Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Chińska Navi lub CarPC do gen. VII

VII navi chińczyk chińskie navi car PC

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1771 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Polecane/Niepolecane marki i producenci (224 użytkowników oddało głos)

Marka której używasz/używałeś

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.

Marka którą polecasz

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1456 sky83

sky83
  • Forumowicz
  • 802 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CM1 Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 16:14, 25.01.2019

No i po miesiącu od instalacji Asottu się zepsuł. Nie reaguje ekran dotykowy. Odradzam każdemu ten tani chiński szajs.

 


Miałem trasę 100 km. Do połowy jazdy było wszystko OK. Później zaczął migać ekran i radio przestało reagować na dotyk. Na szczęście przyciski od klimy działają. Po restarcie nic się nie zmieniło poza tym że nawet radio już nie działa.. Wysłałem wiadomość do sprzedawcy i czekam co zaproponuje. Na szczęście dostałem to radio z magazynu w Niemczech także daleko nie muszę odsyłać. Ori radio Oczywiście zachowałem.

Po odpięciu akumulatora radio znów ożyło. Ciekawe na jak długo...

 


OK, jak na razie wgrywam filmiki z awarii na YT, żaby przesłać do chińczyków. też podejrzewam przegrzewania, bo zawsze jak się wieszało to po minimum pół godziny jazdy.


  • 0

#1457 Blachonix

Blachonix
  • Moderator
  • 287 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:EXL Sport Utility AWD
  • KM:141
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:RU6
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 19:22, 25.01.2019

No i po miesiącu od instalacji Asottu się zepsuł. Nie reaguje ekran dotykowy. Odradzam każdemu ten tani chiński szajs.

No to szczerze współczuję, pewnie ci teraz nowego softa udostępnią i będziesz reanimował.
Ja już te nerwy mam za sobą bo pierwsze radio nie było sprawne już na starcie, na moje szczęście od Polaków i zachowali się odpowiedzialnie.

 


  • 0

UZw5t8Ft.jpg

Było >>>真実の光<<< a jest RU6


#1458 Pelcu

Pelcu
  • Klubowicz
  • 92 postów
  • Skąd:Rapture
  • Silnik:2.0
  • Wersja:C
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:43, 25.01.2019

No i po miesiącu od instalacji Asottu się zepsuł. Nie reaguje ekran dotykowy. Odradzam każdemu ten tani chiński szajs.

 

Może to kwestia temperatury na zewnątrz? Chyba, że garażujesz. Przyciski dotykowe też nie działają?

U mnie najzimniej w tym roku było z rana -6°C i navi bez zająknięcia działa i włącza się tak samo jak w ciepłe dni.


  • 0

Moja [H] ==>


#1459 Blackez

Blackez
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:16, 26.01.2019

Na moje oko to radio się może przegrzewac i dlatego przestało reagować bo nie ogarnia procek... Sprawdź czy po takiej trasie nie jest zbyt gorące na ekranie, jeśli nie to myślę że to nic groźnego tylko sofy do zmiany... Jak coś ruscy maja przerobione softy i działa tylko trzeba znalesc do twojego MCU
  • 0

#1460 Ziooomus

Ziooomus
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:56, 28.01.2019

Też macie zakłócenia w głośnikach na wifi ? jak wyłączę wifi w ustawieniach tego problemu nie ma.


Uporalem się z zakłóceniami spowodowanymi wifi. W ustawieniach wyłączyłem WIFI i podłączyłem modem LTE przez USB
  • 0

#1461 slawekw

slawekw
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Koszalin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:18, 28.01.2019

Witam

Jest jeszcze jedno wyjście jak ktoś ma radio na allwiner T3 lub inny z 1GB ramu. Tej pamięci jest po prostu za mało aby te radia dobrze działały. 

Ja zrobiłem tak. Miałem Allwinera T3 z 1GB/16GB (android prawdziwy 4.4).  Kupiłem Kontora PX5 z 4GB ramu 64GB (android 8 prawdziwy) 

Wyświetlacz obudowa i sterowanie klima zostały z T3.

Przyciski wszystkie działają komunikują się z radiem przez port szeregowy są wyprowadzenia rx/tx. Teraz radio działa b.dobrze.

Wady - brak temperatury zew. przy zegarach jest na radiu oraz temperatura jest ok 2 stopnie oszukana.

Zabieg nie jest skomplikowany lutownica i trochę myślenia wymagane. Dla zainteresowanych mogę dać więcej szczegółów.   


  • 0

#1462 Ziooomus

Ziooomus
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:01, 02.02.2019

Podłączał ktoś kamerkę cofania? do, którego wtyku podłączyć cam in, video in czy video out. Kamerkę podpiąłem do zasilania podłączałem do każdego z tych wejść i obrazu nie mam. Trzeba zmienić w ustawieniach radia?


  • 0

#1463 sky83

sky83
  • Forumowicz
  • 802 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CM1 Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 20:07, 02.02.2019

Trzeba przylutować też kabelek do radia od + ze światła cofania. Inaczej radio nie wie, że jest wsteczny wrzucony.


