Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VII

Problem z otwarciem klapy bagażnika

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
312 odpowiedzi w tym temacie

#31 Lechutek

Lechutek
  • Klubowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:07, 09.02.2014

West moja idzie sama do góry i silnik pracuje normalnie bo dziś kilka razy zadziałało wszystko jak należy, tylko teraz muszę szukać centralnym zamykaniu bo chyba klapa nie dostaje sygnału że może się otworzyć 


  • 0

#32 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 14:16, 09.02.2014

Dopytam elektryka u nas jutro


  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#33 majkel17

majkel17
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Wągrowiec
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:11, 09.02.2014

ja bym zaczal od odlaczenia aku, rozebrac tapicerka klapy, odlaczyc kostki od silnika i wlacznika otwierania, mozna troche podgiac ten ta blaszke od wlacznika, poskladac, podpiac aku, sprawdzic czy dalej sa bledy i czy wszystki hula, u mnie to pomoglo jak mialem probemy z klamka od otwiernia klapy.

Rozumiem że chodzi ci o silnik od zamka w klapie? Gdzie tam znajduje się włącznik otwierania?

Też mam problem z klamką. Nieraz jak za szybko otworze ręcznie to automatycznie blokuję się cala klapa. Miałeś takie same błędy zdiagnozowane?


  • 0

#34 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:36, 10.02.2014

ja mialem problem z samym zamkniem, ze mimo ze klapa byla zamknieta, na desce pojawiala sie kontrolka otwrtych drzwi bagaznika i wyl alarm, Wlacznik otwierania znajduje sie tam gdzie jest klamka, ja podgialem troche ta blaszke od tego wlaczniki i pomoglo, odlaczylem dwie kostki od silnika zamka i od tego wlacznika, podmuchalem podotykalem i pomoglo ;-)

tak wyglada sam wlacznik od klamki i zaznaczona jest ta blaszka ktora podgialem

9A2AF320-5917-4DE9-80D6-324764A775B9_zps


  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#35 majkel17

majkel17
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Wągrowiec
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:37, 10.02.2014

U  mnie problem jest taki ze jak za szybko pociągnąłem za klamke to albo zablokowało klape od razu, lub udało sie otworzyc, ale juz zamknac nie. To znaczy klapa juz nie dała sie przyciągnąc,i wtedy rowniez na pulpicie mama kontrolke o otwartej klapie. W momencie kiedy włącze centralny i podniose klape włącza mi sie alarm. normalnie sie nie wlacza.

Ok w weekend, za jasnosci rozbiorę tapicerke z klapy i poszukam ten wyłącznik, postaram odgiąc ta blaszke. Tylko w ktora strone?

Posprawdzam też kostki.

Gdzieś na forum czytałem żę sam zamek nie mozę byc w smarze bo ma ciezko. A moj jest wysmarowany. Możę też go przemyc?

Ostatecznie jestem skłonny kupić cały zamek z silniczkiem, sprawdzałem koszt ok 130-150zł. tylko chciałbym mieć pewnosc.


  • 0

#36 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:43, 10.02.2014

sam mechanizm u mnie jest w smarze i watpie, zeby to mialo powodowac jakis opor w pracy zamka, co do blaszki to ja swoja doginalem tak zeby byl wiekszy luk, nie wiem czy wiesz o co mi chodzi, poprostu zeby przy pociagnieciu za klamke ta blaszka dobrze dociskala wlacznik, jak rozbierzesz to zobaczysz o co kaman ;-)


  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#37 dario83

dario83
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:UK Scotland
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type S
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW3
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:23, 10.02.2014

diagnostyka udana

nic nie wykazało zapalił sie "ptg czek.. cos tam" i nic, ale jest postęp bo:

klapa zaczęła pracować i zakończyła jak przelączyłem przełącznikiem na drzwiach zamykanie-otwieranie,  potem jak otworzyłem drzwi i zamykam to zamki jakby się "otwierają" jest dzwięk jak by się otwierały, wydaje mi się że klapa nie dostaje impulsu że auto jest otwarte lub któryś z siłowników podaje zły lub nie podaje dalej sygnału otwarcia i dlatego nie puszcza klapy do góry,

czy ktoś ma jakiś schemat jak idą kable od siłowników czy co z tym zrobić ????

Nie mam pojęcia co ci się zapaliło. Kontrolka Tail gate znajduje się na module zestawu wskaźników (liczniku) jeżeli jest błąd się zaświeca i w trakcie diagnostyki mruga kody błędów.  Sory ale ciężko mi jest zrozumieć twój opis, w każdym bądź razie żeby klapa zaczęła się otwierać, moduł zamykania drzwi (moduł zamka w klapie ) musi się otworzyć on jako pierwszy dostaje sygnał o otwarciu. Te moduły są wadliwe. Jeżeli ktokolwiek rozbierał ten moduł to pewnie widział ile wyłączników w sobie posiada (Wył otwarcia, zamkniecia, zapadki, pełnego zamknięcia i połowniczego)  Nie dawno znajomemu też padł. Miałem na stanie używany i mu wymieniłem. Zadziałało od razu. Niestety długo nie pochodził również padł.


  • 0

#38 majkel17

majkel17
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Wągrowiec
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:41, 11.02.2014

sam mechanizm u mnie jest w smarze i watpie, zeby to mialo powodowac jakis opor w pracy zamka, co do blaszki to ja swoja doginalem tak zeby byl wiekszy luk, nie wiem czy wiesz o co mi chodzi, poprostu zeby przy pociagnieciu za klamke ta blaszka dobrze dociskala wlacznik, jak rozbierzesz to zobaczysz o co kaman ;-)

Teraz kumam. A co do zdjęcia tapicerki z klapy. To są tam tylko klipsy, czy moze jest coś na co trzeba uważać? Nie chiałbym sobie narobić kłopotów. Podsufitówk i słupki sciągałem do diagnostyki i byly same klipsy.


  • 0

#39 Lechutek

Lechutek
  • Klubowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:06, 11.02.2014

no masz jeszcze wkręta koło przycisku elektrycznego zamykania klapy we wnęce


dario83

jest tak

klapa działa czasmi, prawdopodobnie zależy to od któregoś zamka, bo z tego co zaobserwowałem to jak otwieram auto i wsiadam do środka zamykam drzwi to wszystkie zamki 2x pracują (jak by sie otwierały taki dzwięk jest) potem przestają, prawdopodobnie mam walnięty któryś zamek lub coś co daje sygnal do klapy która myśli że jest zamknięte auto i dlatego się nie otwiera, na początku jak klapa zaczynała szwankować to pomogło przełączenie kilkukrotne tym przełacznikiem na drzwiach koło sterowania oknami i klapa działała, muszę teraz sprawdzić zamki w drzwiach bo więcej mi nic nie chodzi po głowie, jak to nie pomoże to dam auto do sprawdzenia na diagnostykę 


  • 0

#40 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:13, 11.02.2014

Teraz kumam. A co do zdjęcia tapicerki z klapy. To są tam tylko klipsy, czy moze jest coś na co trzeba uważać? Nie chiałbym sobie narobić kłopotów. Podsufitówk i słupki sciągałem do diagnostyki i byly same klipsy.

tak jak napisal Lechutek, jest wkret w klamce od zamykania klapy, dwa klipy obok zamka ( straszna lipa u mnie byla zeby je wyciagnac, wiec sie zepsuly :-P) no i reszta to klipy do okola tapicerki


  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#41 dario83

dario83
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:UK Scotland
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type S
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW3
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:38, 11.02.2014

lechutek

 

A ręcznie możesz otwierać klapę bagażnika?? Problem masz z pilota??


  • 0

#42 Lechutek

Lechutek
  • Klubowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 07:04, 12.02.2014

ręcznie znaczy tylko od wewnątrz "awaryjnie" ,

jak klapa idzie elektrycznie w dół i dotknę klamki to się zatrzymuje i idzie spowrotem do góry tak że myślę, że klamka działa, tak samo z pilota i z przycisku koło kierownicy działają


  • 0

#43 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 07:59, 12.02.2014

Drodzy koledzy , ja powoli nie rozumiem waszego podejścia do naprawy klapy bagażnika. Na pierwszej stronie jest opisana procedura diagnostyki "spinaczem" (nawet zdjęcia są co i jak). Po zdiagnozowaniu usterki może gdybać...:)


  • 0

#44 Lechutek

Lechutek
  • Klubowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:29, 12.02.2014

to co mam zrobić jak zrobiłem diagnostykę i nic nie pokazało ??? zapaliło się na wyświetlaczu "ptg czek seting" i zadna kontrolka nie mryga??? co dalej ?


  • 0

#45 dario83

dario83
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:UK Scotland
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type S
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW3
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:25, 12.02.2014

ręcznie znaczy tylko od wewnątrz "awaryjnie" ,

jak klapa idzie elektrycznie w dół i dotknę klamki to się zatrzymuje i idzie spowrotem do góry tak że myślę, że klamka działa, tak samo z pilota i z przycisku koło kierownicy działają

Ja się dziwię bo skoro nie możesz jej otworzyć z zewnątrz to powinna się zaświecić kontrolka "tail gate"  i wtedy po diagnostyce pokazało by błędy.  Jest to normalne gdy klapa idzie w dół i napotka opór (jak zatrzymasz ręką) to wraca do góry więc po tym nie można stwierdzić że klamka działa.  Piszesz że z pilota i z przycisku działa (się otwiera i zamyka?)  


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq