Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Wymiana podnośnika szyby kierowcy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 jajcarzd1

jajcarzd1
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • Skąd:Przemyśl
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:34, 18.08.2010

Witam

Mam problem z podnośnikiem elektrycznym od strony kierowcy bo na chwilę obecną juz praktycznie nie działa tylko słychać takie trzaski linki. Ale nieważne bo kupiłem własnie używkę mechanizmu i będe chciał go wymienić. O ile widziałem w dziale zrób to sam jak zdejmować tapicerkę i był oto bardzo pomocne tak nie wiem czy nie będe miał problemów z wymianą całego mechanizmu.

Na co zwrócić uwagę żeby czegoś nie połamać, czy stosowane są jakieś dodatkowe uszczelnienia przy prowadznicy szyby oraz w innych miejscach itp.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
  • 0

#2 prezesikm1

prezesikm1
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SPORT 30-Jahre Edition
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL 7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:18, 18.08.2010

Zdejmujemy tapicerke naszym oczom ukażą się drzwi obłożone ochronną folią , odklejamy ja od silokonu.
Przechodzimy do wykręcenia prowadnicy. Mamy tutaj 8 śrub na klucz 10mm do odkręcenia, 4 z nich mniej więcej na środku drzwi , dwie po lewej stronie i dwie mocujące prowadnice do szyby znajdujące się na skrajnych punktach szyby.odkręcamy wszystko zaczynając od poluzowania śrub trzymających szybę i przyklejeniu szyby do drzwi aby nam przypadkiem ta szyba nie spadła i się nie zniszczyła :-)
Po odkręceniu wszystkiego, i odczepieniu złącza od silniczka całą prowadnicę wyciągamy przez dolną dziurę w drzwiach.
Nasza stara prowadnica jest już usunięta , teraz trzeba włożyć nową , przed tym nalezy ją dokładnie wyczyścić aby w żadnej z rolek nie było drobinki piachu , po wyczyszczeniu należy przesmarować delikatnie prowadnice i oczywiście rolki co ułatwi sprawne ich przemieszczanie się. Montaż zaczynamy od tych 4 śrub które znajdowały się mniej więcej w centralnej części drzwi , następnie przykręcamy szyne , znajdującą się po lewej stronie od tych śrub a na koniec zostawiamy sobie przykręcenie szyny do szyby. Podpiinamy silniczek
I to na tyle z wymiana podnosnika szyby.Milej zabawy
  • 0

CB-Uniden 520 +Wilson Litte Will‎
 


#3 jajcarzd1

jajcarzd1
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • Skąd:Przemyśl
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:17, 18.08.2010

Czy stosuje się jakieś uszczelnienia w którychś miejscach w postaci jakiegoś silikonu czy tym podobne ?


Sprawa nr 2 że tak się przypatruję w tej chwili temu mechanizmowi który dostałem i coś mi się wydaje że cholera on nie będzie pasował choć sprzedawca mnie zapewniał że to z europejczyka od kierowcy. Poniżej wrzucam fotki

fotka 1
fotka 2
  • 0

#4 prezesikm1

prezesikm1
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SPORT 30-Jahre Edition
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL 7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:39, 18.08.2010

Z fotki na moje wynika ze zakupiony przez Ciebie podnosnik bedzie pasowal.Najlepiej wyciagnij stary, bedziesz mial mozliwosc porownania czy zakupiles odpowiedni typ podnosnika.
  • 0

CB-Uniden 520 +Wilson Litte Will‎
 


#5 jajcarzd1

jajcarzd1
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • Skąd:Przemyśl
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:45, 18.08.2010

Z fotki na moje wynika ze zakupiony przez Ciebie podnosnik bedzie pasowal.Najlepiej wyciagnij stary, bedziesz mial mozliwosc porownania czy zakupiles odpowiedni typ podnosnika.


No właśnie chciałbym uniknąć wyciagania wszystkeigo jeśli okaże się że będie do kitu. A sugeruję się tym że jak wcześniej rozbierałem to zrobiłem fotki od środka i tam jak widać kostka z przewodami idzie w dół a tu nei wiem jakby miał to zamontować żeby też było w dół.

fotka 1
fotka 2
fotka 3
  • 0

#6 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 12:04, 19.08.2010

dziwna sytuacja....sam mechanizm wydaje się być ok...ale ma jakby źle zamontowany silniczek :shock: do góry nogami...generalnie u góry powinna być strona z rolką, a na dole bez rolki (czarne kółeczko, na którym jest rowek prowadzący linkę). Silniczek w tym momencie powinien być gniazdkiem skierowany ku dołowi...a jes na odwrót...hmm...dziwne dziwne...bo ni to anglik, ni europa w tym momencie...teoretycznie powinno wszystko pasować, ale nie wiem jak silniczek w takiej pozycji będzie się zachowywał podłączony do elektryki...

Nie ma się co zastanawiać kolego...wmontuj mechanizm, posadź koniecznie na nim szybę (bez przykręcania mocnego) i wypróbuj...ja też tak testowałem. Koniecznie jednak musi być szyba założona...bo bez obciążenia silniczek może Ci poplątać linkę (przerabiałem :k ). Wtedy okaże się, czy jest OK, czy ktoś przy tym kiedyś majstrował i się walnął...
  • 0

#7 dzanek

dzanek
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:44, 30.08.2010

Witam,

Chciałem podpiąć się pod temat:

W zakupionym niedawno Accordzie padnięty mam mechanizm podnoszenia szyb w drzwiach od strony kierowcy. W zasadzie to padnięte najbardziej jest plastikowe kółko (praktycznie jest go połowa). Silnik jest sprawny więc potrzeba mi w zasadzie szyny i pozostałych części. Poszukiwania na allegro kończą się głównie na mechanizmach do drzwi tylnych. Wrzuciłem ogłoszenie w dziale Kupię, może uda się coś znaleźć.

Ciężko to dostać nie powiem. Zastanawiam się czy może któryś z mechanizmów na przykład lewy tył nie da się przełożyć jeśli chodzi o szyny i kółko felerne. Czy w innych markach można spotkać podobny mechanizm? Z tego co czytałem to Rover 600 się pojawiał.

Znalazłem na allegro coś takiego: http://allegro.pl/re...1209280336.html i nie wiem czy patrzenie na tego typu zestawy ma sens.

Proszę o pomoc !!


Mój Accord: Honda Accord Sedan 1999r. 1.8 iLS

Pozdrawiam,
dzanek
  • 0
Siatkówka w Tarnobrzegu --> http://www.siatka.tbg.net.pl

#8 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 07:30, 31.08.2010

dzanek, już Ci napisałem na PW wczoraj - przeczytaj wiadomość :ok
  • 0

#9 dzanek

dzanek
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:05, 31.08.2010

tarjei86, dzięki za info. Wysłałem Ci wiadomość na PW.

Pozdrawiam,
dzanek
  • 0
Siatkówka w Tarnobrzegu --> http://www.siatka.tbg.net.pl

#10 g4cek

g4cek
  • Forumowicz
  • 143 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:49, 31.08.2010

dzanek kup sobie od anglika jak masz ok mechanizm i będzie ok, ja tak zrobiłem zapłaciłem 100zł za mechanizm od anglika przełożyłem silniczek i kółko i jest ok.
  • 0

#11 cayose

cayose
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:Opole
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:07, 04.06.2011

Witam,
mam również problem z podnośnikiem szyby w tylnych drzwiach. Mianowicie u mnie zerwała się linka (przerdzewiała) i wiadomo wszystko się posypało. Mam teraz kilka pytań w związku z tym.

Czy jest możliwe rozebranie silniczka i nałożenie ponownie tej linki? Nie widzę na silniczku żadnych śrub więc się obawiam, że odpowiedź będzie negatywna. Widzę też, że linka w środku się już poplątała.

Czy ktoś miał podobną sytuację i sobie z nią poradził? Proszę o pomoc.

http://www.fotosik.p...b0beb4805b.html

[ Dodano: 2011-06-07, 20:29 ]
Nikt nie miał podobnego problemu? Nie wierzę! Doradźcie coś, bo nie wiem czy jak kupię cały silniczek to nie wywalę kasy w błoto.
  • 0

#12 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 06:50, 08.06.2011

z przodu dało się silniczek rozebrać, więc strzelam że z tyłu również się da. Niebawem w końcu muszę u siebie rozebrać drzwi, żeby klamkę wymienić - to zerknę. Ale pewnie nie wcześniej jak w ciągu 1-2 tygodni.

Inna sprawa, że tylne podnośniki w anglikach są takie same - więc po co się bawisz w przekładanie? Lepiej kupić używkę i przełożyć cały element niż babrać się w rozbieranie silniczka.
  • 0

#13 yaqp

yaqp
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:37, 08.06.2011

Dokłądnie tak jak pisze kolega tarjei86, wymien całośc od anglika, ja musiałem wymieniać linke z prowadnica z przodu od kierowcy i tam od angola trzeba robic przeszczep, jest troche zabawy i duuużo kombinowania aby naciągnąc taka linkę na ramę.
Ty o tym pisałem ---> http://www.accordklu...pic.php?t=19826
  • 0
pozdrawiam
Kuba

#14 Cjapek

Cjapek
  • Forumowicz
  • 111 postów
  • Skąd:Dolnoslaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Poszukuję odpowiedniej
  • KM:0
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:11, 17.06.2014

Czy podnośnik prawy przód można wsadzić na stronę kierowcy??

 

Na alledrogo są prawe, ani jednego lewego ;/


Użytkownik Cjapek edytował ten post 19:30, 17.06.2014

  • 0

#15 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 21:22, 17.06.2014

Czy podnośnik prawy przód można wsadzić na stronę kierowcy??

 

Na alledrogo są prawe, ani jednego lewego ;/

nie mozna


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq