Skocz do zawartości


Przed przejściem do następnego etapu rejestracji zapoznaj się z warunkami korzystania z serwisu


Zasady i regulamin forum

  Niniejszy Regulamin określa zasady korzystania z forum dyskusyjnego www.accordklubpolska.pl. Udział w forum dyskusyjnym jest bezpłatny i ma na celu wymianę informacji, komentarzy i opinii na temat Hondy Accord, jak również firm i produktów związanych z tym autem.

  SPIS TREŚCI
  1. Zakładanie wątków
  2. Pisownia
  3. Avatary, zdjęcia
  4. Grupy i uprawnienia
  5. Kary
  6. Administratorzy i moderatorzy
  7. Handel na forum

  8. Podpisy, linki, ogłoszenia
  9. Punktowanie reputacji

  10. Postanowienia końcowe  1. Zakładanie wątków
  1.1 Wątki zakładamy w odpowiednich dla nich działach. Wątki założone w złych działach będą przenoszone bez podania przyczyny do odpowiednich kategorii przez osoby odpowiedzialne za forum.
  1.2 Zanim założymy nowy temat, sprawdźmy czy interesująca nas kwestia nie była już omawiana. Pomocne w tym celu będzie użycie funkcji "Szukaj".
  1.3 Jeżeli chcesz uzyskać szybką odpowiedź na swoje pytanie postaraj się dobrze sprecyzować temat postu. Jeżeli Ci się nie uda możesz liczyć na 'pomoc' Moderatora ;-)
  1.4 Posty nie wnoszące nic do tematu np. "ok, dzięki, nic nie pomogę, niech koledzy się wypowiedzą, też tak myślałem" itp. będą kasowane lub przenoszone do działu "Wszystko o Wszystkim". Punkt ten nie dotyczy działów "Wszystko o wszystkim", "Nasze Accordy".

  2. Pisownia
  2.1 Nie piszemy całych postów dużymi literami (capsami) oraz całych wyrazów i zdań w temacie wątku.
  2.2 Nie nadużywamy wykrzykników i pytajników.
  2.3 Nie nadużywamy kolorów. Kolor czerwony zarezerwowany jest dla administracji forum.
  2.4 Nie nadużywamy dużych rozmiarów czcionek.
  2.5 Nie nadużywamy emotikonów.
  2.6 Na forum nie używamy wulgaryzmów.
  2.7 Na forum nie obrażamy innych użytkowników.
  2.8 Na forum nie piszemy każdego zdania w osobnym poście. Jeżeli zapomnimy czegoś dopisać używamy funkcji „edytuj post”.
  2.9 Na forum szanujemy inne fora dyskusyjne.
  2.10 Staramy się pisać poprawną polszczyzną, jednak polskie znaki nie są obowiązkowe.
  2.11 Nie każdy forumowicz jest ekspertem od motoryzacji – uszanujmy to i starajmy się pisać tak, żeby każdy mógł zrozumieć o co chodzi.

  3. Avatary, zdjęcia
  3.1 Avatar powinien mieć maksymalny rozmiar podany w tabeli
  3.2 Avatary nie spełniające kryterium określonego w punkcie 3.1 będą usuwane.
  3.3 W miarę możliwości avatar na niniejszym forum powinien przedstawiać zdjęcie użytkownika. Ułatwi to wzajemne rozpoznanie się na zlotach klubowych.
  3.4 Nie umieszczamy zdjęć powyżej 50 kB.

  4. Grupy i uprawnienia
  4.1 Użytkownicy forum mogą posiadać 3 statusy, które reprezentuje poniższa tabela.

  Dołączona grafika

  5. Kary
  5.1 Łamanie przez użytkownika forum któregokolwiek z punktów niniejszego regulaminu wiąże się z otrzymaniem ostrzeżenia, przy czym:
  - 1 ostrzeżenie - bez dodatkowych konsekwencji, jesteśmy tylko ludźmi i każdy z nas może mieć chwilę słabości dlatego dajemy czas na przemyślenie swojego postępowania i poprawę,
  - 2 ostrzeżenie - to jest już recydywa - zablokowanie możliwości wysyłania postów przez okres 3 miesięcy,
  - 3 ostrzeżenie (i ostatnie) - użytkownik nie rokuje nadziei na resocjalizację i zostaje całkowicie usunięty z forum i klubu.
  5.2 Konta użytkowników, którzy przez 30 dni od momentu rejestracji nie dokonają aktywacji konta lub nie wyślą żadnego posta są usuwane.
  5.3 Konta użytkowników "Małoaktywnych" - którzy nie odwiedzili forum przez ostatnie 365 dni, z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie 365 dni - będą usuwane.

  6. Administratorzy i moderatorzy
  6.1 Administratorzy i moderatorzy mogą zamykać wątki, edytować i usuwać posty (jeżeli naruszają regulamin tego forum lub zasady dobrego wychowania) oraz przenosić zgodnie z punktem 1.1.
  6.2 Administratorzy i moderatorzy forum accordklubpolska.pl nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum przez użytkowników.
  6.3 Wszelkie uwagi, sugestie i skargi użytkownicy zgłaszają do osób odpowiedzialnych za forum na PW lub w dziale "Aktualności".
  6.4 Decyzje o wprowadzeniu zmian podejmują Administratorzy większością głosów.

  7. Handel na forum
  7.1 Handlowanie na forum jest dozwolone, ale ograniczone zasadami zawartymi w temacie "Regulamin działu Giełda"
  7.2 Ogłoszenia sprzedaży, bądź chęci zakupu mogą być wystawione wyłącznie w dziale "Giełda". Partnerzy HAKP dodatkowo posiadają swój temat w dziale Strefa partnerska, gdzie oferują sprzedaż/usługi.
  7.3 Omijanie regulaminu (np. na zasadzie zapytań w innych działach, ogłoszenia na Shoutbox'ie, proponowanie zakupów w temacie użytkownika lub innym) będzie karane ostrzeżeniami. Wszelkie wpisy związane z kupnem i sprzedażą lub odnoszące się do ogłoszeń będą natychmiast usuwane a zamieszczający je użytkownik otrzyma ostrzeżenie. Przy notorycznym zamieszczaniu ogłoszeń w Shoutboxie konto użytkownika zostanie zablokowane.
  7.4 Administratorzy i moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za straty w wyniku handlu za pośrednictwem forum.

  8. Podpisy, linki, ogłoszenia
  8.1 Wymiary grafiki oraz ilości tekstów i ew. linków dopuszczonych w sygnaturze określa tabela w pkt.4 niniejszego regulaminu
  8.2 Użytkownicy od statusu Klubowicz mogą zamieścić w podpisie swojego profilu odnośnik do istniejących ogłoszeń w dziale "Giełda".
  8.3 Użytkownicy od statusu Klubowicz, posiadający co najmniej 12-to miesięczny staż na forum oraz temat w dziale 'Pomoc koleżeńska' mogą w swoim podpisie umieścić taką informację wraz z linkiem do właściwego tematu.
  8.4 Użytkownicy ze statusem Partner HAKP, mogą w swoim podpisie umieścić informację o rodzaju działalności, sprzedawanych artykułach, czy świadczonych usługach, wraz z odnośnikami (mogą to być zarówno linki do tematów na forum jak i linki zewnętrzne), przy zachowaniu ograniczeń wskazanych w pkt. 8.1.
  8.5 Poza sytuacjami opisanymi w pkt 8.2 do 8.4 zabronione jest umieszczanie w podpisie jakichkolwiek ogłoszeń, czy linków do portali zewnętrznych. Sygnatury nie spełniające warunków opisanych w tabeli oraz pozostałych zapisach w regulaminie, bądź też budzące wątpliwości Administracji forum (np. z uwagi na kontrowersyjną treść), będą kasowane bez powiadomienia.

  NIESTOSOWANIE SIĘ DO POWYŻSZYCH USTALONYCH ZASAD BĘDZIE SKUTKOWAŁO OSTRZEŻENIEM ZE WSZYSTKIMI WYNIKAJĄCYMI Z TEGO KONSEKWENJAMI
  DOTYCZY TO WSZYSTKICH TAK UŻYTKOWNIKÓW, KLUBOWICZÓW, MODERATORÓW ITD.....

  9. Punktowanie reputacji
  9.1 Punkty można przyznawać wg uznania, z zachowaniem zdrowego rozsądku i umiaru, oceniając czyjąś wypowiedź bądź pomoc.
  9.2 Zabronione jest wykorzystywanie punktacji w celach innych niż do tego przewidzianych, np. w ramach osobistych porachunków, ze złośliwości itd.
  9.3 W przypadku gdy wykorzystywanie punktacji będzie miało w/w cechy będzie to karane tak jak każde inne złamanie regulaminu.

  10. Postanowienia końcowe
  10.1 Regulamin niniejszy obowiązuje od momentu jego opublikowania.
  10.2 Zmiany regulaminu ogłaszane są na niniejszym forum w dziale "Organizacja forum" z mocą obowiązywania od czasu ich publikacji.

  Z poważaniem
  Administracja HAKP


IPB Skin By Virteq