniknie.
Dlatego będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Z góry dzięki

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:46, 29.11.2008

z tył nie ma co huczeć tylko łożysko albo opony dodam że z tył są piasty razem z łożyskiem wymienia się w całości już to przerabiałem teraz u mnie zaczęło huczeć przednie i słychać je wyraźnie , zmieniłem opony na zimówki i też tak mam jak u ciebie że zaczęło auto trochę drżeć i telepie leciutko kierownica huczenie pozostało oczywiście , jeżeli masz zimówki kupione razem z autem i były jeżdżone na nich a coś jest nie tak np z ze zbieżnością mogły się np wyząbkować a później to samo stało się z letnimi i dlatego na letnich i zimowych huczy tak samo najlepiej załóż jakieś koła które nie jeździły na tym accordzie chyba ze masz nowe bo nic o tym nie napisałeś

#3 crisinho

crisinho
  • Forumowicz
  • 88 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:35, 29.11.2008

mi kiedyś telepało autem bo miałem guza na oponie....

#4 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:19, 29.11.2008

geometrie sobie zrob moze cos wyjdzie

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#5 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 23:15, 29.11.2008

geometrie sobie zrob moze cos wyjdzie

oczywiście pełną/przód i tył/

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:00, 01.12.2008

geometria raczej nic nie wykryje , gdyż kolegi nie ściąga na żadną stronę , ani nie drze opon. A jaki masz felunek? może uszkodzona jest średnica otworu centrującego na piastę, lub sama półoś ma bicię?

#7 korona

korona
  • Forumowicz
  • 54 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:57, 01.12.2008

Dzięki za wszystkie rady, ale jak to w życiu bywa, problem jest dużo prostszy do rozwiązania niż się mogło wydawać. Okazało się, że te bezlitosne bice od koła to ząbkowanie, oba komplety opon zarówno 15 jak i 17 mam do wymiany.




IPB Skin By Virteq