Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Przednia szyba z ASO -Uwaga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:23, 21.09.2010

Chciałem wszystkich poinformować że aktualnie w Polsce jest problem ze zdobyciem dobrej oryginalenj szyby Hondy VII -mam tą informację z pierwszej ręki (dziś potwierdziłem ją także w Honda-Polska).
Szyby teoretycznie są ale są z jednej serii która ma sporą wade -widoczne są na niej plamy a z wodą robi się mało przeźroczysta.
Wymiana miała trwać 4 godziny a od czwartku jestem bez hani... serwis sprawdził już klka szyby i z każdą jest to samo. Dziś dzwoniłem do Hondy Polska i potwierdzili problem z całą serią. Co gorsze nie wiedzą kiedy pojawi się w Polsce nowa partia.
Koledzy i koleżanki -jeżeli macie uszkodzoną przednią szybe i zależy Wam na szybkiej naprawie to albo zamiennik albo jeździć dopóki się da z tą co macie...
  • 0

#2 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:59, 21.09.2010

podejrzewam że zamiennik może być lepszy od oryginału szyba w accordzie jest strasznie miękka...
  • 0
F1

#3 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:05, 21.09.2010

wszystkie są miękkie -tak jak z lakierem to nie to co np. na starych mercedesach.
Teraz liczy się cena a nie jakość -cena ma być niska a jakość wstarczająca (zamiast wzorowej)...
Przewaga oryginału jest jedna -logo Honda na które patrzy potencjalny kupujący.
  • 0

#4 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:16, 21.09.2010

racja ale skoro nie widać różnicy to po co przepłacać :?: szyba zawsze może strzelić blacha się liczy...
  • 0
F1

#5 Guciu

Guciu
  • Forumowicz
  • 179 postów
  • Skąd:Tarnów/ Wrocław
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:19, 21.09.2010

A jaki jest koszt przedniej szyby do Accorda VII w ASO (z czujnikiem deszczu)? Mam dwa odpryski niby załatane włóknem, ale....
  • 0

#6 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:23, 21.09.2010

A jaki jest koszt przedniej szyby do Accorda VII w ASO (z czujnikiem deszczu)? Mam dwa odpryski niby załatane włóknem, ale....


szyba z uszczelką i wymianą w ASO to koszt 2200zł :) -tak mam wycene do ubezpieczalni (w JAANie jak pamiętam koło 900zł)
  • 0

#7 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:30, 21.09.2010

no a normalnie w porządnym warsztacie 600 :mrgreen:
  • 0
F1

#8 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 06:32, 22.09.2010

boryskonin - napisz do usera Damek. On wymienił szybę w swojej Acco VII na jakiejś innej firmy, która - jak się potem okazało - produkuje szyby również dla Hondy...logo jest nie Hondowskie, ale szyba w 100% jak oryginał...Dowiedz się nazwy i szukaj we własnym zakresie
  • 0

#9 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:28, 30.09.2010

Przewaga oryginału jest jedna -logo Honda na które patrzy potencjalny kupujący.


Ale i tak nie będzie się zgadzała data. Ja właśnie wymieniłem w Hanesco na Pilkingtona - 3 godz. roboty bez zbędnych ceregieli. A jesli potencjalny kupujący nie dopuszcza do swojej świadomości, że szyba mogła być wymieniana z innych powodów niż dzwon, to jest jego problem. Niech idzie do salonu kupić sobie nówkę sztukę. Użytkujemy nasze auta i poswięcamy nasz czas i pieniądze chyba nie dla potencjalnych kupujących.
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:36, 30.09.2010

A jesli potencjalny kupujący nie dopuszcza do swojej świadomości, że szyba mogła być wymieniana z innych powodów niż dzwon, to jest jego problem.


Dlatego robi się zdjęcia przed wymianą, żeby potencjalny kupujący nie miał pytań co było uszkodzone. Moje acco jest prawie nowe a już szybę miało wymienioną - zrobiłem zdjęcia co było powodem naprawy (dostałem kamieniem na autostradzie) i mam problem z ewentualnymi wyjaśnieniami z głowy.

szyba z uszczelką i wymianą w ASO to koszt 2200zł :) -tak mam wycene do ubezpieczalni (w JAANie jak pamiętam koło 900zł)


Nie jest źle. Uwierz, ze nie chcesz wiedzieć ile kosztuje do VIII zestaw...... jak to podsumowałem widząc rachunek, to był koszt szyby, akcesoriów, roboczogodzin wstawiającego i jeszcze miesięczna pensja tego który pilnuje pierwszego wstawiającego, żeby wstawiał dobrze :k
  • 0

#11 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:27, 30.09.2010

rafal66, jak trafisz na upierdliwego to ci powie że to nie jest foto Twojego auta (handlarze przecież takie rzeczy robią).
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:05, 30.09.2010

rafal66, jak trafisz na upierdliwego to ci powie że to nie jest foto Twojego auta (handlarze przecież takie rzeczy robią).


Wiem, ale handlarz i tak by nie kupił bo nie da odpowiedniej ceny. A np. jak sprzedawałem poprzednią (przez salon hondy) to się przydały fotki (bo był malowany dach) i auto poszło tego samego dnia co zostało wstawione :mrgreen: Cenę dostałem rynkową. Bez fotek pewnie z miesiąc by tam stała (bo co jak co, ale malowany dach jest podejrzany, choć uszkodzenie było minimalne - spadła gałąź i odbiła w kilku miejscach lakier - nikt by na słowo w to nie uwierzył).
  • 0

#13 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:54, 30.09.2010

zdjęcia oczywiście mam zrobione a temat ponoć jutro zakończymy -dziś mija 2 tygodnie oczekiwania a na jutro jestem umówiony na odbiór. Ufff... albo nie -odetchne jutro jak odbiore ;)
  • 0

#14 drago

drago
  • Forumowicz
  • 316 postów
  • Skąd:Peterborough
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:42, 19.01.2011

Witam
czy mozecie mi wyjasnic jak to jest, gdy ktos posiada czujnik deszczu, czy w razie wymiany szyby musimy kupowac specjalna szybe z takim czujnikiem czy ten czujnik da sie przelozyc ze starej szyby na nowa? jesli nie to jaki jest koszt szyby z taka funkcja?
Dzieki za odpowiedz
  • 0

#15 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Z dokładkami
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 21:51, 19.01.2011

Z tego co wiem są dwa rodzaje szyb tzn z miejscem na czujnik i bez, a sam czujnik się przekłada
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq