Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Ile powinna wytrzymac listwa wtryskowa LPG ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal750

michal750
  • Forumowicz
  • 222 postów
  • Skąd:Łęczyca
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:32, 06.11.2010

Rok temu zmienilem listwe wtryskowa z zoltych Valtekow na Magic Jety. Wszyscy polecaliscie na forum te Magic Jety wiec sie na nie skusilem.
Po 11 miesiacach od wymiany i przejechanych ok 20 tys km listwa klepie jest rozkalibrowana i szarpie silnik na wolnych obrotach. Taka miala byc dobra a teraz czeka mnie ponowna wymiana :/
Wroce chyba do Valtekow bo dluzej wytrzymala od Magicow.
  • 0
SUPERBIKE RULEZZ

#2 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 15:46, 06.11.2010

Mit Magic Jet upadł. Z początku był hurra-optymizm, ale teraz jak widzisz nie jest dobrze. Jeżeli chcesz dobrze, kup Hana2000. Jak chcesz tanio kup Valtek 34 (ten model jest udany, chociaż cena prawie jak za Matrix HD344). Możesz też kupić Matrix HD344. Ostrzegam tylko, że dobre filtry muszą być. Ja mam FL-03 i takich radzę się trzymać, tzn. poliestrowych. Jak się zabrudzi to będzie wyczuwalne przejście na gaz i lekkie szarpnięcia w okolicach 4-5tys rpm. Czyszczenie to bajka - parę śrubek odkręcić, wyczyścić i złożyć.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#3 Daniel_wafel

Daniel_wafel
  • Forumowicz
  • 530 postów
  • Skąd:Otwock/Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:46, 06.11.2010

Zaraz sie pewnie posypia posty ,że valteki są nic nie warte, ale ja mam właśnie czerwone valteki na których w półtora roku przejechałem już ponad 50tys. km i złego słowa nie moge na nie powiedzieć. Nie miałem jak do tej pory żadnych problemów.
Jak już to zakładaj czerwone valteki, a nie żółte.
  • 0

#4 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 17:20, 06.11.2010

Daniel_wafel, to czas najwyższy zajrzeć do valteków. Przy takim przebiegu miały prawo się rozkalibrować. Cylinder nie powie Ci pracuje na ubogiej/bogatej mieszance.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#5 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:58, 06.11.2010

A to nie jest tak ze przez slabe/zasyfione filtry szlak trafil wtryskiwacze?? Ogolnie moje ostatnio jakos glosniej zaczely cykac. Zaraz mam wymiane filtrow wedle ksiazki ALe czy to je wyciszy czy poprostu tak musi juz byc??
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#6 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 19:20, 06.11.2010

A to nie jest tak ze przez slabe/zasyfione filtry szlak trafil wtryskiwacze??

To też jest przyczyna, jak również na trwałość ma wpływ pionowe ustawienie wtryskiwaczy i rozrodczość pingwinów na Antarktydzie. Z magikami jest różnie. Może być 50tys km bez problemu, a mogą paść i 5tys km.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:11, 13.12.2010

Osobiście uważam że największe znaczenie ma kto zakłada. U mnie przed 3-ma lata (70k km) przez Auto-Gaz Centrum w Łodzi został zamontowany zestaw, który według wszelkich opinii jest "złem wcielonym" i w ogóle nie ma prawa działać (Stako 42l; red. Silver; listwy Valtek czerwone; centrala Zenit). Jak do tej pory wszystko śmiga, co prawda listwy już do wymiany bo grają strasznie i niskie obroty często wariują. Wymieniam na takie same. Ostatnio usłyszałem od gazownika: "Magic są trwalsze, lecz wymagają częstej kalibracji, a Valtka wystarczy wymienić i po sprawie".
  • 0

#8 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 00:40, 14.12.2010

"Magic są trwalsze, lecz wymagają częstej kalibracji, a Valtka wystarczy wymienić i po sprawie".

:shock:
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 03:11, 14.12.2010

Nie twierdzę że to dobry gazownik przecież, ale z tym wieszaniem psów na valtekach to trochę przesada. Nie doktoryzując się tu dalej, napiszę jedynie że ojciec w Volvo V40 też na valdkach tylko niebieskich śmiga i nie narzeka. Valdki są trwałe, każdy syf do gara wrzucą, a że trochę wolne - niech będą, już dwa razy spawałem fotel, stalowe mocowania nie wytrzymują zebrania. Po prostu znikąd pomocy, już nie chodzi o cenę, 300-400 różnicy z chęcią dopłacę więcej jeżeli którykolwiek gazownik powie mi prosto w twarz "na tych przejedziesz szybciej, lepiej i więcej kilometrów niż na Valdkach". Zamiast tego wszędzie słyszę "te to nie porównanie lepsze od Valdków", pytam czy trwalsze, a tu "zależy, jak dbasz, serwis, dobry gaz, nie ciśniesz", pytam czy dla silnika lepsze, a tu "zależy, czy wyregulowane, czy silnik zdrowy, czy dużo zamierzam na tym latać", pytam czy lepsze osiągi, a tu dalej "zależy, czy markowy płyn w spryskiwaczach, czy podskoczy kurs jena japońskiego, czy sąsiad zdrowy...". Na forum akp.pl to wkrótce zaczną likwidować konta użytkowników Valteków - bo przecież każdy gdzieś czytał / słyszał że to straszne badziewie jest.
  • 0

#10 desperat000

desperat000
  • Forumowicz
  • 221 postów
  • Skąd:Warszawa / LLU
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 09:27, 14.12.2010

też mam Valtki czerwone i juz 2 lata jeżdżę i nie zauważam jakis malych czy wielkich problemów z nimi.
  • 0

H O N D A Szybsza niż wygląda.....

 

Sreberko VII polift 2.2 i-CTDI "desperat000"


#11 qmax

qmax
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Kraków,O2
  • Silnik:2,5
  • Wersja:525i
  • KM:192
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:e60
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:33, 14.12.2010

Ja też mam czerwone Valteki i do niedawna bez problemu. W sumie to chyba ze 3 lata juz śmigają, ja już rok a mój poprzednik 2 lata. Jedyny problem to szarpanie na zimnym silniku jak się przełączy na gaz. Myślałem że to reduktor i zmieniłem na Magic'a 3 a chyba trzeba będzie je przeczyścić i może wróci do normy.
  • 0

#12 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 19:51, 14.12.2010

No i widzisz, przy dobrych wtryskiwaczach nie ma problemu.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#13 qmax

qmax
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Kraków,O2
  • Silnik:2,5
  • Wersja:525i
  • KM:192
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:e60
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:33, 14.12.2010

No zobaczymy jak będzie bo zakładam teraz do Preludy gaz i będą wtryski Hana2000, może pokuszę się żeby też takie do Accorda założyć. Ale póki co są Valteki i jak nie pomoże czyszczenie to się będę zastanawiał.
  • 0

#14 michal750

michal750
  • Forumowicz
  • 222 postów
  • Skąd:Łęczyca
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:06, 23.12.2010

Jestem po zmianie z Magicow na czarne Valteki. Po miesiacu zaczely glosno cykac :/
Kiedy pojechalem z cykajacymi Magicami do gazownika ten powiedzial:"Rozkalibrowaly sie i nadaja sie do wymiany" , gdy pojechalem reklamowac cykajace Valteki, gazownik powiedzial:"złapią troche brudu i przestana cykac"
  • 0
SUPERBIKE RULEZZ

#15 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 21:23, 23.12.2010

Zmień zakład. Szkoda pieniędzy.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq