Skocz do zawartości


RODO w HAKP

all_gen

Dziwny zapach w kabinie

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#16 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:59, 04.02.2011

Czyszczenie w serwisie to ok 200,00 (płaciłem 180,00 w ASO) już mamy połowę ceny urządzenia.
No i można kilka razy w roku sobie czyścić a dodatkowo znajomym za flaszkę lub jakąś drobną kasę.


Tyle to kosztuje pełen serwis klimy, czyli smarowanie sprężarki z uzupełnieniem czynnika. Samo ozonowanie to koszt ok 70 PLN w niezależnym warsztacie. ASO oczywiście nieco drożej
Trzeba więc wkalkulować w zakup, że i tak raz na rok wypada podłączyć się pod maszynę w celu sprawdzenia / uzupełnienia czynnika i środka smarującego sprężarkę.
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#17 AngryBull

AngryBull
  • Forumowicz
  • 16 postów
  • Skąd:Będzin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:58, 04.02.2011

Ja myślałem na trochę mocniejszym urządzeniem http://allegro.pl/ge...1435725455.html

Dodam, że te "zapachy" zrobiły mi się po pierwszym czyszczeniu klimy przy użyciu jakiegoś środka ze sklepu.
A zakup własnego ozonatora może się zwrócić.
Czyszczenie w serwisie to ok 200,00 (płaciłem 180,00 w ASO) już mamy połowę ceny urządzenia.
No i można kilka razy w roku sobie czyścić a dodatkowo znajomym za flaszkę lub jakąś drobną kasę.


Dokładnie 180 zetek dałem za generator 600mg kupiony na ebay w Hong - Kongu :mrgreen: Zrobiłem tym już swoją Hondę i trzy auta rodziny. I faktycznie to działa - auta nabrały "świeżości". Z moich obserwacji wynika, że ozonowanie jest zupełnie wystarczające w przypadkach gdzie, że tak powiem "zalatuje". Natomiast jeśli w aucie już bardzo śmierdzi to ozonowanie pomaga tylko częściowo - myślę,że w takich przypadkach tylko fizyczne czyszczenie parownika i odgrzybianie chemią może rozwiązać problem.
  • 0

#18 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:10, 07.02.2011

http://allegro.pl/oz...1439468450.html Coś podobnego kupiłeś?
  • 0

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:58, 17.03.2011

W moim aucie cos smierdzi i to mnie doprowadza do szalu. Auto nie dawno kupione i jak sie wsiada od razu czuc taki smrodek i nie moge sobie z nim poradzic. Kupilem ozownik 400mg zaaplikowalem dwa razy po 30 min i troche pomoglo ale ciagle go czuc. Juz sam nie wiem czy to kwestia klimy czy moze weluru czy tez siedzen . Ciekawi mnie czy ktos mial cos podobnego ,zastanawiam sie czy jakies chemiczne pranie by pomoglo ?
  • 0

#20 Valdi.

Valdi.
  • Forumowicz
  • 341 postów
  • Skąd:ale co skąd?
  • Silnik:0,7
  • Wersja:S-uuper
  • KM:136 chyba
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:wyjątkowe
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:21, 17.03.2011

W moim aucie cos smierdzi i to mnie doprowadza do szalu. Auto nie dawno kupione i jak sie wsiada od razu czuc taki smrodek i nie moge sobie z nim poradzic. Kupilem ozownik 400mg zaaplikowalem dwa razy po 30 min i troche pomoglo ale ciagle go czuc. Juz sam nie wiem czy to kwestia klimy czy moze weluru czy tez siedzen . Ciekawi mnie czy ktos mial cos podobnego ,zastanawiam sie czy jakies chemiczne pranie by pomoglo ?


może w Twoim aucie ktoś się rozkładał :shock: ----- żart :mrgreen:

miałeś czyszczoną klime,odgrzybiana,wymieniane filtry(kabinowy przede wszystkim) ????? samo ozonowanie środka nie pomoże-chyba że na krótko
  • 0

Czarno-biały Projekt by Valdi...
http://www.accordklu...pic.php?t=19232

Dopóki walczysz,jesteś zwycięzcą.

 

 

 

 


#21 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:09, 18.03.2011

greko, może autko było wcześniej zalane, taki zapaszek stęchlizny? wilgoci?
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#22 Maciek.C

Maciek.C
  • Forumowicz
  • 647 postów
  • Skąd:Podlaskie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG85
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:35, 18.03.2011

spotkałem sie z podobnym przypadkiem smrodkiem którego koleś nie mogł zlikwidować w Nubirze.Auto przeszperane przeszukane zero jakiej kolwiek wody gdzie kolwiek a jednak...Wyciek z nagrzewnicy sladow brak bo jest niewielki i odrazu odparowywuje spływajac na ciepłe elementy pozostawiając zapach stechlizny.Przód rozebrany wymieniona nagrzewnica problem zlikwidowany.Mam nadzieje że to nie to.
  • 0

#23 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:WWY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:06, 18.03.2011

Ja zakupiłem ozonator i będę testował jak trochę temp się podniesie. Mam nadzieję, że zlikwiduje wszelkie niechciane zapachy
  • 0

#24 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:39, 19.03.2011

No wlasnie trudno opisac ten zapaszek ,ale jest bardzo wyrazny i jest najbardziej wyczuwalny w momencie wsiadania do auta . Sam sie zastanawialem czy czasem cos gdzies mi nie zdechlo :evil: .
Tak , filtr pylkowy {kabinowy} wymienilem na nowke . Jak tak patrze na siedzenia {kremowy welur} to praktycznie na kazdym siedzeniu widac jakies plamy po zalaniu. Wyglada to tak jak by w aucie jezdzila dzika horda dzieci z napojami w jednej rece a z frytkami w drugiej i wszystko oczywiscie zostalo na obiciach. Jutro chyba ugadam sie z gosciem co czysci wnetrza aut i podobno robi to bardzo dobrze. Moze to pomoze bo juz nie mam pomyslu :evil: w miedzy czasie bede ozonowal wnetrze . Kupilem rowniez te pianke do odgrzybiania instalacji ,ale po przeczytaniu postow kolegow, normalnie mam stracha jej uzyc 8-) ,wprawdzie pisze na niej ze jest bezpieczna dla metali i plastikow ale obraz rozkladajacego sie klimatronica i komputera powstrzymuje mnie od akcji :j , juz sam nie wiem.
Aha jeszcze jedno ,nie ma zadnych ubytkow w plynie wiec wyciek w nagrzewnicy w moim przypadku raczej odpada .
Dziekuje za wszystkie informacje i uwagi ,wszystko analizuje bo sam nie mam juz pomyslu.
Bede informowal co sie dzieje ,bo normalnie sprzedam auto jak sie tego zapachu nie pozbede .
Pozdrowionka
  • 0

#25 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:27, 19.03.2011

No jak ozonowałeś wnętrze to nie ma sensu pianki jeszcze pchać do nawiewu. Pianka to i tak nie wiele daje tak na prawdę.
  • 0

#26 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 07:07, 20.03.2011

greko myślę że w Twoim przypadku to nie jest problem klimatyzacji i jej czystości, a ogólnej czystości w aucie. Sądząc po Twoim opisie w aucie mogły się dziać dantejskie sceny :))
Ja proponowałbym ogólne pranie tapicerki - skoro nie wiesz co i gdzie śmierdzi, a nie ma cyba nic gorszego jak smród starego zepsutego jedzenia, a już niewyobrażalne jest stare rozlane mleko.
Stosowanie doraźnych środków typu olejki zapachowe, neutralizatory zapachów chyba raczej nie zdadzą egzaminu, ale spróbować można np olejek eukaliptusowy - bardzo mocny intensywny zapach - zastosować kilkanaście kropli w różnych miejscach auta/siedzenia, dywaniki/ włączyć nawiewy na full - zamknąć drzwi i okna i niech się przeżre to wszystko :)) oczywiście później trzeba wywietrzyć autko. Czy to da efekt ... Zgodnie z zasada że trzeba się myć a nie perfumować
  • 0

#27 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:51, 20.03.2011

Kupilem rowniez te pianke do odgrzybiania instalacji ,ale po przeczytaniu postow kolegow, normalnie mam stracha jej uzyc 8-)

I dobrze,że masz stracha-zrezygnuj z niej.Wiesz ile kosztuje nowy komputer :?:
  • 0

#28 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:47, 20.03.2011

I wlasnie Jarek chyba trafiles w sedno sprawy . Dzisiaj z nowa energia ruszylem jak pies do wykrywania narkotkow w aucie . Obwachalem :mrgreen: siedzenia i pasy no i wyraznie zapachy dochodza z nich ,wiec pranie tapicerki w H2So4 :evil: powinno pomoc . Czy Panowie znacie jakies sprawdzone srodki do prania i czyszczenia tapicerki ? moze jakies parowe pranie :-/ ? Gosciu co czysci tapicerki nie mial czasu tego mi zrobic i moze w przyszlym tygodniu ,ale moze sam bym sprobowal wczesniej jesli to ma jakis sens ?
Co do tej pianki to faktycznie nie bede jej uzywal ,choc Wiecie jak jest :-D , to jest tak jak z jakims wielkim czerwonym przyciskiem posrod innych mniejszych ,na ktorym pisze "Nie Naciskac" :-D a Ty masz wielka ochote to zrobic czym dluzej na niego patrzysz . Moze podaruje te pianke mojemu"koledze" z judaszowkim usmiechem , ktory ma fajnego i wypieszczonego CLK i nie za bardzo chce dac sie nim przejechac :mrgreen: ,hmmm mysle ze powinien odgrzybic sobie instalacje .
Panowie bede informowal o moich poczynaniach.
Ave
  • 0

#29 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 16:41, 20.03.2011

taka moja mała sugestia - pranie tapicerki - gruntowne pranie tapicerki pozostaw fachowcom. Poszukaj kogos dobrego w tym fachu w swojej okolicy i niech on to zrobi bo sam wylejesz dziesatki litrów wody i potem bedziesz suszył fotele lub wykładzinę o ile wczesniej nie zgnije. Popytaj znajomych napewno znaja dobrego - zaufanego czysciciela tapicerek.
A co do pianki do oczyszczania klimy to musze powiedziec że masz spcyficzne poczucie humoru :r :r
  • 0

#30 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:00, 20.03.2011

greko z tym kwasem to rozumiem żarcik :P?
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq