Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Gnijące nadkola - przyznac sie kto juz ma


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
31 odpowiedzi w tym temacie

#16 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 09:10, 21.01.2009

to chyba jakiś błąd konstrukcyjny... bo to jest akurat wada tego auta jak dla mnie

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#17 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 09:44, 21.01.2009

Chyba kazdy tak ma ze jak sie jedzie >100km/h i spryska sie szybę to glownie po stronie kierowcy płyn cieknie po bocznej szybie. Duzo tego wchodzi pod te uszczelki


Zgadza sie strasznie to wkurza :-/

Wkurza tak samo że jak nawet kropi deszczyk to nie da się uchylić szyby przedniej bo leje się do środka odrazu woda :-/

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#18 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 09:51, 21.01.2009

Chyba kazdy tak ma ze jak sie jedzie >100km/h i spryska sie szybę to glownie po stronie kierowcy płyn cieknie po bocznej szybie. Duzo tego wchodzi pod te uszczelki


Zgadza sie strasznie to wkurza :-/

Wkurza tak samo że jak nawet kropi deszczyk to nie da się uchylić szyby przedniej bo leje się do środka odrazu woda :-/


już nie mówiąc w zimie gdzie jest breja i chlapa i sól, jadąc na trasie po kilku kilometrach w lewym lusterku nie widzisz nic bo szyba cała upaćkana boczna

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#19 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:05, 21.01.2009

W VII nie ma tego zjawiska, bo po bokach szyby przedniej sa te listwy/rynny.
Widac wyciagneli jakies wnioski

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#20 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:05, 21.01.2009

Po coś tworzą te kolejne generacje zeby poprawiać niedociągniecia ;)

#21 klosz007

klosz007
  • Klubowicz
  • 1706 postów
Reputacja: 25
Super

Napisano 23:08, 22.01.2009

Stwierdzam całkowity brak korozji, ale moja jest z końca 2002.
(zresztą w HA V generacji 97' też tak było i miałem nawet zdrowe tylne nadkola ale sam je zabezpieczałem).

Martwi mnie jednak spód auta bo nie jest cały pokryty "gumą" a tylko same spawy są tym zabezpieczone. Reszta goła blacha. Jak długo to wytrzyma naszą sól na drogach ?

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#22 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:22, 26.01.2009

Martwi mnie jednak spód auta bo nie jest cały pokryty "gumą" a tylko same spawy są tym zabezpieczone. Reszta goła blacha. Jak długo to wytrzyma naszą sól na drogach ?

Jak zrobisz sobie dobrze z podłogą to pojezdzisz dużo dłużej niż inni. Ważne aby zalać specjalną mieszanką podłużnice, drzwi i wszystkie blachy od ŚRODKA :!: To że zabezpieczysz sobie auto z zewnątrz nie ochroni twojego wozidełka :-/

Ruda przychodzi z czasem, po ok 10 latach więc na wasze też przyjdzie czas. Może już jest tylko nie widać a jak wiadomo najgorsze jest to czego nie widać. W mojej najbardziej zgnite były podłużnice. U mnie ten problem już znika, wstawione nowe reperaturki podłoga podłużnice i zaspawane wszystkie dziury od spodu

Pozdrawiam i miłej jazdy zyczę

#23 telko

telko
  • Forumowicz
  • 54 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:50, 08.02.2009

Moja ma już 8 latek i jak na razie niemiłych niespodzianek nie widzę. Na pewno w tym roku czeka ją pełna konserwacja, bo lepiej "zapobiegać niż likwidować".

#24 ufok

ufok
  • Forumowicz
  • 11 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:38, 10.02.2009

u mnie stwierdzony- absolutny brak korozji, ale tak jak "przedmówca" napisał w tym roku zamierzam przeprowadzić kompletną konserwację.


Chyba czas otworzyć kolejny temat w dziale Nadwozie dotyczący konserwacji nadwozia/podwozia w naszych Accordach...

Pozdro Ufok

#25 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:33, 10.02.2009

W VII nie ma tego zjawiska, bo po bokach szyby przedniej sa te listwy/rynny.
Widac wyciagneli jakies wnioski


.........a spróbuj otworzyć bagażnik w naszym modelu gdy pada deszcz lub masz wodę na klapie tak aby nie zalać bagażnika w środku :mrgreen:

#26 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:34, 10.02.2009

.........a spróbuj otworzyć bagażnik w naszym modelu gdy pada deszcz lub masz wodę na klapie tak aby nie zalać bagażnika w środku :mrgreen:


O to widze że u was jest lepsza opcja :mrgreen:

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#27 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:55, 10.02.2009

.........a spróbuj otworzyć bagażnik w naszym modelu gdy pada deszcz lub masz wodę na klapie tak aby nie zalać bagażnika w środku :mrgreen:


O to widze że u was jest lepsza opcja :mrgreen:


Przeciez w jakims watku juz o tym pisalem

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#28 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:21, 10.02.2009

Sorry Mikolaj, nie czytałem wszystkich!

#29 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 15:30, 10.02.2009

U mnie na nadkolach również brak rdzy ale za to wiem gdzie każdy Accord ma rdze :-P

Na framudze przednich drzwi pod uszczelką. Badałem juz chyba ze 4 szt. i każdy to miał.


Też to mam, ale tylko na drzwiach kierowcy. Jest rdzawy nalocik na samym końcu uchwytu uszczelki. Jak tylko zrobi się ciepło i sucho to się za to biorę, żeby nie rdzewiało dalej.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#30 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:36, 10.02.2009

Sorry Mikolaj, nie czytałem wszystkich!


ale ja sie nie obrazam, fakt tylko stwierdzam ;-)

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009





IPB Skin By Virteq