Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Czym pielęgnujecie skórę?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
35 odpowiedzi w tym temacie

#16 Lincoln

Lincoln
  • Forumowicz
  • 43 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:30, 11.08.2011

Ostatnio używałem zestaw Leather Care Kit Furniture Clinic - do kupienia w niektórych sklepach internetowych (m.in. www.excede.pl , www.klinikaskory.pl ).
Za rozsądną cenę otrzymujemy cleaner, którym w łatwy sposób oczyszczamy skórę przy pomocy załączonej gąbki (do mocniejszych zabrudzeń warto zakupić specjalną szczotkę, np. Monster Shine Leather Brush) oraz konserwer (do jego nakładania warto mieć aplikator gąbkowy taki, jak do wosków). Szmatka załączona do zestawu jest marnej jakości, więc polecam zakupić 2 małe mikrofibry (do wycierania resztek cleanera oraz polerowania nałożonego balsamu-konserwera).

Generalnie zestaw niedrogi, przyjazny "w obsłudze", o nienachalnym zapachu skóry. W moim przypadku (wersja Sport, tapicerka w b. dobrym stanie sprawdził się w 100%).
Kosmetyki Meguiar's (m.in. produkty do skórzanej tapicerki) uważam za mocno przereklamowane.

Poniżej ciekawy test:

http://zadbane-auto....znowu-najlepszy

Warto zauważyć, że zestaw Gliptone wygrał tylko o jeden punkt (w kategorii zapach, co jest bardzo subiektywne).

#17 remek

remek
  • Forumowicz
  • 810 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:20, 05.05.2012

czy ktos mial stycznosc z: http://mothers.trado...orzanej/p,65450 :?:

#18 ralph

ralph
  • Forumowicz
  • 70 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:02, 28.05.2012

mam zamiar zabrać się do mojej jasnej skóry powiem że jest dość zaniedbana (spękana, bród powchodził w rowki) czym doprowadzić to do stanu "salonowego" ??

#19 bender26

bender26
  • Forumowicz
  • 842 postów
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 11:53, 28.05.2012

do stanu salonowego już nie doprowadzisz, możesz np oddać na renowacje - lub samemu cos pokombinować - jezeli jest popękana to możesz użyc płynnej skóry:
http://sklep.lederze...-skora-p-9.html
jeżeli masz przetarcia, to masz farbe tonującą:
http://sklep.lederze...150-ml-p-2.html
jeżeli chcesz wyczyscic i zakonserwować to polecam:
http://sklep.lederze...dowej-p-14.html


ja sobie zamówiłem ostatni zestaw i niedlugo zabieram się do roboty.

ten ostatni zestaw jest dosc czesto polecany.

generalnie nigdy nie można doprowadzac do pękania i narmiernego wysuszania skóry

#20 ralph

ralph
  • Forumowicz
  • 70 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:01, 28.05.2012

no tak ja nie doprowadziłem do tego tylko poprzedni właściciel i dla tego teraz chcę jakoś ją zregenerować jeśli użyjesz tego ostatniego środka do regeneracji i czyszczenia daj znać jak to wyjdzie

#21 pniok76

pniok76
  • Forumowicz
  • 468 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:14, 28.05.2012

witam ja mam w swoim acco dwukolorową skóre czarno niebieska.Samochodu używam do pracy a pracuje na budowie i autkiem jerzdrzę w ciuchach roboczych.Do czyszczenia używam szarego mydła i ciepłej wody i szczotki do butów (takiej twardszej).Rozpuszczam mydło w ciepłej wodzie namaczam troche siedzenia potem biorę mydło do ręki wcieram w skórę i szoruje szczotką i potem wycieram do sucha.Efekt jest naprawdę spoko żaden brud się nieoprze.

#22 Dexter73

Dexter73
  • Forumowicz
  • 304 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:32, 28.05.2012

witam ja mam w swoim acco dwukolorową skóre czarno niebieska.Samochodu używam do pracy a pracuje na budowie i autkiem jerzdrzę w ciuchach roboczych.Do czyszczenia używam szarego mydła i ciepłej wody i szczotki do butów (takiej twardszej).Rozpuszczam mydło w ciepłej wodzie namaczam troche siedzenia potem biorę mydło do ręki wcieram w skórę i szoruje szczotką i potem wycieram do sucha.Efekt jest naprawdę spoko żaden brud się nieoprze.


Woda do skóry? to raczej średnie połączenie. A jeżeli już, to w ten sposób tylko zbierzesz brud ale nie nawilższysz skory a wręcz przeciwnie mydło ją wysuszy.

#23 bender26

bender26
  • Forumowicz
  • 842 postów
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 19:42, 28.05.2012

witam ja mam w swoim acco dwukolorową skóre czarno niebieska.Samochodu używam do pracy a pracuje na budowie i autkiem jerzdrzę w ciuchach roboczych.Do czyszczenia używam szarego mydła i ciepłej wody i szczotki do butów (takiej twardszej).Rozpuszczam mydło w ciepłej wodzie namaczam troche siedzenia potem biorę mydło do ręki wcieram w skórę i szoruje szczotką i potem wycieram do sucha.Efekt jest naprawdę spoko żaden brud się nieoprze.


Woda do skóry? to raczej średnie połączenie. A jeżeli już, to w ten sposób tylko zbierzesz brud ale nie nawilższysz skory a wręcz przeciwnie mydło ją wysuszy.


no własnie nie do końca bo szarym mydłem można spokojnie czyscic skóre (nie suszy ją), ale ww. opisana czynnosc dotyczy raczej tylko czyszczenia skóry... po takim zabiegu należy ją zabezpieczyć

#24 Dexter73

Dexter73
  • Forumowicz
  • 304 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:51, 28.05.2012

witam ja mam w swoim acco dwukolorową skóre czarno niebieska.Samochodu używam do pracy a pracuje na budowie i autkiem jerzdrzę w ciuchach roboczych.Do czyszczenia używam szarego mydła i ciepłej wody i szczotki do butów (takiej twardszej).Rozpuszczam mydło w ciepłej wodzie namaczam troche siedzenia potem biorę mydło do ręki wcieram w skórę i szoruje szczotką i potem wycieram do sucha.Efekt jest naprawdę spoko żaden brud się nieoprze.


Woda do skóry? to raczej średnie połączenie. A jeżeli już, to w ten sposób tylko zbierzesz brud ale nie nawilższysz skory a wręcz przeciwnie mydło ją wysuszy.


no własnie nie do końca bo szarym mydłem można spokojnie czyscic skóre (nie suszy ją), ale ww. opisana czynnosc dotyczy raczej tylko czyszczenia skóry... po takim zabiegu należy ją zabezpieczyć


... a nie doczytalem ze to szare mydlo jednak dla mnie to i tak półśrodek. Po to są odpowiednie preparaty do tego stworzone o powinno sie je stosowac pozatym mamy XXI wiek, mydlem to se mozna tyłek umyć :mrgreen:

#25 pniok76

pniok76
  • Forumowicz
  • 468 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:59, 28.05.2012

bender26 masz całkowitą racje ten zabieg ma na celu tylko wyczyszczenie skóry a nie jej zabezpieczenia.Ja czyszcze tak mniej więcej co miesiąc.W grę wchodzą tu najróżniejsze zabrudzenia.Beton,zaprawa,ziemia błoto,piasek,no i najgorsze rdza ze stali zbrojeniowej.Metode tą podsłuchałem kiedyś na pikniku 4x4.Zauważyłem tam że większość tych jeepów miała właśnie skórę. I po takim 2 dniowym rajdzie stwierdziłem że wnętrze takiego jeepa nadaje się do spalenia.I wtedy panowie jednej z załóg zdradzili mi tą metode czyszczenia skóry

#26 Wala

Wala
  • Forumowicz
  • 230 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:00, 28.05.2012

:ok muszę powiedzieć swojemu kumplowi, pracuje przy uboju bydła i często po robocie wskakuje bez przebierania do swojego "okulara". Doradzałem mu tyle kosmetyków, a on nic. Mam już dość tej krwi na jasnej alcantarze.....



pniok. Masz u mnie piwo, szczególnie za stal zbrojeniową.
GLOSS FABRIKA - Auto-detailing
Warszawa i okolice
516 444 894 lub PW
http://www.accordklu...pic.php?t=32636

#27 Lukasz2547

Lukasz2547
  • Forumowicz
  • 10 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:28, 22.02.2013

koledzy mam jasna skóre i jest boczek lekko wytarty czym to zniwelowac

#28 bender26

bender26
  • Forumowicz
  • 842 postów
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 13:17, 22.02.2013

Lukasz2547, kolego na tej ze stronie, moj czwarty post - opisałem..

#29 GonzoCompany

GonzoCompany
  • Forumowicz
  • 72 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:46, 23.02.2013

Podepnę się pod temat.Ja osobiście używam najtańszych produktów do czyszczenia i konserwacji.Ostatnio chyba coś jest na rzeczy w biedronce.Najważniejsze żeby 2-3 razy do roku gruntownie oczyścić i zakonserwować.Ale problem mam z wycierającym się bokiem siedzenia kierowcy.Myślałem żeby może nakleić łatę w tym samym kolorze a może wymianę całej tapicerki fotela ( tylko to drugie jest na pewno droższe).Czy naprawialiście to przetarcie (występowało w każdym accord coupe jakie widziałem) jak tak to co polecacie.

#30 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
Reputacja: 24
Super

Napisano 10:00, 24.02.2013

GonzoCompany, http://lederzentrum....tale/filmy.html




IPB Skin By Virteq