Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Szum sprzęgła accord 99r.


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:12, 23.12.2008

Witam!
Nie dawno wymieniłem sprzęgło ( po raz drugi :mrgreen: ) w swoim accordzie 1.8, okres docierania u mnie był ok 400km jazdy bez zbędnych szaleństw, wiec chyba sie dotarło :-) ale gdy puszczam pedał sprzęgła słysze szum :-/ do tego gdy złapie za łapę sprzęgła czuje jak drży :-/ wszystko to ustaje gdy wciskam sprzęgło :|
co to może być??
pozdrawiam

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 103
Wzorowa

Napisano 11:20, 23.12.2008

Proponuje jechać do "fachowca", który Ci wymieniał sprzęgło i niech poprawia!!!
Tzn jak stoisz w miejscu to ci szumi? To może docisk coś nie halo działa. Jak jedziesz i ci szumi to łożysko.
No napewno cos ci mechanik zje.... więc nie daj się wyrolować tylko ma to dobrze zrobić!!!!

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:21, 23.12.2008

sprzegło czy to na postoju czy jak jade to szumi,
zaczyna szumieć zaraz jak zaczynam puszczać sprzegło ( zaraz na początku) myslalem moze ze to braki oleju w skrzyni? :| ...bo w sumie kiedy zaczyna silnik schodzic sie ze skrzynią to skrzynia zaczyna pracowac prawda ? dużo zachodu trzeba żęby wymienić olej w skrzyni?

#4 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 103
Wzorowa

Napisano 15:52, 23.12.2008

Mechanik ci zje... kolego i tyle. TO nie jest wina skrzyni biegów.
Aby wymienić olej to nie takie trudne odkręcasz dwie śruby na dole skrzyni, jedna to korek sustowy drugi troche wyżej to korek kontrolny przez który wlewasz olej, jednak musisz do tego zaopatrzyć sie w dużą strzykawkę i rureczkę gumową i tą strzykawką go wstrzykiwac rpzez ten otwór kontrolny aż zobaczysz że olej jest na dolnej krawędzi tego otworu.
Najpierw możesz sobie odkręcić korek kontrolny i sprawdzić ile masz tego oleju.
Ale jeśli zaczyna ci szumieć jak puszczasz sprzęgło to na bank wina sprzęgła a nie skrzyni. Konkretnie docisk, albo tarcza.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:22, 23.12.2008

możesz pokazać mi na jakimś rysunku gdzie jest ten korek kontrolny i skąd mam wiedzieć czy jest dość oleju?

#6 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 103
Wzorowa

Napisano 21:45, 23.12.2008

Nie mogę znaleść w manualu gdzie on jest dobrze pokazany. Nie mam żadnego rysunku niestety, ani zdjęcia. Ale to wejdz pod samochód i spojrzyj na skrzynie biegów od dołu.
Po lewej stronie skrzyni masz dwie śruby, jedna wyżej i druga niżej. Ta wyżej jest gdzieś w połowie, może jednej trzeciej skrzyni i to jest ta śruba kontrolna. Odkręcasz ją i latarką świecisz do środka. Olej powinien sięgać dolnej krawędzi otworu , tak aby prawie się wylewał, ale się nie wylewa :mrgreen: Pokrętnie to wyjaśniłem ale mam nadzieję,że rozumiesz ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#7 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:50, 23.12.2008

Panowie to że sprzęgło zostało wymienione i chodzi bez zarzutu to nie wszystko.Powiedz mi jakiej firmy jest to sprzęgło bo są takie pakownie gdzie wszystkie trzy części są innych firm,a szum może dochodzić tylko i wyłącznie od łożyska,Ja jak nabyłem sprzęgło wszystkie części były firmy Asika i jest miodzio.Spytaj się jakiej Ty masz i raczej szukaj przyczyny tam.Niektóre pakownie takie jak np.Nipparts potrafią wsadzić takie śmieci,że szkoda gadać.

#8 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 103
Wzorowa

Napisano 22:37, 23.12.2008

Glinuś cały czas mówie że to sprzęgła wina, ale skoro kolega chce sprawdzać olej to nie zaszkodzi ;-)
Co do przyczyn to łożysko szumi zawsze, a tu koledze szumi tylko jak zdejmie noge ze sprzęgła,jak wciśnie to cisza (o ile dobrze zrozumiałem).

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:26, 23.12.2008

Seth dobrze zrozumiałeś:)
teraz mam założoną tarcze i docisk Valeo a łozysko Kyo( org. japan :) )
ale Tu chodzi o to ze ja w czerwcu wymieniłem sprzęgło bo w oryginale sie spaliła tarcza, i zamiast dotrzeć je dobrze ja od razy wstawiałem w wysokie obroty i od razu było cos nie tak, pod pedałem czułem jak chodzi sprzegło potem zaczęła łąpa piszczeć jak było puszczone sprzęgło później właśnie zaczęło szumieć coś przy puszczonym sprzęgle i dla tego jeszce raz postanowiłem wymienić sprzęgło. ale po wymianie dalej coś szumi ale łapa już nie piszczy...
.. aha co do wstawiania w wysokie obroty to jest tak ze mam dość ciężką nogę krótko mówiąc :roll:

P.S.
Glinuś moze Ty masz sprzęgło AISIN a nie Asika ? :mrgreen:

#10 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 103
Wzorowa

Napisano 06:51, 24.12.2008

Wg mnie mechanik spierniczył robote i tyle, bo części masz porządne.


P.S.
Glinuś moze Ty masz sprzęgło AISIN a nie Asika ? :mrgreen:

Na pewno AISIN, Glinusiowi sie pomyliło z sikaniem :mrgreen:

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:06, 24.12.2008

moze i spierniczył ale jak pisałem wczesniej to szumiało juz przed wymianą sprzęgła... :|

#12 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 103
Wzorowa

Napisano 12:18, 24.12.2008

No to tym bardziej dał dupy,skoro szumiało i szumi dalej.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#13 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:21, 24.12.2008

Śmiejcie się już macie pozamiatane,a Seth jak będziesz toczył się na spot miej w aucie wszystko co należy mieć,a dokumenty od auta od razu połóż na półeczce,abyś z nerwów podczas kontroli nie pogubił się.Kondukt powitalny będzie czekał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#14 telko

telko
  • Forumowicz
  • 54 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:14, 10.02.2009

No dobrze Panowie, może by tak dokończyć ten temat, w czym tkwiła przyczyna pisków (szumów)... Za mało oleju w skrzyni było ???? A sprzęgło nie piszczy, nie szumi(jak jest sprawne). Sam szum "wydaje" łożysko dociskowe...

#15 klosz007

klosz007
  • Klubowicz
  • 1706 postów
Reputacja: 25
Super

Napisano 21:53, 16.02.2009

Przeczytałem dopiero teraz ten cały wątek.

Z objawów (szum na puszczonym pedale sprzęgła, szumiało przed wymianą sprzęgła, wymiana sprzęgła nie pomogła) wnioskuję, że wina nie jest w sprzęgle a w skrzyni - najpewniej któreś łożysko na wałku sprzęgłowym.

Problemy z łożyskiem dociskowym objawiają się szumem lub hałasem ale przy wciśniętym pedale. Przy puszczonym ono nie pracuje, nie powinno nawet dotykać docisku. Natomiast wałek sprzęgłowy kręci się przy puszczonym sprzęgła a staje po jego wciśnięciu. W ten sposób łatwo poznać po której stronie problem.

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95





IPB Skin By Virteq