  • 0

#1464 Blachonix

Blachonix
  • Moderator
  • 287 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:EXL Sport Utility AWD
  • KM:141
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:RU6
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 20:37, 02.02.2019

Tu jest taki temat
http://www.accordklu...navi-w-vii-gen/
Tu masz schemat
https://www.google.c...=nycPqe9OVuAoIM
A tu kolejny
https://c.allegroimg...c2f8e1a0b23949c
Ze swojej strony mogę dodać że poległem też na kamerce na początku.
Przyczyną był niepodłączony czerwony przewód na kablu rca od strony kamerki.
Wcześniej miałem monitorek który wzbudzał się samym sygnałem TV i miał odrębne zasilanie, a chińczyk potrzebuje 12v na CAMin do wzbudzenia.
Tylko żeby nie było pomylki bo tam u ciebie opisy mogą być inne.
Kabel wzbudzający nie ma żadnej wtyczki i z wiązki sobie wystaje luzem, najczęściej opisywany jako CAMin, reverse. Tu jest taki gościu co to robi.
https://youtu.be/bmIIRf0BDPw

Użytkownik Blachonix edytował ten post 20:50, 02.02.2019

  • 1

UZw5t8Ft.jpg

Było >>>真実の光<<< a jest RU6


#1465 Pelcu

Pelcu
  • Klubowicz
  • 92 postów
  • Skąd:Rapture
  • Silnik:2.0
  • Wersja:C
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:19, 04.02.2019

Próbował ktoś może ustawić tak żeby smartfon był zawsze odblokowany gdy tylko połączy się bluetoothem z navi?
Mam w swoim Xiaomi taka opcje, ale nie wykrywa tej opcji dla navi. Może to kwestia ustawienia jako zaufane urządzenie?


  • 0

Moja [H] ==>


#1466 Blachonix

Blachonix
  • Moderator
  • 287 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:EXL Sport Utility AWD
  • KM:141
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:RU6
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 13:36, 04.02.2019

Próbował ktoś może ustawić tak żeby smartfon był zawsze odblokowany gdy tylko połączy się bluetoothem z navi?
Mam w swoim Xiaomi taka opcje, ale nie wykrywa tej opcji dla navi. Może to kwestia ustawienia jako zaufane urządzenie?

U mnie jest tak że BT w navi non stop włączone, urządzenia są sparowane, a w telefonie mam (Łącz automatycznie z urządzeniem)
W navi mam jakby apke do zestawu głośnomówiącego i z jej poziomu mam też ustawione automatyczne łączenie z telefonem i ELM.
Jeśli chodzi o zablokowanie telefonu, moja nokia może być zablokowana a i tak się łączy jak tylko wsiądę do auta.
Jest jeszcze kwestia konta. Telefon i navi są przypisane do tego samego gmaila.
W planach mam stworzenie blokady na navi na zasadzie klucza w postaci telefonu tzn. odblokowanie następuje dopiero jak w pobliżu znajduje się mój telefon :)

Użytkownik Blachonix edytował ten post 13:38, 04.02.2019

  • 0

UZw5t8Ft.jpg

Było >>>真実の光<<< a jest RU6


#1467 bladymir

bladymir
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 16:53, 04.02.2019

u mnie tez automatycznie laczy sie BT

dodatkowo po sparowania telefonu z navi, w telefonie automatycznie wlacza mi sie router i w navi mam internet.

dodam ze telefon to xiaomi redmi note 3 pro (system miui 7/oczywiscie to nakladka na androida)

tel i navi rowniez mam na tym samym koncie google, ale nie sadze zeby mialo to jakiekolwiek znaczenie.

 

 


W planach mam stworzenie blokady na navi na zasadzie klucza w postaci telefonu tzn. odblokowanie następuje dopiero jak w pobliżu znajduje się mój telefon :)

jak to zrobisz, podziel sie co i jak ;)

 

Apka macrodroid na androida.
Macro po sparowaniu BT wlacza hot spota


Użytkownik Blachonix edytował ten post 20:04, 22.02.2020

  • 0

#1468 Pelcu

Pelcu
  • Klubowicz
  • 92 postów
  • Skąd:Rapture
  • Silnik:2.0
  • Wersja:C
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:51, 04.02.2019

u mnie tez automatycznie laczy sie BT

dodatkowo po sparowania telefonu z navi, w telefonie automatycznie wlacza mi sie router i w navi mam internet.

dodam ze telefon to xiaomi redmi note 3 pro (system miui 7/oczywiscie to nakladka na androida)

tel i navi rowniez mam na tym samym koncie google, ale nie sadze zeby mialo to jakiekolwiek znaczenie.

 

Łączenie przez BT przebiega wzorowo. Problem jest w tym, że nie da się łatwo ustawić w telefonie navi jako zaufanego urządzenia przez BT. W sensie żeby telefonie w telefonie po wykryciu navi nigdy się nie blokował. Po przekopaniu internetu wychodzi na to wina telefonu, Xiaomi blokuje ustawianie zaufanych urządzeń, wszystkich oprócz wyprodukowanych przez siebie. Spróbuje jeszcze pokombinować.

 

Jak ustawiłeś automatycznie włączanie routera/hotspotu?


  • 0

Moja [H] ==>


#1469 sky83

sky83
  • Forumowicz
  • 802 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CM1 Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 14:53, 05.02.2019

Ja zakupiłem (również na ali) zewnętrzny modem wifi Huawei. Podłączonego mam go w schowku do gniazdka zaplaniczki (wejście usb). 


  • 0

#1470 Blachonix

Blachonix
  • Moderator
  • 287 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:EXL Sport Utility AWD
  • KM:141
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:RU6
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 15:19, 05.02.2019

Apka macrodroid na androida.
Macro po sparowaniu BT wlacza hot spota

Świetne narzędzie, zaraz jakiegoś smartlocka będę szukał na px5
----------------------------
Niestety macrodroid ma problem u mnie z hotspotem, pomimo jego potencjału.
Jeśli chodzi o smartlocka na navi to już mi się odechciało ;) musialem Aku rozpinać bo mi radio wstać nie chciało. Niech będzie to przestrogą żeby uważać ze wszelakiej maści blokadami na radio.

Użytkownik Blachonix edytował ten post 20:35, 05.02.2019

  • 0

UZw5t8Ft.jpg

Było >>>真実の光<<< a jest RU6






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, navi, chińczyk, chińskie navi, car PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq