Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

jakiej firmy filtr powietrza, paliwa oraz kabinowy?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:33, 19.01.2009

czy macie jakies doświadczenia z filtrami firm Japanparts, Jakoparts, JapanLine, Nipparts? czy to jedna i ta sama grupa jakościowa czy też są wśród nich lepsze i gorsze filtry? a może coś innego polecacie?
przymierzam sie do wymiany filtrów i będę wdzięczny za opinie dotyczące zamienników.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:48, 19.01.2009

Japanparts, Jakoparts, JapanLine, Nipparts


To ta sama grupa jakościowa o ile wogóle nie te same części pod inna nazwą,jeszcze są JC.
Co do ich jakości to róznie, zależy jaka część.
Filtr powietrza myśle że można kupić, filtr kabinowy- najlepiej orginał bo ja kupiłem jakiś zamiennik i źle jest dopasowany :-/
Paliwa zakupiłem JC i jest spoko.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 11:04, 19.01.2009

Ja kupiłem obydwa filtry firmy Herth+Buss (kabinowy i powietrza) i wszystko jest OK
http://onlinekatalog...m/inspare_2.a4d

Filtr kabinowy do Accord 6gen (ch6 klimatyzacja denso) wygląda tak
http://www.allegro.p...ord_okazja.html
Plastikowa ramka i pośrodku wystaje mały kawałek plastiku.

#4 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:07, 19.01.2009

najchętniej to kupiłbym filtrona, ale do F20B6 jest tylko filtr oleju w ofercie a do F20B5 cały komplet można dostać. te silniki się czymś różnią w temacie zgodności filtrów czy to jakieś niedopracowanie w katalogu filtrona?

[ Dodano: 2009-01-19, 11:15 ]

Ja kupiłem obydwa filtry firmy Herth+Buss (kabinowy i powietrza) i wszystko jest OK
http://onlinekatalog...m/inspare_2.a4d


Herth&Buss to Jakoparts chyba właśnie

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#5 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:18, 19.01.2009

najchętniej to kupiłbym filtrona, ale do F20B6 jest tylko filtr oleju w ofercie a do F20B5 cały komplet można dostać. te silniki się czymś różnią w temacie zgodności filtrów czy to jakieś niedopracowanie w katalogu filtrona?


Filt oleju jest identyczny chyba dla większości hond, przynajmniej tak koleś w ASO powiedział. Filt oleju w ASO - 40 zeta i nie ma sensu brać innego, bo często przeciekają potem zamienniki. Miałem tak jak kupiłem swojego też ciekło z filtra oleju, zmieniłem olej i filtr na orginał i nic nawet się nie poci.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#6 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 11:19, 19.01.2009

Tak dokładnie H+B to to samo co Jakoparts, mimo to wszystko jest w porządku.

#7 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:32, 19.01.2009

czekam na dalsze wypowiedzi, bo najpóźniej jutro muszę zamówić te filtry razem z innymi niezbędnymi częściami.
tak wogóle to myślę, że powinno się zrobić oddzielny rozdział na naszym forum nazwany "Części zamienne" z różnymi tematycznymi wątkami, bo ten problem stale pojawia się na różnych wątkach.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:15, 19.01.2009

filtry oleju zawszę kupuję (bo mam po drodze) w norauto, marki no name ale jest na nim napis "knecht" i nie mam z nimi problemu

powietrza i kabinowy w Autokamie (nie pamiętam nazwy firmy, a każdym razie jakiś japoński) - też myślałem że źle pasuje bo nie chciał wejść do ramki plastkowej w jakiej był stary filtr - ale okazało się że bez tej ramki trzeba montować; wymianiam raz w roku, przed zimą a powietrza co około 15kkm (kosztuje ze 20zł więc nie ma o czym mówić)

#9 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:51, 19.01.2009

czegoś tu nie rozumiem. na stronie intercars te same filtry powietrza i paliwa są np. dla mojego modelu i pozostałych VII gen. skoro np. do silnika VII gen 2,2 type pasuje ten sam filtr jakoparts co i do mojego f20b6 i dodatkowo do tego jakopartsa wymieniony jest jako zamiennik filtron to dlaczego tego zamiennika filtrona nie ma przy moim silniku? skoro do type-r i pozostałych VII gen pasuje ten sam model jakoparts to i powinien chyba ten sam zamiennik filtrona pasować? tak samo na stronie filtrona te same filtry są przy wszystkich accordach VII a dla f20b6 jest tylko filtr oleju wymieniony. dziwne to trochę.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#10 djzoom

djzoom
  • Forumowicz
  • 25 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:52, 19.01.2009

filtry oleju zawszę kupuję (bo mam po drodze) w norauto, marki no name ale jest na nim napis "knecht" i nie mam z nimi problemu


knecht to bardzo dobra niemiecka firma a nie jakieś no name, robią filtry na pierwszy montaż do VW,Audi, Mercedes, itd. :-)

#11 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:58, 19.01.2009

filtry oleju zawszę kupuję (bo mam po drodze) w norauto, marki no name ale jest na nim napis "knecht" i nie mam z nimi problemu


knecht to bardzo dobra niemiecka firma a nie jakieś no name, robią filtry na pierwszy montaż do VW,Audi, Mercedes, itd. :-)


zgadzam się, solidne mają filtry ale drogie łokropnie :->

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#12 djzoom

djzoom
  • Forumowicz
  • 25 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:55, 19.01.2009

zgadzam się, solidne mają filtry ale drogie łokropnie :->


Nie przesadzaj filtr oleju do VII kosztuje 18zł :-)

#13 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:59, 19.01.2009

zgadzam się, solidne mają filtry ale drogie łokropnie :->


Nie przesadzaj filtr oleju do VII kosztuje 18zł :-)


miałem na myśli pozostałe, bo one to już dwukrotnie droższe w stosunku do innych masowo używanych.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#14 conoor

conoor
  • Forumowicz
  • 21 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:42, 23.01.2009

kolego z tego co kojaze to filtron nie robi filtrów do VIgen.(kabinowy,)tak mi powiedział kolega pracujący w hurtowni "japan cars"i facio w sklepie moto.ja zapodałem filtry firmy "ashika"są stosunkowo tanie za kabinowy ok.50zł.i dobrze spasowane więc polecam a swoją drogą co pakują w "aso""??

#15 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:07, 23.01.2009

z tymi filtronami to tak dla zasady napisałem bezpośrednio do filtrona, że coś jest chyba nie halo i odpisali mi, że wyjaśniają temat. na mój rozum to błąd jest w katalogu i filtron robi komplet filtrów do F20B6, a nie tylko filtr oleju.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0





IPB Skin By Virteq