Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Jak dodac numery telefonu pod bluetooth


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 good69

good69
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • Skąd:Olsztyn- Crawley
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:16, 17.04.2010

Jak dodać numery telefonu pod bluetooth bo ledwo udało mi się połączyć telefon z samochodem ale teraz następny problem jak dodawać numery, może ktoś poda jakąś instrukcje. Pozdrawiam
  • 0

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:40, 16.05.2010

jak dla mnie to największa pomyłka w tym samochodzie z jaką się spotkałem - no chyba, że czegoś nie wiem, ale... wątpię w tym przypadku :-( NIESTETY z tym zestawem można TYLKO pogadać - mimo, że jest przecież wielki dotykowy ekran który mógłby posłużyć do wprowadzania danych - no ale tak nie jest... zeby powpisywać sobie numery w książkę "mówisz" do niej phone book, a poten store - no i pyta najpierw o nazwę, a potem podajesz numer - niby banalne, ale moja HAnia nie rozumie "two" i zanim pójdę powprowadzać numer musze nażreć się magnezu, melisy itp... generalnie mam tylko wbty jeden numer - nie mający dwójki... załamka - czemu nie można zassać numerów z książki telefonu, tudzieć powpisywać sam numer ręcznie - nie wiem...

Zdaje się, że poprawili to w wersji VIII, ale...

pozdr.
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:14, 18.05.2010

Hehehe - dokładnie: 2 to jest "tju":D Siedziałem w garażu i gadałem z samochodem przez kilkanaście minut zanim wpadłem na pomysł, który niniejszym poddam zainteresowanym - posłuchajcie jak wymawia poszczególne wyrazy "Pani Automat" - trzeba nauczyć się ją w miarę wiernie przedrzeźniać, wtedy skończą się kłopoty. Dodawanie numerów do książki telefonicznej (do 50 pozycji) odbywa się poprzez ciąg komend głosowych w jęz. angielskim, tak jak opisał to RafalP z tym zastrzeżeniem, że choć faktycznie można by to rozwiązać prościej, to i tak uważam, ze ten cały BT w Hance jest największym udogodnieniem, działającym zresztą bez zarzutów. Korzystam z tego rozwiązania namiętnie. Ogólnie nie przepadam za telefonami, a jedyne długie rozmowy jakie prowadzę, to właśnie z siedzenia samochodu. Moim zdaniem świetna rzecz. W poprzednim samochodzie miałem zestaw BT zewnętrzny ale to jednak nie to samo! Ostatecznie można wybierać numery bezpośrednio z telefonu, a po połączeniu przełączyć się na samochód, ale łatwiejsze i bardziej przyjazne jest jednak wprowadzenie kontaktów (tych najczęściej używanych oczywiście) do systemu. Trochę wytrwałości i się uda!!! No i trzeba pamiętać o TJU! :evil:
Pozdr.

PS. Taka rada jeszcze - podczas wprowadzania kontaktów system lepiej ustawić ciszej niż głośniej, bo przy zbyt wysokim natężeniu dźwięku powstaje pogłos (coś jak echo), który może wprowadzić w błąd miłą panią z automatu:)
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:20, 25.05.2010

zaraz to "tiju" sprawdze - ale kombinowałem już na różne sposoby - łącznie z przytykaniem angielskiej zabawki dziecka wypowiadającej "tu" (z nadzieją że jest bardziej native speaker) - niestety... nie pomagało;-)

ale szczerze powiem - gdyby pozwolili numer wpisywać na tym dotykowym ekranie, zamiast dyskutować z automatem - to by było miodzio ;-)

pozdr

[ Dodano: 2010-05-25, 21:35 ]
jeszcze jedno pytanko - może ktoś się spotkał... otóż co jakiś czas coś mi się dzieje z tym zestawem - HAnia przestaje mnie rozumieć, a jak do mnie ktoś zadzwoni to słyszy piski... pomaga rozebranie i podociskanie kabelków przy mikrofonie, ale tak na dobrą sprawę nie wydaje mi się, żeby było tam co dociskać - połączenie wygląda OK...

miałem nadziej, że zmniejszenie siły głosu (opisane wyżej) może być kluczem do zagadki, ale niestety - właśnie sprawdziłem i już prawie się wydawało, że będzie lepiej (skumał [fon buk]) ale niestety - dalej już lipa:-(

ma ktoś pomysł?

pozdr.
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:26, 26.05.2010

Miałem różne harce z moim poprzednim telefonem (Nokia E51) - ktoś np. dzwonił, a system po chwili przełączał się na CD, muzyczka grała i trzeba było gadać ze słuchawką przy uchu. Albo przy próbie połączenia słyszałem komunikat "no phone has been found" i trzeba było na nowo "kojarzyć" urządzenia. Problemy zniknęły po wymianie telefonu na E66 ale sądząc po opisywanych na forum kłopotach na linii HFT - E66 nie jest to kwestia modelu telefonu, a raczej kompatybilności soft'u (telefonu, a być może też HFT, choć w moim przypadku zdecydowanie tego pierwszego). Teraz czasem zdarza się, że muszę powtórzyć komendę, bo "pani Ładna" mówi mi "pardon":) W moim przypadku pomaga albo staranniejsza dykcja albo właśnie ściszenie nieco samego zestawu. Ogólnie jednak w tej chwili (z tym nowym telefonem) śmiga mi wszystko wyśmienicie i nie mam powodów do marudzenia. Jak między dobrymi przyjaciółmi - co było złe się zapomina i cieszy dobrym:)
Pozdrawiam.
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:27, 26.05.2010

Panowie, ja wiem że to zasadniczo dotyczy systemu w waszych nowych accordach ale pozwolę sobie zareklamować fajne rozwiązanie dla posiadaczy starszych acco - radyjko nazywa się LG LAC6800 RU i ma bluetooth a kosztuje okolo 300 zeta.

Nie dosć że zasysa książkę telefoniczną z komórki (sprawdzałem na iphone i nokia e71) to jeszcze ma pelna obsluge aftp (sterujemy odtwarzaczami mp3 w komorce za posrednictwem radia) a glosnomowiacy dziala genialnie - radio sie wycisza i slychac dzwonek. Klikasz guzik i gadasz do samochodu. A juz wlaczenie gpsa w komorce i jednoczesnie muzyki w komorce to rewelka - jedziesz, sluchasz muzyki a w tle pani miłym głosem informuje cie o trasie.

Generalnie bardzo polecam wszystkim tym ktorzy szukaja fajnego rozwiazania do systemow glosnomowiacych...
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:46, 26.05.2010

ja myślę, że kwestia telefony też nie jest bez znaczenia... wcześniej miałem E90 i ta nigdy nie miała problemu z komunikacją BT - telefon się łączył i nie rozłączał niepotrzebnie... ale zachciało mi się zmiany i teraz mam HTC TP2 - i tu już nie raz miałem różne cuda - a to, że on ma zaznaczone że jest połaczony, a HAnia - "no phones have been found", a raz nawet zgubił parowanie... no cóż chińczycy coś spitolili bardziej niż finowie ;-)

niestety - mój problem ze stykami mikrofonu (jak sądzę) od telefonu jest niezależny...

pozdr.
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:12, 06.07.2010

Witam wszytkich accordowiczów. Ja znalazłem jeszcze jedno rozwiązanie na ten wspaniały zestaw BT. Można wywlołać numer z książki telefonu, zainicjować połączenie i zaraz zakończyć. Następnie wydać komendę REDIAL i telefon grzecznie zadzwoni na ostatni numer.
Jeśli chodzi o dodgadanie się z Hanią to polecam odpowiednie ustawienie nawiewów górnych, nad radiem. Jeżeli dmuchają w góre to zestaw nigdy nas nie zrozumie.
Dodatkowo można podmienić mikrofon, bo to co zainstalowali fabrycznie to porażka. Najlepszy byłby jakiś gooseneck, bo można go przyciągnąć do ust. :-)
  • 0

#9 amirm

amirm
  • Forumowicz
  • 9 postów
  • Skąd:W-wa
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:29, 08.05.2011

zaraz to "tiju" sprawdze - ale kombinowałem już na różne sposoby - łącznie z przytykaniem angielskiej zabawki dziecka wypowiadającej "tu" (z nadzieją że jest bardziej native speaker) - niestety... nie pomagało;-)


ma ktoś pomysł?
pozdr.


..rozwiązanie tego problemu jest dość proste, tj. wykorzystanie opcji "recieve contacts" w "Honda HFT" - na 100% działa w VIII-genie (który też nie koniecznie za każdym razem łapie słowo "two").

Co prawda nie sprawdzałem VII-genie - podejrzewam, że jest też taka opcja.

Oczywiście gdyby ktoś jeszcze chciał to rzecz jasna opowiem co i jak :-D

pzdr,
  • 0

#10 e-bola77

e-bola77
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:39, 20.03.2013

Hej,

Ja mam pytanie dotyczącące tego zestawu oraz sterowania głosem (zestawem i nawigacją) - czy jest gdzieś lista komend jakie obsługiwane są przez te urządzenia - albo instrukcja obsługi?
  • 0

#11 JesionPL

JesionPL
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Wołów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:16, 05.10.2016

Ja mam Honde Acord z Navi, na kierownicy przycisk odbierania i odrzucania polaczenia, a jeszcze troche pod nimi jest ikona mowy i powrot. 

Jak naciskam ten nizej System glosowy sie odzywa i mozna komendami glosowymi sterowac Radiem klimatyzacja itp. 

Ale w momencie kiedy naciskam przycisk odbierania rozmowy nie dzieje sie kompletnie nic. O co w tym chodzi ktoś coś wie ?? HELP! 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq