Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Jakie CB?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
39 odpowiedzi w tym temacie

#16 qba2802

qba2802
  • Forumowicz
  • 39 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:06, 27.06.2008

No właśnie z upchnięciem radia to mam problem od samego początku ;-) leży cały czas luzem przy lewarku w tym dłuższym "schowku"

#17 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:33, 27.06.2008

hehe ja tez miałem ale udało mi sie to rozwiazac :-) wyzej masz foto i powiem Ci ze fajnie to wyglada :-)

#18 qba2802

qba2802
  • Forumowicz
  • 39 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:59, 27.06.2008

Tomi,ja tam mam taką półeczkę(np.na tel) też taką miałeś?I powiedz mi jak z odsłuchem,bo przecież głośniczek jest na dole radyjka,a widzę,że u Ciebie jest całkiem zabudowane.Co nie zmienia faktu,że wygląda jakby seryjnie tam było ;-)

#19 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:11, 28.06.2008

Ja tez miałem tam półeczke...a jesli chodzi o odsluch to wewnatrz schowka tego otwieranego na gorze w miejscu gdzie jest glosnik radia porobione sa dziurki... moge nawet stwierdzic ze odsluch jest lepszy po schowek robi za rezonans :-D po zdemontowaniu CB np przy sprzedaży nie zostaje zaden slad... chyba ze ktos bedzie uslilnie zaglagal do schowka...

#20 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:19, 08.07.2008

Super rozwiązanie Tomi ale ja w tym miejscu mam zegar i trochę szkoda by mi było się go pozbyć.
Natomiast co do CB'ka to ja posiadam Unidena 520, z którego jestem bardzo zadowolony. Nie wiem czy już zakupiłeś radyjko Murphy ale jak nie to polecam. Jest to wierna podróbka któregoś Presidenta tylko nazywa się Uniden i kosztuje jakieś 1/3 mniej. Wymiary małe i poręczne. Bacik kupiłem długi na magnesie. Cały zestaw musiał być mocno mobilny z uwagi, że wykorzystuję go jeszcze przy wyjazdach służbowym autem (wcześniej był dorywczo montowany jeszcze w samochodzie żony). W mojej Hondzie długo kombinowałem gdzie wcisnąć radyjko i wreszcie wymyśliłem. Otóż pod siedzeniem kierowcy jest na całej szerokości pręt, którego podniesienie powoduje zwolnienie blokady przesuwania siedzenia w przód i tył. Generalnie ustawia się raz pod siebie i więcej się nie korzysta (chyba, że zmieniają się często kierowcy). Nad prętem jest dość miejsca na radyjko, które przymocowuję gumką z dwóch stron do śrub motylkowych znajdujących się z obu stron radyjka (śruby służą do szybkiego montażu w oryginalnym uchwycie). Radio znajduje się pod siedzeniem, nie wystaje za bardzo a więc nie jest za mocno widoczne a w razie konieczności można je szybko wypiąć z gumek i wsunąć pod fotel (wówczas go nie widać). Kabel od anteny puściłem luzem pod tylnim dywanikiem do tylniej kanapy i wzdłuż niej poprowadzony na dach. Magnes jeśli nie wyjmuję anteny chowam za tylni zagłówek na półkę pod szybą a antenę do bagażnika.
Obsługa radia jest bezproblemowa ale na czuja bo raczej podczas jazdy ciężko jest zajrzeć pod fotel. Nie sprawia to jednak problemów bo w zasadzie kanału nie zmienia się a jedynie pogłaśnia/przycisza się i ewentualnie reguluje SQ a te dwie rzeczy można ustawić na dotyk bez patrzenia.
W razie jak mój opis byłby mało czytelny to zrobię i załączę zdjęcia.

#21 Murphy

Murphy
  • Forumowicz
  • 79 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:32, 08.07.2008

Nie wiem czy już zakupiłeś radyjko Murphy ale jak nie to polecam.

Jeszcze nie kupiłem, bo czekam na 10-ego (Matki Boskiej Pieniężnej) ;-) Na razie na celowniku mam Cobrę 75 WX ST, ale podjadę do sklepiku to zawsze mi się może odmienić. ;-)

pod siedzeniem kierowcy

A to miejsce poprzedni właściciel mojego autka wykorzystał na wrzucenie zestawu głośnomówiącego ;-)
Guest nie zapomnij powiedzieć napotkanym Accordom o www.accordklubpolska.pl...
Murphy's Accord <-Click
LPG: Dołączona grafika

#22 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:45, 08.07.2008

A to miejsce poprzedni właściciel mojego autka wykorzystał na wrzucenie zestawu głośnomówiącego ;-)

I co nie zmieści się już tam radyjko? Mój Uniden jast dość mały i myślę, że nie pomyliłbym się ze stwierdzeniem, że weszłyby mi pod fotel ze dwa takie radia obok siebie :-D

#23 Murphy

Murphy
  • Forumowicz
  • 79 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:52, 08.07.2008

I co nie zmieści się już tam radyjko? Mój Uniden jast dość mały i myślę, że nie pomyliłbym się ze stwierdzeniem, że weszłyby mi pod fotel ze dwa takie radia obok siebie :-D


Już wszystko jest przygotowane do instalacji - jak tylko się z tym uporam wrzucę fotki. ;-)
Guest nie zapomnij powiedzieć napotkanym Accordom o www.accordklubpolska.pl...
Murphy's Accord <-Click
LPG: Dołączona grafika

#24 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:58, 08.07.2008

ja mialem wczesniej pod siedzeniem. Zmiana kanalow jest bardzo klopotliwa...Thagwolf, piszesz ze nie zmienia sie kanalow... jesli ktos Ci tlumaczy droge to 80% prosi o przeskoczenie na inny kanal .. poslugiwanie sie glosnoscia czy SQ tez sprawia problemy no i kabel od mikrofonu ucieka... z racji ze radio jest na dole ciagnie w dol i placze sie gdzies w nogi :-P jakos nie chwalilem tego rozwiazania... ale kazdy inaczej jezdzi i ma inne przyzwyczajenia... :-)

#25 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:30, 08.07.2008

Drogi akurat mi nie muszą tłumaczyć bo mam navi i to ona mnie prowadzi :-> . Zmiana głośności czy redukcji wymaga w zasadzie tylko schylenia się a kabelek od gruchy nie ciągnie bo jak wspomniałem radyjko jest przymocowane gumkami co powoduje, że nie ucieka pod siedzenie.
Nie ukrywam mój patencik ma wiele wad (pogłaśnianie, czy zmiana kanałów na „macanego”) ale dla mnie priorytetem był łatwy demontaż radia bo jak pisałem używam go w więcej niż jednym aucie i nie rzucanie się w oczy na parkingu.
Zwłaszcza częste przekładanie (wcześniej wciskałem pomiędzy bok siedzenia a obudowę kolumny skrzyni i hamulca ręcznego) powoduje uszkodzenie kabla przy wtyczce, którego muszę z przykrością stwierdzić doświadczyłem.
Tomi, muszę przyznać, że bardzo spodobała mi się Twoja wersja montażu i gratuluje pomysłu (zwłaszcza że świetnie wygląda i jest łatwy dostęp) . Moją podałem jako alternatywę dla takich leniuchów jak ja, które potrzebują na szybko zainstalować lub zdemontować radio albo dla tych którzy już mają radyjko, które nie zmieści się w tym miejscu co Twoje.

#26 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:31, 08.07.2008

Kurcze, ale wypracowania piszę.
Sorki, postaram się pisać możliwie krótko. :lol: :lol: :lol:

#27 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 10:02, 17.08.2008

Akurat President to jest "podróbka" Unidena, ponieważ Uniden wykonuje całą robotę jako główny wykonawca a President odkupuje, nalepia swoje nalepki i pobiera cieżkie pieniądze za tę operację. A że nie wiedzie mu się z tego względu najlepiej to ostatnio rozpoczął kampanię dywersyjną przeciw Unidenowi i w jej wyniku mamy to co mamy-czyli wydany przez UKE komunikat, że Unideny nie spłniają norm w zkresie zakłóceń na kanałach sąsiednich i coś tam jeszcze. A Uniden olewa polski rynek, nie ma tu przedstawicielstwa oficjalnego wiec się nie broni bo jego produkcja w całości trafia raczej do USA i z tego żyją :-)

#28 qba2802

qba2802
  • Forumowicz
  • 39 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:53, 17.08.2008

Co do President'ów to słyszałem od sprzedawcy i kolesia,który się tematem cb bardzo interesuję,że w tych radiach płaci się za markę,a można kupić radyjko o podobnych właściwościach za ponad dwa razy mniejszą kaskę...
Zresztą Panowie-nie radio jest ważne,a antena.Co z tego,że ktoś zakupi Presidenta i antenkę 30cm,jak drugi kupi za kasę tego radia(Presidenta) antenę a za kasę tej anteny(30cm) radio i jak myślicie,który będzie miał lepszy zestaw???Ten drugi i to kilkukrotnie... ;-)
P.S-ja posiadam alana 101(za jakieś śmieszne pieniądze kupionego)i antenę Sirio 5000 turbo(200cm) a kumpel ma unidena 520 i jakąś dziwną antenkę(hit z allegro :lol:) i naprawdę różnica jest kolosalna w odsłuchu jak i w nadawaniu..
Pozdrawiam

#29 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:17, 22.10.2008

Ja mam Unidena 520 XL i szczerze polecam to radio. To jest to samo co President Johnny II, tylko wyprodukowane na rynek Amerykański (tam President to właśnie Uniden). Nie różnią się właściwie niczym oprócz napisu na obudowie, no i oczywiście ceną. Widziałem jak mój kumpel rozkręcał jakiegoś Presidenta i to co mnie zszokowało to, że na płycie głównej był napis UNIDEN, sami więc widzicie. President kosztuje ok 600zł a Uniden ok 300zł. Z tym, że Unidena jest ciężko dostać, właściwie nie ma go w żadnym sklepie w Warszawie dlatego, że stracił homologacje. Podobno sieje po innych kanałach, chociaż ja nic takiego nie uświadczyłem. Słyszałem, że stracił tą homologację w wyniku jakichś gierek producentów, żeby wykończyć najbardziej konkurencyjną ofertę na rynku.

Co do anteny, ja używam President Florida. Jest to jedna z mniejszych anten, która w połączeniu z Unidenem tworzy niesamowity zestaw, co potwierdzi każdy kto go ma (a wiadać te antenki na samochodach bardzo często). Zasięg do 10km, idealna do miasta, ale w trasie też spełnia swoje zadanie doskonale. Jest bardzo praktyczna bo nie trzeba jej zdejmować przed wjazdem do parkingu podziemnego i nie rzuca się w oczy.

Cały zestaw to ok 440zł i powiem, że naprawdę warto. Zero szumów, idealny odbiór i nadawanie. Parametry lepsze niż w wielu dłuższych antenach. Gdyby ktoś z okolic Warszawy chciał nabyć Unidena to służę pomocą, wiem gdzie można kupić z homologacją wystawioną w 2006r (wtedy jeszcze ją miał a jak wiadomo prawo nie działa wstecz, więc wszystko jest w ramach prawa)

#30 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:50, 23.10.2008

CB jest fuu - i tyle




IPB Skin By Virteq