Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Jakie CB?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Murphy

Murphy
  • Forumowicz
  • 79 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:32, 19.06.2008

Witam wszystkich forumowiczów :-)

Zastanawiam się nad zakupem radia CB - w końcu zbliżają się wakacje więc trzeba będzie swoje dziewczyny powozić po Polsce ;-) Nigdy nie korzystałem z tego sprzętu więc nie mam najmniejszego doświadczenia w tej materii.
Co możecie mi polecić?
Dodam, że mam już całą instalację w samochodzie potrzebuję tylko pudełka z 'gruszką' ;-)

Pozdrawiam
Murphy

#2 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 22:44, 19.06.2008

Znajomi mają President'y tylko nie wiem jakie modele ale są zadowoleni. Jak chcesz mogę się dowiedzieć więcej.

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:54, 20.06.2008

ja na twoim miejscu nie oszczedzal bym na radyjku, poniewaz bedziesz uzywal go na codzien,a wiec jak kupisz cos z dolnej pulki to tylko bedziesz przeklinal :evil:

to moje skromne zdanie ;-) polecam presidenta :mrgreen:

#4 Murphy

Murphy
  • Forumowicz
  • 79 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:32, 20.06.2008

Dzięki za ukierunkowanie zainteresowań. :-)

#5 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 11:06, 20.06.2008

szukaj dobrego sprzętu - zaznacz ze będzie jeździł na benzynie/zakłócenia/, a nie dieslu i koniecznie jak najlepszy system redukcji szumów, no i antena bardzo ważna

#6 Murphy

Murphy
  • Forumowicz
  • 79 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:25, 20.06.2008

no i antena bardzo ważna

Antenę mam już na stałe zamontowaną - dostałem w spadku po poprzednim właścicielu. :-)

#7 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:38, 20.06.2008

W poniedziałek wrzuce fotke wnętrza w "nasze accordy" zobaczysz super pomysł na zamontowanie CB w Hani. Podam też model radia jaki mam. Ja nie chciałem długiego patyka wiec uzywam President Florida kolo 50cm. ale wczesniej miałem President Missouri którą naprawde polecam. Ma 72 cm i jest na magnes wiec jest poręczna i bardzo dobrze zbiera. Ale najważniejsze to zestrojenie radia!!

#8 Murphy

Murphy
  • Forumowicz
  • 79 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:11, 20.06.2008

W poniedziałek wrzuce fotke wnętrza w "nasze accordy" zobaczysz super pomysł na zamontowanie CB w Hani. Podam też model radia jaki mam. Ja nie chciałem długiego patyka wiec uzywam President Florida kolo 50cm. ale wczesniej miałem President Missouri którą naprawde polecam. Ma 72 cm i jest na magnes wiec jest poręczna i bardzo dobrze zbiera. Ale najważniejsze to zestrojenie radia!!

Co do zdjęć to bardzo poproszę. Ja się o antenę nie prosiłem ale też mam Presidenta (na moje oko ok. 50 cm). Dodatkowo cała instalacja zrobiona i wyprowadzona w schowku pod radiem. Nic tylko podłączyć... ;-)

#9 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:57, 24.06.2008

Witam tak jak obiecałem;)
Dołączona grafika
radio jest to midland alan 102. Pewnie kilku osoba nie spodoba sie czerwony kabelek. Jest to kabelek z wtyczka do zapalniczki można go podłaczyc bezpośrednio do zapalniczki... ale jeszcze nie miałem na to czasu :-P Co do dzwieku: w schowku sa porobione nawierty w miejscu gdzie znajduje sie glosniczek a sam schowek sluzy mu jako pudło rezonansowe ;-) można takze dokupic mały głośniczek zewnetrzny ale jest on zbedny przy tym rozwiazaniu.
Jesli ktos bedzie decydował się na takie rozwiazanie niech nie zapomni o zestrojeniu sprzetu przed schowaniem go w polke. Po odczepieniu mikrofonu radio wyglada jak element deski... kilka osob zapytalo czy to climatronic... :-)

#10 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:03, 24.06.2008

Jesli ktos bedzie bardziej zainteresowany montazem moge przeprowadzic sesje: jak to zrobic? :-) bedzie okazja zeby zlikwidować czerwony kabelek :-P

#11 Murphy

Murphy
  • Forumowicz
  • 79 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:50, 24.06.2008

tomi instalacja rzeczywiście mi się podoba - bardzo fajny pomysł i wykonanie. Niestety nie będę mógł zastosować tego rozwiązania bo mam trochę nowszego Accorda i u mnie wygląda to następująco:

Dołączona grafika

Cała instalacja jest wyprowadzona w tym schowku koło dźwigni zmiany biegów.

#12 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:19, 24.06.2008

Tak jak obiecałem Murphy wrzucam inny zestawik. Jest to COBRA 75 WX ST.Mysle ze bedzie on najlepszym rozwiazaniem do Twojego autka. Jesli masz instalacje poprowadzona do schowka to do schowka lub w deske wrzucasz puszke jakies 5X10cm(w tej wersji jest zamontowana w podlokietniku), ktora ma wyjscie pod antene i jest wzmacniaczem. W razie potrzeby korzystania z radia podpinasz pod antene mikrofon, ktory ma w sobie pelna regulacje tak jak normalne wieksze radio: redukcje szumow,wyswietlacz, regulacje glosnosci,przycisk do przeskakiwania po kanalach no i ma mozliwosc podsluchu dwoch kanalow na raz. Moim zdaniem jest to super rozwiazanie do nowszych aut, poniewaz nie trzeba dziurawic deski a montaz radia trwa 30 sekund. W tym przypadku przerobiony jest orginalny uchwyt do telefonu na uchwyt do CB. Zestaw radio+antena president florida kosztował ok 420zl. Cena co prawda dosc wysoka ale sprzet jest tego warty. Wyglada to tak:
Dołączona grafika
i bez radia:
Dołączona grafika

#13 Murphy

Murphy
  • Forumowicz
  • 79 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:52, 25.06.2008

I to jest chyba to czego mi potrzeba :-)
Patrzyłem wstępnie na Allegro to ceny opisywanej przez Ciebie Cobry wahają się od 350 do 450 PLN. Porozglądam się jeszcze po sklepach w okolicy ;-)
Dzięki za pomoc!

#14 qba2802

qba2802
  • Forumowicz
  • 39 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:13, 26.06.2008

Wiesz co ja jestem za tym żeby zaoszczędzić na radiu kosztem anteny.Wiele razy słyszałem od sprzedawców,że owszem President jest dobry lecz w większości płaci się za markę a nie za radio.Ja mam np alana 101 http://www.nokaut.pl...a/alan-101.html oraz antenkę sirio 5000 turbo http://cbradia.pl/pr...facturers_id/13 i ten zestawik naprawdę wymiata i nie ma z nim najmniejszych problemów...

#15 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:16, 26.06.2008

jak zauwazyles na zdjeciach wyzej ja mam alana 102 z antena president florida i tez jestem bardzo zadowolony... ale jesli nie masz gdzie upchnac radia... lub nie chcesz niszczyc deski... sa inne rozwiazania... co prawda drozsze ale cos kosztem czegos.. :-)




IPB Skin By Virteq