Skocz do zawartości


RODO w HAKP

abs f18b2


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:20, 10.01.2009

Witam Panowie nie orientujecie się gdzie znajduje się bezpiecznik od ABS-u i czy nie jest on z czymś innym spiety np komputerem :)Pytam bo chciałem sprawdzić bo czasem wydaje mi sie, że bez niego szybciej wyhamuje, a ie chce dlugo szukać na mrozie

#2 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 17:34, 10.01.2009

Skrzyneczka pod maską. Lepiej zaprzyjaźnij się z Honda Accord ESM. Ułatwia życie.

Do zobaczenia na trasie.


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:42, 10.01.2009

wielkie dzieki tak myslałem że tam ale jest tak zimno że wolałem być pewny dzieki. Jutro testuję.

#4 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:36, 14.01.2009

Powiem tylko że może wcześniej wyhamujesz, ale... układ ABS nie jest po to aby skrócić drogę hamowania, tylko po to aby móc skręcać autem podczas w/w manewru. Radze przemyśleć wyłącznie ABS-u, bo czasami lepiej jest ominąć przeszkodę niż przed nią wyhamować...

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:39, 14.01.2009

dokładnie, szczegolnie w zime ABS bardzo sie przydaje, przy wiekszej predkosci gwałtowne hamowanie na przymrozonej drodze moze nie skonczyc sie milo...:)

#6 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 09:16, 15.01.2009

Wcześniej nie jeździłem zimą samochodami z ABSem- i myślałem tak jak co niektórzy,że on wydłuża droge hamowania i jest niebezpieczny i inne brednie (to że wydłuża to zależy od warunków) ale teraz powiem że rewelacja, nigdy bym nie wyłączył ABSu a już szczególnie zimą.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#7 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:22, 15.01.2009

Zgadzam się z przedmówcami. A jeśli już tak bardzo chcesz sobie potestować to tylko na suchej nawierzchni (najlepiej asfaltowej), bo tam faktycznie ABS ciut wydłuża drogę hamowania :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:05, 15.01.2009

Chłopy wiadomo, że jak jest to ok i tam pomaga ... ale co jak co moim zdaniem powinien być dodatkowy przycisk którym by się go wyłąnczało jak np w niektórych TC. W niektórych przypadkach to się można przejechać na ABS zawdzięczająć to stanem naszych polskich dróg trafisz na strasznie dziurawą czy połataną drogę czy pralkę to wtedy można się przejechać

#9 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 09:40, 16.01.2009

Chłopy wiadomo, że jak jest to ok i tam pomaga ... ale co jak co moim zdaniem powinien być dodatkowy przycisk którym by się go wyłąnczało jak np w niektórych TC. W niektórych przypadkach to się można przejechać na ABS zawdzięczająć to stanem naszych polskich dróg trafisz na strasznie dziurawą czy połataną drogę czy pralkę to wtedy można się przejechać

Tak jak pisałem w niektórych sytuacjach droga się wydłuża, a w wypadku gdy jezdnia jest pofalowana to można się nieźle przejechać. Tyle że każdy zna oblicze polskich dróg i lepiej zwolnić na takich drogach niż wyłączać ABS. Rozsądek przede wszystkim ;-)
Pozatym nikt nie produkuje samochodów (jeśli nie są terenowe) biorąc pod uwage stan polskich dróg :mrgreen:

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK





IPB Skin By Virteq