Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problem z kodowaniem pilota VI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 largopo

largopo
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:WO
  • Silnik:4.0
  • Wersja:Touring
  • KM:260
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:SUV / CROSSOVER
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:39, 20.08.2010

Witam :B
mam problem z synchronizacją pilota próbowałem sposobu znalezionego na forum ale u mnie nie działa :-( :

Accord 1998-2003
Jak:
- niezbędne są wszystkie piloty zdalnego sterowania,
- maksymalnie można zaprogramować 3 piloty zdalnego sterowania.
- włączyć zapłon
- następujące czynności powtórzyć trzykrotnie:
*w ciągu 4 sekund: naciśnij przycisk zablokowania lub odblokowania.
*w ciągu 4 sekund: wyłączyć zapłon.
*w ciągu 4 sekund: włączyć zapłon.
*w ciągu 4 sekund: naciśnij przycisk zablokowania lub odblokowania.
- Samochód zostanie zablokowany i odblokowany
- w ciągu 9 sekund:
* Naciśnij przycisk zablokowania lub odblokowania pierwszego pilota
* Samochód zostanie zablokowany i odblokowany
* Naciśnij przycisk zablokowania lub odblokowania drugiego pilota
* Samochód zostanie zablokowany i odblokowany
* Naciśnij przycisk zablokowania lub odblokowania trzeciego pilota
* Samochód zostanie zablokowany i odblokowany
- wyłączyć zapłon
- wyciągnąć kluczyk
- sprawdzić działanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania

może macie jakieś inne propozycje?

Orientuje się ktoś ile może kosztować kodowanie w ASO?
  • 0

#2 kedzier

kedzier
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:B-stok
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:10, 20.08.2010

ok 500zł netto za 1 kluczyk z kodowaniem.
  • 0

#3 largopo

largopo
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:WO
  • Silnik:4.0
  • Wersja:Touring
  • KM:260
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:SUV / CROSSOVER
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:38, 20.08.2010

a może ktoś kodował pilot? macie jakieś doświadczenie w kodowaniu może ja robię coś źle?
  • 0

#4 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 15:29, 20.08.2010

- włączyć zapłon
-naciśnij przycisk zablokowania lub odblokowania.
-wyłączyć zapłon.
-włączyć zapłon.
-naciśnij przycisk zablokowania lub odblokowania. .....

i tak powtarzać w kółko te 5 czynności aż usłyszysz że siłownik zadziała w drzwiach a potem kolejno sprawdzaj piloty raz jeden raz drugi......
PS: za pierwszym razem kodowałem pół dnia
  • 0

#5 largopo

largopo
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:WO
  • Silnik:4.0
  • Wersja:Touring
  • KM:260
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:SUV / CROSSOVER
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:42, 20.08.2010

właśnie tak robiłem i nic :-( niby w pilocie zapala się dioda ale siłowniki nie pracują czyli coś jest nie tak a fabryczny alarm działa bo jak z kluczyka zamknąłem i uzbroiłem a później otworzyłem od środka to wył i miałem problem z rozbrojeniem :-P musiałem włączyć zapłon a kluczyk był na zewnątrz i szyby zamknięte więc kluczyk wziąłem ... przez bagażnik :k
  • 0

#6 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:17, 21.08.2010

Ja użyłem tego sposobu (znaleziony na forum jakiś czas temu - niestety nie pamiętam kto jest autorem :roll: ):

A zaprogramowac mozesz sam w 2 minuty, banalnie prosta rzecz :-)
Ta instrukcja może być ważna dla innych roczników i modeli te procedury kasują kody nadajnika i zastępują je nowymi, wiec musisz przeprogramować wszystkie posiadane piloty w tym samym czasie, nawet jeśli jeden pilot działa:
wejdź do auta i zamknij drzwi. Każdy z kroków musi być wykonany w ciągu 5sec od poprzedniego, jeśli się pomylisz lub zajmie ci to dłużej, zacznij całą procedure od początku.
Włóż kluczyk do stacyjki i weź pilota w lewą rękę - ;D - kiedy instrukcja powie ci wciśnij przycisk zamykania, powinieneś przycisnąć go na około 1sec i puścić.
Postępuj zgodnie z 3 krokami w kolejności, po czym powtórz wszystkie 3 kroki 2x, w sumie 3x każdy:
1.przekręć kluczyk na pozycje ON oznaczona II
2.przyciśnij przycisk zamykania.
3.przekręć kluczyk do pozycji akcesji oznaczoną jako I
potem, przekręć kluczyk na pozycje ON czwarty raz i znów wciśnij przycisk zamykania.Drzwi na tym etapie powinny przejść w stan cyklu zamykania otwierania , co oznacza ze system przeszedł w tryb programowania. Naciśnij zamykanie raz jeszcze by zaprogramować tego pilota, jeśli masz więcej pilotów do zaprogramowania nacisnij zamykanie na każdym po kolej w odstępie nie mniejszym jak 10sec zamki w drzwiach powinny reagować po naciśnięciu każdego z kolei możesz zaprogramować do 3 pilotów. Wyłącz zapłon wyjmij kluczyk i gotowe!!


Tym sposobem zaprogramowałem drugiego pilota w ciągu 10min bez jakichkolwiek problemów.
Sprawdź też jakie masz piloty - otwórz obudowę i tam powinno być oznaczenie np. moje to OMRON G8D-452H-A. Może masz dwa inne i nie chcą się przypisać do jednej centralki... :roll:
  • 0

#7 largopo

largopo
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:WO
  • Silnik:4.0
  • Wersja:Touring
  • KM:260
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:SUV / CROSSOVER
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:57, 21.08.2010

u mnie oznaczenie pilota jest takie samo jak u Ciebie OMRON G8D-452H-A mam tylko 1 pilota i próbuje go zgrać żeby "oszczędzać kluczyk" ;-) ale niestety... lipa. Pokombinuje jeszcze i poszukam u wujka Googla jak coś poradzę to napiszę dla potomnych :-D
  • 0

#8 konkam10

konkam10
  • Forumowicz
  • 78 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:35, 21.08.2010

spróbuj tak przekręć zapłon i w momencie zapalenia się kontrolek wcisnąć otwieranie lub zamykanie samochodu na pilocie i po wciśnięciu wyłączyć zapłon. tak sześć razy ALE musisz to robić bardzo szybko gdyż masz niewiele czasu, przekręcasz wciskach przekręcasz z powrotem. najlepiej to zrobić w jak najkrótszym czasie. 6 razy powtórzyć to i powinno działać.
  • 0

#9 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 14:39, 23.08.2010

z tego co pamiętam to musisz powtórzyć te czynności czterokrotnie aż usłyszysz ze siłownik się ruszył, "powinna skasować sie pamięć zaprogramowanych pilotów" po usłyszeniu siłownika masz 9s na dociśniecie przycisku pierwszego pilota trzy krotnie, jak masz więcej pilotów niz 1 a miej niz 3 bo tyle tylko można, dociskasz odpowiednio dla dwóch pilotów jednym dociskasz 2 i drugim 1 a dla 3 pilotów każdym dociskach po razie. Ja jak programowałem pilota i za mało razy docisnąć to nic nie zapamiętał i musiałem wszystkie kroki od początku robić.
Jeśli nigdzie nie zrobiłeś błędu w czynnościach
- włączyć zapłon
- naciśnij przycisk zablokowania lub odblokowania
- wyłączyć zapłon
- włączyć zapłon
powinnes bez problemu zaprogramować piloty na te czynności masz aż 4s i musisz powtórzyć je az 4 razy az do usłyszenia siłownika w drzwiach.
  • 0

#10 figo

figo
  • Forumowicz
  • 308 postów
  • Skąd:Radom/Wawa
  • Silnik:F20
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG4
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:52, 24.08.2010

wczoraj dotarł do mnie pilot i też mam problem z programowanie, robię tak jak opisujecie i po 3 czy 4 razie coś słychać w drzwiach. ale po chwili nie reaguje na pilot ktory próbowałem programować :-/ jakieś rady?
  • 0

#11 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 23:14, 26.08.2010

W ESM masz napisane na stronie 23-G-27 dokładnie procedurę kodowania pilotów, ja dokładnie z niej korzystałem i działa :!:
  • 0

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:31, 21.10.2010

tez mam problem z pilotem tzn. podczas kodowania slychac ze rygle reaguja w drzwiach ale pozniej pilot i tak nie dziala... w czym moze byc problem?
  • 0

#13 figo

figo
  • Forumowicz
  • 308 postów
  • Skąd:Radom/Wawa
  • Silnik:F20
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG4
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:48, 21.10.2010

tez mam problem z pilotem tzn. podczas kodowania slychac ze rygle reaguja w drzwiach ale pozniej pilot i tak nie dziala... w czym moze byc problem?


Po tej reakcji rygli naciśnij po prostu jeszcze raz zamykanie czy otwieranie i tada :) powinno być ok
  • 0

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:55, 21.10.2010

no wlasnie probowalem tak robic i nic to nie daje... nie wiem w czym problem a nie chcialbym zakladac kolejnego sterownika do centralki tym bardziej ze ten cos tam reaguje...
  • 0

#15 figo

figo
  • Forumowicz
  • 308 postów
  • Skąd:Radom/Wawa
  • Silnik:F20
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG4
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:33, 21.10.2010

u mnie było dokładnie tak samo, po całej procedurze było słychać jakąś reakcje. Ale jak wyjmowałem kluczyk to już nic się nie działo. I w końcu kumpel mi podpowiedział że po tej reakcji nie wyciągam, nie przekręcam kluczyka tylko naciskam jeszcze raz ten przycisk na który zareagowały siłowniki. Wyjąłem kluczyk i wszystko działało, a też męczyłem się dużo z programowaniem. Popróbuj na kilka sposobów może się uda. powodzenia
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq