Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Silnik Gwiżdze przez nawiew....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 KANCLERZ111

KANCLERZ111
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:LUBIN
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:57, 08.09.2010

Mam problem, Podczas Naciśnięcia pedału gazu przy wyłączonym nawiewie słychać taki gwizd jak dzwięk turbosprężarki, im mocniej depnę tym mocniej gwizda, Dodam tylko że to po chwili przestaje, nie gwizda cały czas. Tylko przy każdym przyspieszaniu, podczas stałej jazdy nic nie gwizda. Obstawiam na nieszczelny kolektor dolotowy, Dodam ze czasem obroty mi spadają na 500 na rozgrzanym silniku a czyściłem już wszystko co związane z dolotem, na zimnym obroty nie spadają, dlatego obstawiam ze jak sie rozgrzeje gdzieś łapie "lewe" powietrze. Jak sprawdzic szczelność kolektora dolotowego? Słyszałem ze jakoś plakiem pryskać czy coś? A może jakieś inne pomysły?

[ Dodano: 2010-09-19, 14:50 ]
Nikt sie z tym nie spotkał???
  • 0

#2 lukjar6

lukjar6
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:32, 24.06.2011

Witam!
Mam taki sam problem i chciałbym sie zapytać czy to rozwiazales
Pozdr
  • 0

#3 KANCLERZ111

KANCLERZ111
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:LUBIN
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:21, 27.06.2011

niestety nie rozwiązałem. Nie przeszkadza to zbytnio mi ale ciekaw jestem co to:)
  • 0

#4 lukjar6

lukjar6
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:53, 08.07.2011

Ja również tego nie naprawiłem, ale pojawiło mi się to po czyszczeniu przepustnicy i egr, także myślę że przy przepustnicy jest nieszczelność, gdyż uszczelkę wycinałem, rozbiorę i posmaruje cieniutko silikonem, zobaczymy może pomoże. pozdo
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:26, 08.07.2011

Witam wszystkich.

Też to miałem. Z pokrywy zaworów do kolektora idzie taka rurka, w manualu opisana jako "przewód PCV", przy tej rurce z tego co pamiętam w kolanku jest taki zaworek zwrotny. Wyczyściłem go w benzynie przedmuchałem i przestało gwizdać. Spróbuj poruszać tym wężykiem na wszystkie strony, ja tak doszedłem że to to. Może masz to samo.

Pozdrawiam.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq