Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Accord VI Gen 1,8i - prośba o opinie!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:21, 02.02.2011

Witam serdecznie 8-)

Jako, że przymierzam się do zakupu Accorda VI Gen chciałbym prosić Was o opinie i udzielenie mi jakiś info na temat tego modelu z silnikiem 1,8i. Zastanawiam się również nad tym autem z 2 litrowym dieslem więc prosiłbym też o odniesienie się w stosunku do tego silnika.

Jak ten silnik sprawuje się z instalacją LPG? Jak wyglądają koszta utrzymania tych samochodów i jak z ich awaryjnością - mają jakieś słabe punkty? Na co zwracać uwagę przy kupnie?

Czy jest na forum jakiś temat opisujący ogólnie te samochody bo niestety nic nie znalazłem...

Jeśli możecie wypowiedzcie się również na temat tych 2 litrowych diesli choć słyszałem, że nie jest to jakaś świetna jednostka w tych autach i ciekaw jestem ile w tym prawdy :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi! :ok
  • 0

#2 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 00:09, 03.02.2011

czemu kłamiesz że szukałeś? 8-)

odpowiedzi na Twoje pytania w 99% są na forum,
ale pokrótce:
- 2.0 diesel - raczej odradzana jednostka rovera
- koszty utrzymania - jak masz zadbaną sztukę i nie chcesz bawić się w mody - to tylko lejesz paliwo, olej i wymieniasz żarówki jak się przepali
- z dobrym LPG sprawuje się bardzo dobrze
- weź 1.8 w benzynie, może spalanie kapkę większe, ale za to dostępność części do silnika (w razie W) jest ogromna.

ten dział widział?

http://www.accordklu...wforum.php?f=31
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:30, 03.02.2011

czemu kłamiesz że szukałeś? 8-)

odpowiedzi na Twoje pytania w 99% są na forum,
ale pokrótce:
- 2.0 diesel - raczej odradzana jednostka rovera
- koszty utrzymania - jak masz zadbaną sztukę i nie chcesz bawić się w mody - to tylko lejesz paliwo, olej i wymieniasz żarówki jak się przepali
- z dobrym LPG sprawuje się bardzo dobrze
- weź 1.8 w benzynie, może spalanie kapkę większe, ale za to dostępność części do silnika (w razie W) jest ogromna.

ten dział widział?

http://www.accordklu...wforum.php?f=31


Dzięki dzięki :ok

A generalnie powiedzcie mi jak jest z awaryjnością i słabymi punktami tych aut? ;-)
  • 0

#4 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 558 postów
  • Skąd:Otwock
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:06, 03.02.2011

Awaryjnosc znikona, jak kazde auto Japonskie, trzeba uwazac na zawieszenie potrafia rozpiac sie dolne sworznie, ogolnie dbac o Nie bo zaniedbane moze podokuczac, najlepiej usuwac na biezaco, jesli cos bedzie nie tak :-) potrafia tez wyjsc jakies po*cenzura*ki jak to w kazdym aucie, nie dzialajaca ktoras z szyb w elektryce, brak podgrzewania lusterek, mi od zakupu padla Kopulka 58zl(gaz), katalizator (wybebeszylem srodek i wkrecilem spowrotem) 2 zarowki H7 (25zl) dzis tez wymienilem 2 gumy drazka stabilizatora po 9zl/sztuka, w ASO po 35zl.

Pozdro
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:11, 04.02.2011

Awaryjnosc znikona, jak kazde auto Japonskie, trzeba uwazac na zawieszenie potrafia rozpiac sie dolne sworznie, ogolnie dbac o Nie bo zaniedbane moze podokuczac, najlepiej usuwac na biezaco, jesli cos bedzie nie tak :-) potrafia tez wyjsc jakies *cenzura* jak to w kazdym aucie, nie dzialajaca ktoras z szyb w elektryce, brak podgrzewania lusterek, mi od zakupu padla Kopulka 58zl(gaz), katalizator (wybebeszylem srodek i wkrecilem spowrotem) 2 zarowki H7 (25zl) dzis tez wymienilem 2 gumy drazka stabilizatora po 9zl/sztuka, w ASO po 35zl.

Pozdro


Dzięki za wypowiedź :ok Czyli widzę, że te auta nie bez powodu mają tak dobrą opinię :B

A jak jest z blacharką? Bo słyszałem opinie, że gnije jak w Civicach - to prawda?
  • 0

#6 konkam10

konkam10
  • Forumowicz
  • 78 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:28, 04.02.2011

jak dobrze utrzymane to nic nie gnije accord to nie civic a po za tym jak coś to wybieraj 2.0 bo masz delikatną różnice w spalaniu a więcej koni :lol:
  • 0

#7 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 13:33, 04.02.2011

A jak jest z blacharką? Bo słyszałem opinie, że gnije jak w Civicach - to prawda?

jak będzie powalony jakiś ulep to będzie ruda szaleć na nim jak trzeba.... ale ogólnie one nie rdzewieją i ten co powiedział że to jak civic to niech pomyśli czy wie co mówi czy zgaduje
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:44, 04.02.2011

Dlatego wolałem spytać Was czyli użytkowników niż ludzi, którzy nie mieli do czynienia z tym samochodem ;)

Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego modelu?

Poza tym to jest jakieś FAQ dot. tego modelu? Chodzi mi o info ile oleju wchodzi do tego silnika itp itd :)
  • 0

#9 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 18:01, 04.02.2011

Poza tym to jest jakieś FAQ dot. tego modelu? Chodzi mi o info ile oleju wchodzi do tego silnika itp itd :)


na samym dole naszej głównej strony jest banerek HACCORD6gen - http://www.accord6gen.cba.pl/
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:41, 06.02.2011

Poza tym to jest jakieś FAQ dot. tego modelu? Chodzi mi o info ile oleju wchodzi do tego silnika itp itd :)


na samym dole naszej głównej strony jest banerek HACCORD6gen - http://www.accord6gen.cba.pl/


Jarek dzięki za link - chętnie poczytam :ok
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq