Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Chińska Navi lub CarPC do gen. VII

VII navi chińczyk chińskie navi car PC

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1771 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Polecane/Niepolecane marki i producenci (225 użytkowników oddało głos)

Marka której używasz/używałeś

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.

Marka którą polecasz

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#61 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:04, 08.04.2011

Moze nawet centrafuse by sie na tym odpalilo.


No jakbyś to zrobił, to sądzę, że chętnych byłoby jeszcze więcej.
Gdybym tylko miał o tym pojęcie to już dawno bym próbował :(

Zobacze jak mi wyjda negocjacje z rosja :) moze cos utarguje z ga-net'em.

A swoja droga pytanie czy sadzicie ze da sie puscic sygnal z tego przez wzmacniacz PSS?


U mnie (VIIIgen) sygnał z tego urządzenia idzie przez wzmacniacz, tyle że radio zostało oryginalne, więc to radio wysyła sygnał z AUX. Ale jestem prawie pewien, że Chińczycy o tym pomyśleli. Ja zanim zamówiłem zapytałem mailem czy działa z PSS.
Aha no i masz rację oczywiście. Jest to WinCE 6.0 128MB (u mnie przynajmniej).
Ja się zastanawiałem, czy można tam wgrać wXP embeded, ale nie znam się a nikt mi nie potrafił odpowiedzieć.
  • 0

#62 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:56, 08.04.2011

Czy nie sądzicie, że zbyt lichy sprzęcik ja na taki soft. Na mapy MUSI zostać większość zasobów aby normalnie działała.
Ostatnio oglądałem na YT zamontowane w Nissanie. Kurcze, trzeba mieć cierpliwość nadludzką aby wozić coś takiego w samochodzie. Nawet na demonstracje się nie nadaje bo kto ma tyle czasu aby dotrwać do końca uruchomienia samego systemu. Ale to tylko przypuszczenia.
Podobnie może być z XPE. Zdecydowanie więcej grafiki w tym systemie no i bibliotek pewnie więcej rejestruje i pakuje do pamięci.
Druga sprawa to skąd manager. Obecny w nowym systemie nie pójdzie.
  • 0

#63 experience

experience
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Łódź
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:04, 08.04.2011

Czy nie sądzicie, że zbyt lichy sprzęcik ja na taki soft. Na mapy MUSI zostać większość zasobów aby normalnie działała.
Ostatnio oglądałem na YT zamontowane w Nissanie. Kurcze, trzeba mieć cierpliwość nadludzką aby wozić coś takiego w samochodzie. Nawet na demonstracje się nie nadaje bo kto ma tyle czasu aby dotrwać do końca uruchomienia samego systemu. Ale to tylko przypuszczenia.
Podobnie może być z XPE. Zdecydowanie więcej grafiki w tym systemie no i bibliotek pewnie więcej rejestruje i pakuje do pamięci.
Druga sprawa to skąd manager. Obecny w nowym systemie nie pójdzie.


Wiesz ta chinska platforma ma swoje ograniczenia niestety sprzetowe. Gdyby inaczej to rozwiazali - np dedykowanym modulem RAM to by nie bylo sprawy a tu jak znam zycie wladowali najtanszy procesor ARM ktory mostkuje z wbudowana pamiecia kilkunastu MB czy kilkuset.
Obecne mozliwosci pozwalaja na stworzenie wlasnego windows CE , Emb itd. ale racja jest to ze nie odchudze go super mocno.
Bedzie to przypominalo cos ala nawigacja LARK :)
Dlatego mysle o Ga-Net wciaz bo to wpinasz w instalacje istniejaca i podpinasz cos ala EEE PC a majac taki sprzet moge sobie juz pofolgowac - moze google os, linux cokolwiek bede chcial i jak chcial.
A pamieci dorzuci sie ile sie chce a dysk ssd 4gb to swiat i ludzie na takie zabawy.
Mozesz miec w aucie mega biblioteke Audio/Video GPS Bluetooth czy internet i nic cie nie ogranicza.
  • 0
--------------------
Pozdrawiam
Adam

#64 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:28, 08.04.2011

Zgadza się. Ale nie na takim sprzęcie co mam ja i inni którzy zaopatrzyli się u skośnych. Procek 400MHz i 128M pamięci. W czym tu rzeźbić. Takie parametry to 2,5'' palmtopach były a nie w 8'' tablecie.
Fakt, że do samego zarządzania mediami + mapa wystarcza.
  • 0

#65 experience

experience
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Łódź
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:44, 08.04.2011

Zgadza się. Ale nie na takim sprzęcie co mam ja i inni którzy zaopatrzyli się u skośnych. Procek 400MHz i 128M pamięci. W czym tu rzeźbić. Takie parametry to 2,5'' palmtopach były a nie w 8'' tablecie.
Fakt, że do samego zarządzania mediami + mapa wystarcza.


Fakt ze obecne smartfony bija na glowe taka zabawke, ale coz poradzic ze nie obsluguja szyny CAN :)
Dlatego szukam dalej i negocjuje z tymi co juz to maja :) Na razie proponuja 300Euro a to juz wyglada sensowniej :)
  • 0
--------------------
Pozdrawiam
Adam

#66 Paroova

Paroova
  • Forumowicz
  • 191 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:24T
  • Wersja:Executive Special ;)
  • KM:381KM 469Nm
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:45, 08.04.2011

witam mam pytanie do Paroovay co trzeba zrobić żeby mieć menu w jez. polskim?

Odpalilem zamiast navi exploratora zgralem na karte pamieci zawartos pamieci flash a dokladnie u mnie katalog sie nazywal $ZY$. W nim sa wszystkie pliki odnosnie tekstow i tła i przyciskow. Wyedytowalem plik ini i recznie przetłumaczylem. Mozna zmienic, przynajmniej u mnie, wszystkie tapety oraz caly wystroj. Podejrzewam ze u Ciebie tez da to sie zrobic bez problemu

Pozdr
  • 0
<p>tunning K24A3 stage 3 <a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...str-61/</a><br>
381KM@6900 / 469Nm@3700</p>

#67 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:24, 08.04.2011

Dlatego szukam dalej i negocjuje z tymi co juz to maja :) Na razie proponuja 300Euro a to juz wyglada sensowniej :)


No tak, ale ja zacząłem moje poszukiwania od ekranu. Nie mam oryginalnego Navi, więc nie miałem monitora a sam Ga-Net tego nie rozwiązywał. Z kolei takie rozwiązenie jak na rosyjskich filmach z "wpychanym" tabletem mnie nie interesują. Pewnie, że wolałbym Car-PC...
  • 0

#68 fart119

fart119
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:szczecin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:47, 29.04.2011

witam mam pytanie podasz mi link gdzie kupiłeś radio
jak ci się sprawuje radio czy już poprawnie ci wyświetla temperaturę no i jak z klimatyzacją blutu już ci działa jak ci odtwarza filmy czy masz sterowanie z kierownicy i czy w radiu jest możliwość języka polskiego dziękuje i czekam
  • 0

#69 loo

loo
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:wwa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s / executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi / sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:30, 04.05.2011

Od roku dostaję czasami maile z ofertami na sprzęt do Accorda (efekt uboczny zakupu). Teraz dostałem to

Obrazek

Może kogoś zainteresuje sprzęt lub jego cena (wydaje mi się atrakcyjna choć mogę się mylić).

Product web page:
http://www.ieler.com...oduct-7604.html

Hemin Li
Eler International Co Ltd (China)
E-mail: hemin@elerintl.com
MSN: hemin.elercomcn@hotmail.com
SKYPE: hemin.elercomcn


Link niestety już nie działa. Ta firma co tobie sprzedała była ok ale nie mieli do VII gen ;-(

[ Dodano: 2011-05-04, 12:50 ]
Szczerze miałem wielkie chęci i plany. Jak zwykle g.. z tego wyszło i biorę jakiegoś klona xcarlinka co ma ponoć nieco lepszą jakość dźwięku co nie oznacza, że dalej nie jestem zainteresowany chińskim navi.


Navi bazujące na windows ce - to rozwiązania z początku lat 2000 czyli z czasów początku świetności naszych accordów VII gen.
Obecnie rządzi android i jedynie automapa trzyma ludzi przy win CE czy WM. Nie robią jednak łaski i albo zrobią wersję na andka albo będą mogli zakopać do piachu cały ten swój biznes.


Obecnie robią Chińczycy masę urządzeń do których można mieć 2 systemy -> wm i android. Niestety wszystkie przez was wyszukane zostały zaprojektowane na rok 2003 max 2004. Żenujące jest że wciąż trzymają cenę. niestety jak nie ma konkurencji to takie skutki.

Multimedia... Mój tel. z gigahercowym prockiem ma problemy z odtwarzaniem wielu formatów multimediów dlatego jeżeli ktoś sądzi, że na takim sprzecie bedzie ok to jest w BAAAAARDZO dużym błędzie. Minimum to 1gb procek i 512 mb.ramu

Jak nie to to co? Moim zdaniem wyszukać najlepszej możliwej jakości kabel do AUX, którego mi się nie udało dostać, a xcarlinku jest ale słabej jakości. Z takim kablem mozemy sobie podpiąć w aucie IPada, HTC flyer czy galaxy taba i mamy za podobną kasę urządzenie o jakieś 10 lat świetlnych nowocześniejsze. Navi, multimedia i nie tylko do auta ale i do domu się przyda.

Ga-net+ to dobre rozwiązanie o ile wymienimy ekran na jakiś o lepszych parametrach i w car pc wsadzimy porządny dysk SSD. Możemy zrobić porzadne carpc z tego z działającą automapą i z pewnością bedziemy zadowoleni. Ma to jednak wadę - to duża inwestycja do nienajnowszego auta, która jest dość hermetyczna. Ja rozmawiałem bezpośrednio z rosjaninem, a nie z przedstawicielem na USA - trochę bliżej. Gdyby udało się zejść do 500$ to byłoby warto i pewnie bym w to wszedł. Do tego nalezałoby doliczyć 1000pln na carpc i pewnie wraz z ekranem dotykowym i tak wyjdzie 3k... Tyle to jeszcze może kosztowac bo warte. Ale 800$ + car pc + własny ekran to masakra.
  • 0

#70 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:31, 04.05.2011

@loo, sprzętu do VII jest w sieci zdecydowanie więcej niż do VIII. Do wyboru i koloru.
Co do jakości, słuszności montażu to zdanie moje znasz. Nie jest to FiFi ale jako sprzęt do auta w 100% wystarczający (dla mnie). Ale to w VIII. U Was niestety musicie liczyć raczej na gorsze radio, choć hondoskie u mnie także nie powala, i jakością dźwięku i przede wszystkim czułością. Ale to tylko radio.
Link dałem tylko dlatego, bo jako nieliczne wydaje się być bez wentylatora. Ale rzeczywiście znikło z ich oferty.
  • 0

#71 loo

loo
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:wwa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s / executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi / sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:10, 04.05.2011

tak, tak masz rację że jest dużo ale niemal wszystkie mają w środku ten sam sprzet:

procesor 400mhz i 64mega ramu Czasem 128 mega.

Ty masz procek dwurdzeniowy, ze wsparciem dla odtwarzania multimediów. To inna liga. Każdy z nas się pewnie obeznaje lepiej w czym innym, ja uwielbiam smartfony i wiem na wylot jakie wymagania mają poszczególne aplikacje. Jeżeli do tego dodamy altenatywne gorszej jakości radio, problemy z wyświetlaniem temperatury i znacznie dłuższy czas uruchamiania niż zwykłego radia to rodzą się wątpliwości. Ba ekrany nie sa pojemnosciowe jak w tabletach tylko z digitalizerami na rysiki! Obsługa tego nie może być zbyt wygodna.

