Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Pykajacy element deski od strony pasazera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#16 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:41, 15.02.2011

a to nie odgłosy z poduszki pasażera? weźcie pasażera i w czasie jazdy niech dotyka jakichś elementów, to schowka, to poduszki,
to czegoś innego, jak coś się zmieni będzie wiadomo

druga kwestia, sprawdźcie czy macie dobrze założony schowek, po jego lewej stronie w okolicach śrub montażowych jest taki cycek
który musi trafić w dziurkę. Taki jakby punkt prowadzący by było wiadomo że jest dobrze założony.

Mi on sobie potrzaskiwał, ale podczas ostatniej wymiany filtra kabinowego złożyłem go jak trzeba i jest cisza.

Do tego przy wymianie filtru i żarówek w zegarach ułożyłem wiązki tak jak powinny być, bo niektóre były luźno.

trzecia kwestia, czy jak wam się rozgrzeje auto w środku to czy dźwięki znikają? ja też na początku jak wsiadam do auta to jest jakby więcej
odgłosów, ale jak złapie temp środek to jest cisza, a dzięki rozpórce jest ciszej

najwięcej odgłosów ma z okolic tylnej szyby, takie drobne trzaski jak guma - metal, czyli uszczelka pracuje po blasze


według mnie wykonanie wnętrza jest na wysokim poziomie w acco, zapraszam do 10-12 letnich seatów, skód, passatów, tam to jest koncert deski :om:
a każdy kto jedzie ze mną daje komentarz, ale to auto ci cicho chodzi :shock:
serio
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#17 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 09:53, 15.02.2011

u mnie to słychać jakby pracowała przednia szyba, uszczelka, sam juz nie wiem hehe
świerszcza mam w desce odką kupiłem gdzieś w środku pod poduszką - ale jego to lubie :mrgreen:
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#18 marcoaccord

marcoaccord
  • Forumowicz
  • 620 postów
  • Skąd:Pisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GX
  • KM:125
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:57, 15.02.2011

Są w sklepach uszczelki drzwi klejace z gąbki. Rozebrac deske i wszystkie elementy gdzie plastik ma kontakt z plastkiem podkleic. Deske zrobiłem tym i jest spokoj szczególnie od schowka miałem koncert. Teraz przymierzam sie do drzwi od kierowcy ale troche za zimno strach zeby zatrzasków nie połamać.(półke z tyłu tez podkleiłem tym jest różnica jak cholera szczególnie subwofer dawał po plastikach) jesli chodzi o konkurencje acco w srodku to ustepuje tylko z japońców Toyocie avensis chyba. Tam jest kompletna cisza jesli chodzi o plastiki.
  • 0

#19 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:00, 15.02.2011

ten pod poduszką to jest w każdym w pakiecie :om:
a szyba, no dziwne, na początek posmaruj silikonem w spraju pod uszczelką w miejscach styku,

a ręką to wiesz co można robić, a nie szyby dociskać i sprawdzać czy trzeszczą :bag
ja tak miałem z tylną po ponownym wklejeniu, na świerzo w czasie jazdy trzaski jak cholera, na postoju pod ręką cisza
i na postoju na krzywym podłożu (inne rozłożenie sił na nadwoziu) już docisk ręką daje jakieś głosy

spróbuj zaparkować na krawężniku i wtedy coś z tą szybą 8-)
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#20 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:53, 15.02.2011

Poza ta jedna srubka, ktora bog wie gdzie sobie lata, we wnetrzu jest cicho, jedynie po jezdzie na bruku cos wpadnie w rezonans i potrzeszczy. Dzwiek jest porownywalny do uderzania krzemieniem o krzemien.

Ile moze kosztowac takie rozebranie polowy deski rozdzielczej? Czy to skomplikowana operacja? Gdzie ew. mozna w Sz-n to zrobic? Cos czuje, ze bez tego sie nie obedzie, a dluzej z tym juz nie wytrzymam :lol:
  • 0

#21 cob_ra

cob_ra
  • Forumowicz
  • 354 postów
  • Skąd:skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:10, 15.02.2011

u mnie to słychać jakby pracowała przednia szyba, uszczelka, sam juz nie wiem hehe
świerszcza mam w desce odką kupiłem gdzieś w środku pod poduszką - ale jego to lubie :mrgreen:


dokładnie, u mnie jak zimno to tak samo.....i ni kuta nie wiem o co chodzi.....
  • 0

Pozdrawiam,


 


#22 Valdi.

Valdi.
  • Forumowicz
  • 341 postów
  • Skąd:ale co skąd?
  • Silnik:0,7
  • Wersja:S-uuper
  • KM:136 chyba
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:wyjątkowe
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:17, 16.02.2011

Seth napisał/a:
u mnie to słychać jakby pracowała przednia szyba, uszczelka, sam juz nie wiem hehe
świerszcza mam w desce odką kupiłem gdzieś w środku pod poduszką - ale jego to lubie :mrgreen:


dokładnie, u mnie jak zimno to tak samo.....i ni kuta nie wiem o co chodzi.....


ja też się pod tym podpisuję-też mam wrażenie że to szyba trzeszczy ale tylko jak na mrozie(oszroniona) a jak się nagrzeje środek to w porządku :-/ jakby coś z uszczelką szyby było nie tak
  • 0

Czarno-biały Projekt by Valdi...
http://www.accordklu...pic.php?t=19232

Dopóki walczysz,jesteś zwycięzcą.

 

 

 

 


#23 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 20:41, 16.02.2011

czekam do wiosny, jak się nic nie zmieni przy mocno plusowej temp to rozbieram całą deskę i wszystko wygłusze tam hehe i podokręcam
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#24 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:44, 16.02.2011

W zwyklym warsztacie podjeliby sie demontazu deski, czy jest to jakas wyzsza szkola jazdy?
  • 0

#25 Valdi.

Valdi.
  • Forumowicz
  • 341 postów
  • Skąd:ale co skąd?
  • Silnik:0,7
  • Wersja:S-uuper
  • KM:136 chyba
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:wyjątkowe
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:19, 16.02.2011

W zwyklym warsztacie podjeliby sie demontazu deski, czy jest to jakas wyzsza szkola jazdy?


pewnie by się podjęli ale ja bym w jakimś obcym warsztacie tego nie robił - potem by sie okazało że co drugiej śrubki by w ogóle nie było :om:

najlepiej u znajomego mechaniora albo samemu ja się ma manuala
  • 0

Czarno-biały Projekt by Valdi...
http://www.accordklu...pic.php?t=19232

Dopóki walczysz,jesteś zwycięzcą.

 

 

 

 


#26 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 22:22, 16.02.2011

tylko samemu, bo sie zaraz moze okazac ze ci połamali niewiadomo co i niewiadomo kiedy wyjdzie ze cos połamane
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#27 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 00:10, 17.02.2011

W zwyklym warsztacie podjeliby sie demontazu deski, czy jest to jakas wyzsza szkola jazdy?


niestety pewnie po wyjeździe z od takich magików trzeszczałoby bardziej niż przed wyjazdem,
a o braku śrub dowiedziałbyś się po przejechaniu 100-200km jak deska pod spodem zaczęłaby się
rozłazić :om:


samo złożenie też jest ważne, bo jak ostatnio demontowałem u siebie tyle
Dołączona grafika

to po pierwszym skręceniu na maxa było coś tam słychać, dopiero ponowne rozłożenie
i złożenie ze skręceniem śrub na 80% uciszyło

szczególnie widać to przy obudowie liczników, jak przykręcę te trzy wkręty na górze na maxa,
to mam jakieś trzaski, jak je lekko poluzuję cisza

trochę z tym walki, ale efekt cichego wnętrza jest fajny 8-)


V12, jak będziesz chciał podjechać, to w lato za colę mogę Ci powiedzieć co gdzie jak odkręcić, ale Ty sam sobie
łamiesz zatrzaski :mrgreen:
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#28 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:47, 17.02.2011

Chetnie zamienie ten 1 dzwiek na np. 5 trzaskow :lol: Do lata to ja nie wytrzymam raczej nerwowo.

Jestem zielony w temacie - czy zdjecie deski po odkreceniu 3 srub i wyjeciu z zatrzaskow daje wglad na to co jest pod spodem, zeby ew. namierzyc ta srubke?

Czy mozecie kogos ze Szczecina polecic, kto by sie tego podjal?
  • 0

#29 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:23, 17.02.2011

zależy co chcesz demontować?

http://japancars.ru/...=B__3700&s=0.45

http://japancars.ru/...=B__3710&s=0.45
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#30 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 02:11, 18.02.2011

Numer 5 - czy do zdjecia tego elementu trzeba tez kierownice odkrecic i airbag wymontowac? Sporo srubek jest przy elemencie nr 3, mysle, ze tam, po stronie pasazera jest ta nieszczesna srubka, a jestem na 99% przekonany, ze wine ponosi wykrecona, wolno latajaca srubka.

Poprzednim razem pukala srubka nr 45.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq