Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Wymiana postojówki


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:09, 01.11.2008

Wtam , czy może ktoś z bardziej doświadczonych kolegów, podpowie jaka jest żarówka w przodzie i jak się to wymienia? To mój pierwszy ACCORD.
Wielkie dzięki.

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:29, 02.11.2008

Ja wymienialem u siebie na diodowe biale(zajebiaszczo wyglada :mrgreen: ) Wchodza tam normalne postojowki w5w czy jakos tak z jednej strony bardzo ciezkie jest dojscie ale jak ma sie mala reke to da rade 8-) cos takiego : http://moto.allegro....k_12000mcd.html

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:03, 02.11.2008

wielkie dzięki, nie mam ksiąźki po polsku i dlatego pytam

#4 Mniwoj

Mniwoj
  • Forumowicz
  • 72 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:51, 27.02.2009

Żarówki postojowe to 5W12V bez metalowego trzpienia. A wymiana nie jest taka prosta w modelu z 2004. Da się to zrobić bez demontażu nadkoli. Z lewej strony wystarczy wyjąć akumulator i lewą ręką bez problemu. Z prawej strony trzeba wyjąć lejek-rurę do pojemnika spryskiwaczy i poprosić żonę, albo dziecko z małą ręką. Obsadka się przekręca w lewo o pół obrotu i wyciąga. :k

Doszedłem do wprawy i bez wyjmowania akumulatora i wzywania żony, wymieniam obydwie postojówki w 15 minut. Teraz mam diodowe, białe i nadzieję, że już ich nie będę musiał wymieniać. :ok

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:31, 01.03.2009

Dziękuję, a wyjęcie akumulatora nic nie spowoduje w elektronice? Zupełnie się na tym nie znam.

#6 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:36, 01.03.2009

Spowoduje tylko usuniecie ustawien stacji w radiu, ewentualnie funkcja auto od szyb przestanie dzialac i trzeba bedzie go nauczyc

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#7 andref24

andref24
  • Forumowicz
  • 113 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:47, 01.03.2009

Dziękuję, a wyjęcie akumulatora nic nie spowoduje w elektronice? Zupełnie się na tym nie znam.


Ja proponuje jednak wymianę żarówek przez nadkola, trzeba tylko wyjąć dwie spinki nadkola i lekko odgiąc nadkole od przedniej strony, żeby ręką weszła potem przekręcić żarówkę, żeby wyszła. Tylko trzeba uważać na jedną rzecz, samą główkę spinki trzeba najpierw podważyć śrubokrętem, tak aby wyszła w górę potem dopiero wyjąć całą spinkę. Jak ją potem będziesz wkładał to sprawdź, czy spinka ma główkę podniesioną do góry przed włożeniem, w przeciwnym wypadku przy wkładaniu ułamią ci się dolne ząbki spinek. Mi się właśnie tak stało i musiałem kupić nowe (4 spinki to 39 PLN), ale teraz już będę na to uważał i żarówki będę już zawsze wymieniał przez nadkola, bo reset po wyjęciu akumulatora jakoś mi się średnio podoba:)

andref


#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:11, 03.03.2009

Dzięki Panowie, jak człowiek popyta to wszystko staje się łatwiejsze, wymienię na diodowe i zobaczę jak to wygląda?
Pozdro ;-)

#9 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:37, 20.03.2010

kto ma pozycyjne diodowe? jaki efekt? warto? a poza tym dojscie do pozycyjnych od strony pasazera w VII gen to masakra,dzis chcialem wymieni c i sie poddalem narazie
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#10 Iron

Iron
  • Forumowicz
  • 83 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:23, 20.03.2010

kto ma pozycyjne diodowe? jaki efekt? warto?


Nie pakuj się w diody, ja mam u siebie białe LED-y i wygląda to ... nie za ciekawie, efekt jest może lepszy z ksenonami, ale jak masz normalne H1 to polecam postojówki z zestawu BlueVision Philipsa.

dojscie do pozycyjnych od strony pasazera w VII gen to masakra


... 5 minut max (obie strony)
-= moja Hania =-
.......................................................................................................................................................................................................

#11 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 20:32, 20.03.2010

Do postojówek najlepiej i najszybciej dostać się przez nadkole, a co do led-ów to miałem coś w ten deseń http://moto.allegro...._1w_wwa_fv.html i świeciły naprawde dobrze ale po 15 tyś jedna padła i wróciłem do bluevison

#12 bartoszwrc

bartoszwrc
  • Forumowicz
  • 593 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:49, 21.03.2010

Potwierdzam obie tezy; Philips BlueVision wygladaja super (sam takie mam :mrgreen: ), rzeczywiscie latwiej dostac sie przez nadkole, odgina sie ono lekko, nawet gdy jest zinmo i plastik sztywniejszy.

:shock:...jak dla mnie fura No.1 na UK

To szelma jest ------> http://www.accordklu...i-dirty-diesel/

www.typeaccord.co.uk


#13 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:55, 22.03.2010

hmm,to chyba zaufam kolego forumowiczom i zakupie blue vision :-)
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#14 bartoszwrc

bartoszwrc
  • Forumowicz
  • 593 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:21, 22.03.2010

hmm,to chyba zaufam kolego forumowiczom i zakupie blue vision :-)

:ok

:shock:...jak dla mnie fura No.1 na UK

To szelma jest ------> http://www.accordklu...i-dirty-diesel/

www.typeaccord.co.uk


#15 _Qba_

_Qba_
  • Forumowicz
  • 53 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:59, 25.03.2010

blue vision przy xenonie i tak sa zolte :mrgreen:




IPB Skin By Virteq