Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Listwy boczne do Accorda VIII


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Waldi

Waldi
  • Forumowicz
  • 6 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:20, 27.11.2010

Zastanawiam się nad doklejeniem listw bocznych w celu ochrony auta przed ewentualnymi wgnieceniami na parkingach.
Nie mam zamiaru czynić tego w celach ozdobnych tylko wyłącznie użytkowych.
Zastanawiam się tylko nad doborem koloru czy powinny być oryginalne z czarnej gumy, czy barwione pod kolor auta gdyż czarne na srebrnym zbytnio kontrastuje i kojarzy się ze stylistyką sprzed 10 lat.
Jeżeli ktoś ma zdjęcia Accorda w srebrnym kolorze tak doposażonego to bardzo proszę o pokazanie zdjęć, będę wdzięczny.
Jak do tej pory nie widziałem jeszcze na ulicach srebrnego Accorda VIII z doklejonymi listwami, spotkałem jedynie kolor Wulkano z brązowymi i nawet ładnie wyglądał.
  • 0

#2 Mekintosh

Mekintosh
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:wypasiony golas;)
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:32, 28.11.2010

Zastanawiam się nad doklejeniem listw bocznych w celu ochrony auta przed ewentualnymi wgnieceniami na parkingach.
Nie mam zamiaru czynić tego w celach ozdobnych tylko wyłącznie użytkowych.
Zastanawiam się tylko nad doborem koloru czy powinny być oryginalne z czarnej gumy, czy barwione pod kolor auta gdyż czarne na srebrnym zbytnio kontrastuje i kojarzy się ze stylistyką sprzed 10 lat.
Jeżeli ktoś ma zdjęcia Accorda w srebrnym kolorze tak doposażonego to bardzo proszę o pokazanie zdjęć, będę wdzięczny.


W ASO można dostać oryginalne listwy ochronne boczne, ale umieszczane one są nie na środku drzwi jak większość tego typu listew, a w dolnej części.
Osobiście jakiekolwiek inne, nielakierowane, czy zakładane wyżej bym odpuścił bo zepsują linię boczną.
Inna sprawa, że żadne listwy nie ochronią np. przed tylnymi drzwiami innego samochodu.

Tak wyglądają oryginalne na srebrnym:
Dołączona grafika
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:24, 28.11.2010

Zastanawiam się nad doklejeniem listw bocznych w celu ochrony auta przed ewentualnymi wgnieceniami na parkingach.
Nie mam zamiaru czynić tego w celach ozdobnych tylko wyłącznie użytkowych.
Zastanawiam się tylko nad doborem koloru czy powinny być oryginalne z czarnej gumy, czy barwione pod kolor auta gdyż czarne na srebrnym zbytnio kontrastuje i kojarzy się ze stylistyką sprzed 10 lat.
Jeżeli ktoś ma zdjęcia Accorda w srebrnym kolorze tak doposażonego to bardzo proszę o pokazanie zdjęć, będę wdzięczny.
Jak do tej pory nie widziałem jeszcze na ulicach srebrnego Accorda VIII z doklejonymi listwami, spotkałem jedynie kolor Wulkano z brązowymi i nawet ładnie wyglądał.


Ekhm, a gdzie tu tuning?? :j
  • 0

#4 kuzek

kuzek
  • Forumowicz
  • 205 postów
  • Skąd:Wawa okolice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:23, 29.11.2010

listwy te nie chronia wcale przed wgniotkami lub rysami na lakierze ponieważ są montowane w dolnej cześci . Wg. mnie nie warto ich zakldac jesli mysli sie o walorze funkcjonalnym.... inna sparwa to walor estetyczny :mrgreen: sam planuje takie na wiosne założyć
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:29, 30.09.2011

Wiedziony zamiarem ochrony drzwi zadałem listwy jak na obrazku. Umieszczone są chyba konkretnie wyżej niż oryginalna koncepcja .W rzeczywistości wygląda lepiej niż się spodziewałem. Co do estetyki - uczucia mam mieszane jednak przede wszystkim do furii doprowadzają mnie odpryski na dzrzwiach.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#6 kuzek

kuzek
  • Forumowicz
  • 205 postów
  • Skąd:Wawa okolice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:04, 30.09.2011

Hmmm.... szczęka mi opadła .... ale jeśli ochronia to ok
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:13, 30.09.2011

Wygląda to beznadziejnie, cala linia VIII idzie w dupę...
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:02, 30.09.2011

Niestety, po roku parkowania samochodu w W-wie na ulicy całe drzwi idą w dupe :(
  • 0

#9 kuzek

kuzek
  • Forumowicz
  • 205 postów
  • Skąd:Wawa okolice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:34, 01.10.2011

to niestety fakt... ale chyba juz lepiej bylo w tym miejscu przykleic cos takiego ale nie szerszego niz 1.5cm
  • 0

#10 Waldi

Waldi
  • Forumowicz
  • 6 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 02:32, 25.02.2012

Spotkałem niedawno na stacji benzynowej Accorda takiego jak mój ale z doklejonymi listwami i niestety ... drzwi powgniatane były w wielu miejscach, zapytałem właściciela o opinię zmartwił mnie ponieważ stwierdził na podstawie własnego doświadczenia, że przedmiotowe listwy w ogóle nie spełniają oczekiwań a na dodatek stają się uciążliwe podczas mycia auta.
  • 0

#11 GrzegorzNMC

GrzegorzNMC
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:UK Glasgow
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX/MOD
  • KM:193
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 04:02, 25.02.2012

A Miałem zamiar je montować u siebie :-/ skoro nie spełniają wymagań to nie ma sensu wyrzucać kasy w błoto a drzwi regularnie raz w roku polerować i klepać, no bo co poradzić. Ja szczerze mam dość już i stwierdzam ze ludzie wręcz lobują się w obijaniu mojego auta jak ktoś nie w gniótł mi tylnej klapy to znowu 2 dni temu ktoś cofał i przypieprzył mi w błotnik od pasażera strony. tak to jest wydajesz w h....j na auto dbasz o nie a inni ci je zdewastują :-/

morał uwarzaj gdzie parkujesz ;-)
  • 0

była: Honda Accord 1.8 Sport V-TEC
jest: Honda Accord 2.2 EX I-DTEC 2008r.
moja Hania ---->http://www.accordklu...nowe-foty-str5/


#12 Waldi

Waldi
  • Forumowicz
  • 6 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 02:14, 06.03.2012

Jedyny sposób ochrony to starać się tak parkować aby ograniczyć do minimum narażanie pozostawionego auta na obijanie czyli omijać zatłoczone parkingi. W domu mam garaż ale kiedy jadę na miasto to staram się unikać parkowania równolegle do innych samochodów, zwykle szukam bezpiecznych miejsc na obrzeżach parkingów z dala od zagęszczonych obszarów. Szczególną ostrożność należy zachowywać parkując przed hipermarketami aby nie parkować w zatłoczonych przestrzeniach blisko wejścia do sklepu gdyż tam dochodzi niebezpieczeństwo kolizji z wózkami nieostrożnych klientów.
Ale jak by nie było to jednak auta nie kupujemy na całe życie, ja planuję jeździć moim autem najwyżej 12 lat.
  • 1

#13 GrzegorzNMC

GrzegorzNMC
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:UK Glasgow
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX/MOD
  • KM:193
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 03:37, 06.03.2012

Waldi, sadze że nawet nie dłużej niż 6 bo zaraz spodoba ci się inna nowsza Hania i zaraz zamienisz :)
abstra*cenzura*ąc zgadzam się z tobą w 100% ja juz parkuje w 2 linii parkingowej gdzie mam dużo miejsca i nie martwię się tak jak wcześniej, a i znalazlem sprawce wgniecenia błotnika mojego auta,.... to kosz na śmieci na kółkach :-/ i nie wiem jak go podać do sadu o odszkodowanie ;/
Dołączona grafika
  • 0

była: Honda Accord 1.8 Sport V-TEC
jest: Honda Accord 2.2 EX I-DTEC 2008r.
moja Hania ---->http://www.accordklu...nowe-foty-str5/


#14 kuzek

kuzek
  • Forumowicz
  • 205 postów
  • Skąd:Wawa okolice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:07, 19.04.2012

od wczoraj ciesze sie ze zamontowalem wczesniej boczne listwy (wymagaja teraz przemalowania/polerki), ktore ochroniły drzwi , przed porysowaniem przez łeb dzika, ktory postanowil spotkac sie ze mna na srodku drogi, ale na szczescie udało mi sie go prawie ominąć.

ps. dzik zyje
  • 0

#15 GrzegorzNMC

GrzegorzNMC
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:UK Glasgow
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX/MOD
  • KM:193
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 02:04, 20.04.2012

ja bym go dobił :-P
  • 0

była: Honda Accord 1.8 Sport V-TEC
jest: Honda Accord 2.2 EX I-DTEC 2008r.
moja Hania ---->http://www.accordklu...nowe-foty-str5/





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq