Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Nie działające głośniki w tylnej półce VII gen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#16 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 09:09, 06.12.2010

W instrukcji serwisowej jest wszystko.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#17 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 05:51, 07.12.2010

W instrukcji serwisowej jest wszystko.



Tyle ze ja nie mam takiej instrukcji serwisowej. Jest to gdzieś konkretnie na forum ??
  • 0

#18 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 09:23, 07.12.2010

Tak, w dziale dla klubowiczów choć ja to znalazłem gdzieś w Internecie, już nie pamiętam gdzie... (w Google szukaj Honda Accord ESM 2003-2005).
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#19 micek64

micek64
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Kargowa, Lubuskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:36, 15.01.2011

Witam.

Podłączam się do tematu. Rozwiązał ktoś ten problem? Mam dokładnie to samo. Cisza w głośnikach w tylnych drzwiach i półce (pomimo zabawy z FADer'em). W instrukcji serwisowej jest opis jak wymienić wzmacniacz, btw. znajduje się on gdzieś "pod" popielniczką? Chciałbym się upewnić czy gra warta świeczki przed zdemontowaniem czegokolwiek.

Pozdrawiam.
  • 0

#20 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 20:16, 15.01.2011

Raczej jakby za popielniczką. Trzeba rozebrać konsolę środkową zaczynając od plastiku wokół dźwigni zmiany biegów, popielniczki i schowka tego ponad popielniczką a pod radiem. Z wyjęciem tego schowka za pierwszym razem miałem najwięcej problemu - za pierwszym razem robiłem to godzinę, za drugim 10 minut :). Wtedy wzmacniacz masz jak na dłoni.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#21 micek64

micek64
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Kargowa, Lubuskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:04, 16.01.2011

Dzięki. Więc będę to rozbierał.
Jeszcze jedno muszę sprawdzić, bo jeśli dobrze zrozumiałem radio i wzmacniacz mają osobne bezpieczniki (w innym poście gdzieś czytałem że to chyba 9 i 10 - muszę odszukać ten post), bynajmniej sprawdzałem w instrukcji obsługi auta ściągniętej z działu klubowicza (Instrukcja Accord 03-05 PL). Tam na stronie 491 jest rozrysowana skrzynka bezpieczników wewnątrz auta. Średnio jest to opisane bo pod pozycją 5 widnieje AUDIO. Czy to tyczy się radia jak i wzmacniacza? Pozycje 9 i 10 praktycznie nie pasują (9 - zapalniczka, 10 - OPDS, co to wogóle?).
I teraz jeszcze jedno, radio ma swój wbudowany mały wzmacniacz i czy to właśnie do niego podłączone są głośniki w drzwiach (przód i tył)? Ten osobny wzmacniacz to tylko do głośników w półce?
  • 0

#22 adkrzywda

adkrzywda
  • Forumowicz
  • 248 postów
  • Skąd:Bochnia
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:17, 16.01.2011

micek64, Skoro masz dostęp do działu klubowicza to zassij jeszcze sobie ESM. Tam będziesz miał rozpisane dokładnie wszystkie bezpieczniki, schematy itd. Ja w tej chwili z tego kompa nie mam możliwości zerknięcia do ESM.
Pozdrawiam.
  • 0

#23 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:49, 16.01.2011

czy to właśnie do niego podłączone są głośniki w drzwiach (przód i tył)?

tak, jest to juz napisane w tym watku.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#24 olek1305

olek1305
  • Forumowicz
  • 404 postów
  • Skąd:NWW
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:58, 16.01.2011

To ja się również podepnę do tematu. U mnie problem z głośnikami w zasadzie wszystkimi spowodowany jest albo luźnymi kablami we wtyczce do radia albo nie stykają styki w gnieździe od radia. Może u kolegów jest podobny objaw i z tego powodu nie działają głośniki z tyłu. Najprościej to sprawdzić włączając radio dość głośno, fader skręcić na tył, uchylić trochę schowek pod radiem i tej schelinie pomiędzy schowkiem i radiem można namierzyć białą wtyczkę która wchodzi do radia z tyłu. Poruszać trochę to wtyczką jakimś długim śrubokrętem i zobaczyć czy głośniki łapią sygnał. Jeżeli tak to problem jest po stronie nie stykających kabli w kostce lub gnieździe i pozostaje jedynie rozbiórka i schowka i dobranie się do kostki. Ja u siebie tak podgiąłem kabel że wszystkie głośniki działały dobrze do czasu jak wjechałem ostatnio w dość sporą dziurę i przypuszczam że od wstrząsu znowu zaczęły świrować głośniki z tyłu a czasem nawet z przodu przerywa lewy. W sumie zastanawiam się jak zrobić to raz a dobrze bo trochę mnie już to irytuje (jest chyba jakiś środek do styków ale nie wiem czy to na dłuższą metę zda egzamin). Może ma ktoś jakiś pomysł. A ajk koledzy chcą dokładniej wiedzieć jak dostać się do radia polecam poszukać na forum xcarlink bo przy okazji montażu tego pożytecznego urządzenia sam się dowiedziałem jak to wszystko się rozbiera.
  • 0

#25 micek64

micek64
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Kargowa, Lubuskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:00, 16.01.2011

Mikolaj, wydaje mi się że obaj jesteśmy jednak w błędzie. ESM pokazuje, że czy jest PSS czy nie, z modułu audio wychodzą 4 pary przewodów DO wzmacniacza audio a dopiero z niego na wszystkie głośniki. Morał pewnie będzie taki, że skoro działają przednie w drzwiach i tweeter'y to znak że wzmacniacz jest zasilany (więc bezpiecznik odpada). Pozostaje częściowe uszkodzenie wzmacniacza (btw. ktoś wie ile końcówek mocy on posiada? musiałby mieć przynajmniej dwie osobne, wtedy ma to sens, jedna działa i głośniki z przodu grają, druga jest uszkodzona i z tyłu cisza), lub też przerwa/uszkodzenie przewodów pomiędzy PSS a wzmacniaczem lub wzmacniaczem a głośnikami tył i półka.

olek1305, możesz spróbować użyć preparatu usuwającego wilgoć + poprawiającego styki (ja od zawsze używam preparatu niemieckiej firmy Berner, jest dobry), jednak jeśli to luzy to żadna chemia nic nie da :(
  • 0

#26 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:06, 16.01.2011

micek64, w ktorym miejscu jestem w bledzie, bo nie kumam? Przeciez pisalem wczesniej, ze trzeba sprawdzic ciaglosc obwodow glosniki-wzmacniacz. Radio jest polaczone ze wzmacniaczem, wzmacniacz z glosnikami.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#27 micek64

micek64
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Kargowa, Lubuskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:33, 16.01.2011

A to wybacz, to w takim razie ja Cie nie zrozumiałem :k Pytałem wyżej czy bezpośrednio od wzmacniacza wbudowanego w radio idą jakieś przewody do głośników, odpisałeś że tak tymczasem wg ESM jest inaczej, nie ważne, sprawa jest jasna :-)

Właśnie przed chwilą sprawdzałem bezpieczniki pod maską i pod deską rozdzielczą i natknąłem się na przeróbkę złączki pod pedałem gazu. Mam zdjęcie tej przeróbki (do gniazda ktoś coś dołożył), jak je wkleić tu do postu bez dodawania na jakieś stronki ze zdjęciami? Może ta przeróbka coś zniszczyła?

OK, poszukałem i znalazłem :-) oto link do zdjęcia:

http://www.fotosik.p...67e358eec8.html
  • 0

#28 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:16, 22.01.2011

Witam, u mnie też kiedyś nie grały głośniki w tylnej półce - wszystkie tylko nie te ale wystarczyło wejść w ustawienia radia i ustawić (nie pamiętam jak dokładnie nazywała się ta opcja) na .... HIGH - jak coś mogę sprawdzić i napisać. Przy ustawieniu MEDIUM czy LOW grały wszystkie głośniki oprócz właśnie tych w tylnej półce. Mam nadzieje że pomogłem. pozdro
  • 0

#29 micek64

micek64
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Kargowa, Lubuskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:17, 11.02.2011

Odświeżam temat.
Dziś udało mi się rozwiązać problem nie działających głośników w półce i tylnych drzwiach. Dostałem się do wzmacniacza i rozebrałem go. Pracują w nim dwie końcówki mocy PAL006 (wewnętrzny "wymysł" firmy Pioneer). Jedna steruje głośnikami w przednich drzwiach i tweeter'ami a druga właśnie głośnikami w tylnych drzwiach i półce. Z doświadczenia wiem, że generalnie jeśli taka końcówka jest uszkodzona (na skutek przegrzania lub zwarcia wyjścia) to ulega zniszczeniu jej struktura co objawia się pęknięciami na obudowie. Te na pierwszy rzut oka były OK, jednak pomiar napięć sterujących ewidentnie wykazał że jedna końcówka jest martwa (sygnały wchodzą ale nic nie wychodzi). Oczywiście cudem byłoby dostać oryginalną końcówkę PAL006, więc znalazłem najbardziej zbliżony zamiennik (na podstawie tego postu : http://www.elektroda...opic288253.html ). Zamiennikiem jest TDA7560 (u mnie w okolicznej hurtowni kosztowała 23zł :-) ). Kilkanaście minut z lutownicą i nowa końcówka jest założona i wszystko DZIAŁA aż miło :!: :-D
Zaoszczędzone sporo kasy a i frajda większa :-)
Aha, sugerowałbym żeby po zmontowaniu wzmacniacza nałożyć trochę pasty termoprzewodzącej pomiędzy końcówki a radiator (nie wiem czy to tylko u mnie ale nie było jej tam ani grama i to właśnie było powodem uszkodzenia końcówki, później jak się przyjrzałem widać było ślady przegrzania na zewnętrznej stronie końcówki). Pasta kosztuje grosze a na pewno poprawi żywotność urządzenia.

Pozdrowienia !
  • 0

#30 xkubus89

xkubus89
  • Forumowicz
  • 15 postów
  • Skąd:Kielce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:31, 25.05.2013

Witam :-) Nie chcąc zakładać kolejnego tematu chciałbym odświeżyć ten temat. Mam Hondę Accord z 2004r. Problem dotyczy głośników w tylnych drzwiach. Kupując samochód od pierwszego właściciela zakupione w salonie były tylko 4 szt głośników w przednich drzwiach i w tylnej półce. W tylnych drzwiach nie było, więc postanowiłem dokupić. Po zamontowaniu i podłączeniu pod kostki głośniki nie działają. Początkowo myślałem, że są nie dobre, jednak jak podłączyłem pod wtyczki głośników w tylnej półce i okazało się że działają, więc ten problem jest rozwiązany. Może ktoś z Was miał taki problem w swoim aucie. Proszę Was o pomoc co może być przyczyną ich nie działania. Z góry dziękuje. :-)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq