Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Radia 2-din


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:04, 16.06.2009

Witajcie, moje autko to hatchback z 2000 roku z manualną regulacją nawiewami,klimą. Przymierzam się do zmiany radia w mojej 'panterze' no i tak sobie wymysliłem że najbardziej byłbym zadowolony gdybym w miejsce zegarka i zamykanego schowka w dolnej części środkowego panelu załozył radio o standardzie 2-din. Czy ktoś z Was może robił takie kombinacje? Można wywalić te dwie rzeczy i czy w tamto miejsce zmieści się, wejdzie 2-din ? W co musiałbym się dodatkowo zaopatrzyć ....?

Pozdrawiam Was serdecznie :-)

#2 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 08:22, 16.06.2009

Pewnie samemu coś musiałbyś wyrzeźbić, bo gotowca nie ma. Sprawdź wymiary, czy aby 2din wejdzie. Tam pasuje 1din + panel od klimy, a on nie jest 1din.

Do zobaczenia na trasie.


#3 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:09, 16.06.2009

pasują idealnie 2-dinowe radia, sam się przymierzam, nie ma problemu, w nic nadzwyczajnego nie musisz się wyposażać, jedynie przeciągnąć kable w dół, chyba, że przy okazji chcesz kamerę cofania, czy tego typu bajery

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:21, 16.06.2009

hmmm...i to mnie cieszy :-) Zastanawiam się tylko w jaki sposób można to zamontowac by się trzymało - sama ramka wystarczy ? I druga sprawa - chyba trzeba wybrać dobry model by skosy pasowały? Rozglądam się za czyms takim - ALPINE CDE-W203Ri. Nie potrzebuje odtwarzacz dvd bo usytuowanie byłoby nie najciekawsze do oglądania. Nawigacje w tamtym miejscu raczej też jest niebezpiecznie montować - nie wygodnie w funkcjonowaniu.

#5 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:29, 16.06.2009

DVD też jak dla mnie zbędne, jak będzie to będzie.. ale NAVI jak najbardziej TAK, w miejscu na dole jest nawet lepiej bo nie razi po oczach w nocy, a do "zerkania" to dobre miejsce, ciut gorzej przy wbijaniu trasy, ale większość ma ekrany dotykowe i większosc ma odchylane ekrany (to odnośnie skosów) .. tylko te :-/ ceny

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:21, 16.06.2009

Oj niektóre modele to drożyzna :-) jak dla mnie oczywiście. Może ma ktos juz coś takiego i się pochwali fotką ????

#7 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:01, 17.06.2009

No właśnie popieram, że drożyzna i właściwie nie wiadomo za co... Rozmiar tonie wszystko (nawet każda Kobieta Ci to powie). Ja ze swojej strony polece Alpine 9855r (powiedzmy najtańszy z tych najlepszych i bardzo bardzo rozwojowe, ma wszyskie ustawienia nawet do zestawu całkowice aktywnego)

#8 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:11, 17.06.2009

ja już miałem różne wizje, ale właśnie napotkałem to:
http://www.allegro.p...lep_zabrze.html

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:09, 17.06.2009

OK, jak nikt nie chce się pochwalić to ...ja to zrobie :-) Może komuś się przyda taka wiedza :-)
Ogólnie zajeło to około 3 godzin człowiekowi co profesjonalnie się tym zajmuje, ja tylko statystowałem :-) Dzień wcześniej podjechałem zapytać i gość zrobił pierwsze przymiarki. Musiał przygotować kątowniki by wpasowały w miejsca po śrubach z modułu zegarek/mini schowek. 3 godziny zajeło - demontowanie oprawek z konsoli środkowej, odkecanie modułów zapalniczki oraz zegarka/mini schowka, montaż radia 2 din, oraz .... na miejscu zdecydowałem zakupić Helix DarkBlue 6.21 i dlatego 'magik' zamontował tweetery w bocznych słupkach, przeciągnął kable za schowkiem pasażera (demontowanie schowka było wymagane) i również po stronie kierowcy, zwrotnice wkomponował przy środkowej konsoli na zewnątrz ale tak że np plastiki spod schowka zakryły je, do tego przeróbka kabli. Przy montowaniu samego radia nie było większego problemu, oprócz tych kątowników i tego, że ramka radia 2-din jest troszkę za wąska i za wysoka - musiał ją spiłować i za bardzo się przyłożył bo od dołu mam 1 mm prześwitu.
Ogólnie jestem zadowolony i jak na mój gust świetnie to wygląda :-)
Niestety ze względów finansowych nie zdecydowałem się na wymianę głośników. Żeby miało to 'ręce i nogi' wygłuszenie drzwi matami STP plus dystanse i robocizne gość wycenił na ok 500-600 pln z czego 400 na maty. To koszt obu przednich drzwi. Głośniki poczekają chwile w domu. Z tweeterami rzeczywiście brzmienie jest pełniejsze.

Tak wyglądało przed pracą

A tak juz po montażu

Tweeter 1

Tweeter 2

Całość

Przepraszam za jakość zdjęć :-(

ToMala, co do Twej propozycji to też nad takim się zastanawiałem ale....jak dla mnie korzystanie z nawigacji w tym miejscu byłoby trochu nieporęczne, ale to tylko moja opinia. Dodatkowo nie wiem czy ten model który Ty proponujesz jak zjedzie w dół wyświetlacz (przy wkładaniu płyty) to czy przypadkiem nie będziesz udarzał lewarkiem zmiany biegów wrzucając np 3-ci bieg. Ale próbuj :-)
Jeśli ktoś jest z Krakowa lub okolic to mogę podesłać namiary na ten serwis AudioCar. Monter jest młodym wiekiem ale skromny i rzeczowy. Finansowo też jakoś ze mnie nie zdarli bo kupując radio plus zestaw Helix-a za robote zapłaciłem 100 pln.

#10 Kitos

Kitos
  • Forumowicz
  • 149 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:16, 17.06.2009

fajnie to wygląda :) podobają mi się radyjka 2din... no ale do tego trzeba mieć garaż;)

jak możesz to podrzuć namiary na tego magika :)
"The faster you go, the shorter you are. "

#11 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:02, 18.06.2009

bart_kr, panel może się odchylać, ale nie musi a do lewarka jeszcze jest miejsce, trzeba tylko odpowiednio głęboko wpuścić radio. Co do navi, to często wystarczy słuchać i spoglądać od czasu do czasu, widziałem już navi w tym miejscu i jest git.
Radyjko wygląda fajowo, cykacze już mniej, bo można je wkomponować i ewentualnie całość obszyć czarną skórą lub rozjaśnić maskownice i zostawić jasne obicie tak, żeby się mniej w oczy rzucały, ale to tylko moja opinia.. radyjko ma kolory zmienne czy jesteś skazany na niebieski?

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 05:55, 19.06.2009

ToMala, z obszyciem tweeterów na pewno lepiej by wyglądało i nie rzucało się w oczy, masz racje. Co do radia to wyświetlacz świeci na biało (napisy), górne klawisze na czerwono/pomarańczowo a dolne na niebiesko. Jest możliwość przyciemnienia klawiszy w dwóch skokach (nie płynnie) i trzecia opcja automatyczne przyciemnianie przy włączonych świtłach pozycyjnych. Głębiej radia nie da sięosadzić bo jest z tyłu, za radiem już plątanina kabli które blokuja.
Jak zrobisz to pchnij zdjęcia :-)

[ Dodano: 2009-06-19, 10:50 ]
Hmm....cały czas się zastanawiam co jak wsadze w to miejsce po starym radiu ????? hmmm CB ? jakiś zgrabny zegarek z termometem? czy może jakiś schowek na pierdołki?
Macie jakieś ciekawe propozycje ?

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:03, 19.06.2009

A czy ktoś z was zastanwiał sie nad tym aby radio 2 din wprowadzić nie na dole ale u gory.

Przenieść to sterowanie nawiewem na dół a tam wtedy jest dość miejsca ? Jeżeli byłoby u góry to można by faktycznie wykorzystywać jako kamerę i nawigację.

#14 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:11, 19.06.2009

bart_kr, to całkiem zacnie ;-) ... a cykacze zawsze można poprawić. Ja fotki porobię, ale narazie czaję się tylko na zestaw głośników, ale to też się odwlecze, bo am do zmiany piastę na tyle (530zł) i koła oraz trochę wydatku związanego z przeszczepem hamulców z ATR - to ma wyższy priorytet. Co do miejsca po zegarku to już zależy od Ciebie, ja osobiście bym jakiś schowek wrzucił, takie są dość głębokie nawet od innego auta, które występują zamiast radia

be_free, dla mnie osobiście w górnym miejscu to zbyt rzuca się w oczy, zbyt razi w oczy, nie wiem jak jest z przeniesieniem nawiewu na dół, nie wiem czy kable są ciagnięte od góry czy od dołu, ale uwierz, że navi i ewentualnie kamera w dolnych slotach sprawdza się dobrze, zwłaszcza po odchyleniu panela, a i nawet bez tego, bo te radyjka mają dość dobre kąty widzenia

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:57, 20.10.2011

odgrzeję starego koltleta bo bez sensu jest zakładać nowy temat,a pytanko mam co do radia 2DIN czy ktoś ma fotki jak to wyglada gdyż przymierzam się do takiej zmiany ale chciałbym umiejscowić je na górze tylko kwestia tego napelu ogrzewania bo jest manualny czy nie trzeba będzie zbyt dużo przerabiać




IPB Skin By Virteq