Gdzieś zdaje się czytałem że w nowych bmw będzie już google android na pokładzie ;-)
  • 0

#72 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:WWY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:33, 04.05.2011

Saab też wprowadza Androida na pokład swoich samochodów.

Mam obecnie w domu komputerek Asusa Barebone z prockiem 2rdzeniowym 2GHz, 1GB ram, dysk 80gb, dvd i to wszytko zamknięte w obudowie
91 x 275 x 357 od pewnego czau myślałem nad wrzuceniem go do samochodu ale:
-potrzebował bym monitor dotykowy - niby można kupić jakiś ok 7-10" za przyzwoite pieniądze ale problem jest z jego montażem (schowek odpada)
-przetwornica - nie wiem jak to dokładnie jest ale czytałem, że na każde 10W które ona daje potrzebuje 1A z akumulatora- wiec obciążał by znacznie akumulator
  • 0

#73 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:44, 04.05.2011

loo, jakie są zalety androida w samochodzie?

Ja mam od niedawna Androida na HD2 i powiem, że nie jestem oczarowany - wprawdzie jest rzeczywiście duży rynek aplikacji, ale bez przesady - 99,9% z nich nie da się używać w samochodzie ;).
Poza tym to cudo wciąż łączy się samo z internetem (chyba, że zablokuję dostęp). Wszystkie multimedia w HD2 działają bez zarzutu pod WinMo. Jedyne co bezsprzecznie jest lepsze w Androidzie to klawiatura (ściągnięta jako dodatek + obsługa wielu języków m.in. japońskiego) i słowniki.
A jeśli chodzi o nawigację, to spróbowałem iGo na Androidzie i to porażka była. Pod WinMo i WinCE jest świetne (dużo możliwości konfiuracji, szybkie, sprawne).
  • 0

#74 loo

loo
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:wwa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s / executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi / sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:33, 09.05.2011

Masz po części rację. Android zaczął od rozrywki i oczywiście internetu - bo to google.
Bez tego ostatniego już niedługo żadne urządzenie pewnie nie będzie chciało działać.

Także mam HD2 i świadomość, że WM is dead. Jesteśmy ostatnim bastionem mobilnych windowsów dzięki automapie. Po prostu na to już nikt włączając microsoft nie tworzy oprogramowania. Oznacza to, że jeżeli mamy urządzenie do navigacji na tym bazujące to spoko jeszcze chwilę możemy podziałać. Ale żeby teraz inwestować urządzenie bazujące na już nie wspieranym systemie?

Wojna systemów poza PC rozgrywa się teraz pomiędzy IOS, a Android przy czym Iphonne raczej na zawsze pozostanie niszowy.

Przewaga Android: to niesłychane tempo rozwoju. Multum aplikacji do multimediów, czy zdalnego sterowania. Android market będzie sprzyjał by powstawały apps dedykowane do konkretnych aut. Panel nawigacyjny od HTC bazujący na nawigacji tomtom/route66 jest świetny.. Wprowadza wręcz w nowy wymiar wyglądu i obsługi nawigacji. Z każdym dniem będzie lepiej i tylko o to mi chodzi. To rokuje na przyszłość, a sprzęt na którym da radę odpalić androida 2.3/3.0 gwarantuje że nada się to do multimediów i internetu.

W przypadku WM, winCE możemy korzystać wyłącznie ze staroci. Często fajnych ale jednak staroci.

[ Dodano: 2011-05-09, 11:36 ]
i btw. wybrałem zamiast xcarlinka -> musicboxa i polecam.

Dźwięk jest na dokładnie tym samym poziomie głośności co CD/radio. To dla mnie ważne. Ponadto moim zdaniem gra lepiej, jest mniejszy/ poręczniejszy i zupełnie się nie grzeje.
  • 0

#75 jablonvioline

jablonvioline
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL 7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:33, 09.05.2011

loo, możesz podac jakiegos linka do opisu tego musicboxa? Gdzie go kupileś i za ile?
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, navi, chińczyk, chińskie navi, car PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq