Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

dosuwanie szyb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 pawel3333

pawel3333
  • Forumowicz
  • 49 postów
  • Skąd:rzeszów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:15, 17.05.2011

Witam szukałem na forum ale nie znalazłem :-( dokładnie mówiąc szukałem informacji na temat automatycznego dosuwania szyb(coś podobnego jak ma: Audi, VW tzn przytrzymanie przycisku zamykania zasuwa szyby), czy taka funkcja jest w accordzie i czy orientuje się ktoś gdzie można znaleźć dane o wyposażeniu konkretnego samochodu????
  • 0

#2 szysz

szysz
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:27, 17.05.2011

Nie ma, trzeba zrobić samemu :)
  • 0

#3 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:54, 17.05.2011

takie moduły instalują np panowie od alarmów/centralnych, koszt jak się kiedys dowiadywałem około 200pln z montażem
co do wyposażenia accordow z tamtych lat to jest tak namieszane że nie ma szans na konkretne skatalogowanie
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#4 krisss111

krisss111
  • Klubowicz
  • 1568 postów
  • Skąd:Mińsk Maz/Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 22:20, 17.05.2011

tzw. moduł komfortu
  • 0
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...sss111/</a></p>
<p> </p>
<p> </p>

#5 Cichy

Cichy
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Gdańsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:36, 14.07.2011

Czytając post mam mieszane odczucia o co Pawłowi chodzi? O domykanie szyb przez central, ale to przytrzymanie przycisku daje mi do myślenia, że może chodzi o automatyczne zamykanie od środka :D Ja mam dokładane domykanie szyb z pilota i jest to podczas zamykania centrala a nie przez przytrzymanie, ale pewnie mozna to konfigurowac. Mam też opcję automatycznego zamykania szyby kierowcy z guzioła od środka a u pasażera tego nie ma i zastanawiam sie czy jest ta opcja tylko w niektórych modelach i że może o to Pawłowi chodziło ;-) Może rozwinę ;) szyba kierowcy przesuwamy albo po kawałku albo mamy drugi przeskok przełącznika i sama jedzie do konca a na przełaczniku jest napis AUTO ;-)
  • 0

#6 pawel3333

pawel3333
  • Forumowicz
  • 49 postów
  • Skąd:rzeszów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:07, 14.07.2011

Cichy, chodziło mi o to czy jest funkcja w Hondzie Accord VI gen tak zwana "domykanie szyb"tak jak kolega wcześniej napisał moduł komfortu.W większości pojazdów z oryginalnymi centralkami działa w sposób następujący, po przytrzymaniu 3[s] przycisk "zamykania" samochód zacznie samodzielnie zamykać wszystkie elektrycznie sterowane szyby (jeżeli jest szyber dach tez istnieje taka funkcja zamykania) coś takiego jest w Audi WV Fordach Peugeotach Renaultach Citroenach i tym podobnych
  • 0

#7 Cichy

Cichy
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Gdańsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:04, 15.07.2011

No tak myślałem, zmyliło mnie to przytrzymanie a ja mam dokładane domykanie i u mnie działa to łacznie z centralem bez przytrzymania ;)
  • 0

#8 pawel3333

pawel3333
  • Forumowicz
  • 49 postów
  • Skąd:rzeszów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:16, 15.07.2011

czyli za każdym razem jak zamykasz samochód zasuwa szyby.Jak byś chciał zostawić troszeczkę uchylone szyby (np żeby się wietrzyło) i zamknąć samochód to nie masz takiej mozliwości
  • 0

#9 Cichy

Cichy
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Gdańsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:31, 15.07.2011

No właśnie nie, muszę sprawdzić, czy jak kluczem zamknę czy też domknie czy tylko z z alarmem jest spięte.
  • 0

#10 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:25, 15.07.2011

pawel3333, Jednyną metodą (znaną mi) sprawdzenia czy auto miało to w wyposażeniu seryjnym jest sprawdzenie przez naciśnięcie i przytrzymanie :) i wtedy rzeczywiście trzeba albo przekręcić kluczyk w drzwiach i przytrzymać przekręcony, albo nacisnąć guzik na pilocie i przytrzymać. Nie wiem jak jest z guzikiem w środku.
Wiem, że w V gen. na pewno były takie modele, ale nie wszystkie, więc raczej nowsze też takie były.
  • 0

#11 Cichy

Cichy
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Gdańsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:32, 20.07.2011

czyli za każdym razem jak zamykasz samochód zasuwa szyby.Jak byś chciał zostawić troszeczkę uchylone szyby (np żeby się wietrzyło) i zamknąć samochód to nie masz takiej mozliwości



Sprawdziłem, jak zamykam z kluczyka to zostawia otwarte szyby, jak pilotem to domyka, czyli jest połączone z alarmem :)
  • 0

#12 AndyK

AndyK
  • Forumowicz
  • 167 postów
  • Skąd:w-wa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:04, 20.07.2011

Z tego co wiem w VII nie ma. Chcialem założyć taki moduł ale podobno nie będzie działać ze wzgledu na czujnik połozenia szyby.
Zweryfikujcie proszę jesli się mylę.
Fajnie mieć takie coś. Dodam jeszcze że np w mondeo działało to w obie strony. Mozna było też zdalnie wszystkie szyby otworzyć...

Pozdrawiam A
  • 0

#13 dargo

dargo
  • Forumowicz
  • 545 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 15:04, 10.05.2012

mam dokładane domykanie i u mnie działa

odkopuję :)
Cichy sam zakładałeś domykanie czy ktoś Tobie to zakładał? - hcodzi o to jak masz podłączone po szybę kierowczy
Też u siebie zakładałem ale mam problem z szybą kierowcy i na chwilę obecną mam podłączone domykanie na pozostałych szybach oprócz właśnie szyby kierowcy.
pozdr

[ Dodano: 2012-05-11, 12:23 ]

mam dokładane domykanie i u mnie działa

odkopuję :)
Cichy sam zakładałeś domykanie czy ktoś Tobie to zakładał? - hcodzi o to jak masz podłączone po szybę kierowczy
Też u siebie zakładałem ale mam problem z szybą kierowcy i na chwilę obecną mam podłączone domykanie na pozostałych szybach oprócz właśnie szyby kierowcy.
pozdr



edit.
opanowałem temat teraz wszystkie szybki sie zasuwają
pozdr
  • 0

#14 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 11:14, 14.05.2012

dargo, to może jakiś manual? Chętnie bym coś takiego u siebie zamontował :ok a też mam CH6
  • 0

#15 dargo

dargo
  • Forumowicz
  • 545 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 07:24, 15.05.2012

dargo, to może jakiś manual? Chętnie bym coś takiego u siebie zamontował :ok a też mam CH6

Nie robiłem zdjęć, jak przy jakiejś okazji będę zdejmował tapicerkę to pstryknę kilka fotek i coś napiszę.
pozdr
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq