Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Uszczelki do szyb bocznych

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamil10

kamil10
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exxcutive
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:saloon
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:35, 05.06.2023

Witam

Chcialbym zapytac czy wie ktos gdzie moge dostac uszcelki do szyb bocznych ( te do zbierania wody jak opuszcam szybe ) moje sa kompletnie odksztalcone I urywane ...
W ASO powiedzieli mi cene z kosmosu...

Wydaje mi sie ze mam duzo glosniej w samochodzie ,nie wiem czy to przez te uszcelki czy cos innego jeszcze , jest to dziwne bo moje przednie drzwi I bagarznik za wygluszone pod audio ,powinno byc ciszej a nie jest ...
Przy predkosciach na Aurostradzie jest bardzo Szumi .

Czy moglby ktos cos podpowiedziec ?

Samochod Accord 7 2.4 auto 2007

Dzieki

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
  • 0

#2 mszydlow1

mszydlow1
  • Klubowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:47, 05.06.2023

U mnie tak samo uszczelki zgarniające w nie najlepszym stanie . Cena w ASO to chyba 500 PLN za sztukę  ( są 4 szt) . Przeglądając kiedyś Chinoli zauważyłem sama uszczelkę ( na metry ) w kształcie litery V . To może pasować . Trzeba zdjąc listwę i zobaczyc co tam jest zamontowane , byc moze uszczelka o chińczyków będzie ok. Wymaga to troche zachodu , ale jak nie sprubujesz to sie nie dowiesz . U chińczyków sa takze całe listwy , ale byłbym ostrożny .Piszą że do Accorda , ale w wiekszości przypadków do wersji USA  i jak zamówimy to może być skucha . Za 2 tygodnie postaram sie zdjąc listwe i zobacze jak ta uszczelka jest przymocowana i jaki ma naprawde kształt.

Pozdro


  • 0

#3 kamil10

kamil10
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exxcutive
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:saloon
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:07, 05.06.2023

Dobry pomysl, probowalem z Aliexpres I alibaba I faktycznie maja ale wszystko jest do wersji USA I roznia sie dlugoscia...
Tez postaram sie rozebarc ,zobaczymy ...

Myslisz ze moze od tego byc duzo glosniej w samochodzie ??

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
  • 0

#4 mszydlow1

mszydlow1
  • Klubowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:23, 06.06.2023

Nie ma moim zdaniem najmniejszego powodu że od tego jest ( będzie) głośniej . Główne źródła hałasu to :

1) przednia szyba - uszczelki i listwy boczne

2) szczeliny miedzy drzwiami i karoserią ,

3) wnęki kół 

4) drzwi

5) dach 

6) opony 

Pozycja 3,4,5 - można wygłuszyć własnym sumptem.  Za dwa tygodnie planuje wygłuszyć przednie drzwi i tylne nadkola . Jak starczy czasu i będzie pogoda to zrobię także przednie nadkola .

A może szumi ( wyje ) Ci któreś łożysk w kołach. 

Moim zdaniem największy efekt daje wygłuszenia dachu  i nadkoli  . Ty masz kombi więc demontaż podsufitki to pikuś . Ja mam sedana wiec chyba sobie odpuszczę . 

Pozdro


  • 0

#5 kamil10

kamil10
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exxcutive
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:saloon
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:10, 06.06.2023

Dzieki za odpowiedz .
Nie mam combi ,mam sedan tzn. Saloon czy jakos tak .
Dziwne jest to ze wczesniej nie przeszkadzalo mi ze jest glosno wiec chyba nie bylo .

Kola raczej nie ,to jest bardziej dzwiek wiatru ,szumy ,prawdopodobnie zawirowania powietrza....



Sent from my SM-N986B using Tapatalk
  • 0

#6 mszydlow1

mszydlow1
  • Klubowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:28, 07.06.2023

Wbrew pozorom to właśnie opony  generują bardzo dużą część hałasu . Kolega który zrobił wygłuszenie wnęk kół , mówi że to niebo a ziemia jeśli chodzi o ciszę w samochodzie .

Zrobię pomiary głośności przed i po wygłuszeniu drzwi . Co prawda pomiary aplikacją w telefonie , ale zawsze coś .

Do drzwi zakupiłem matę butylową i piankę 6 mm , a wiec będzie "na grubo" . W każdych drzwiach 3 warstwy izolacji ( wewnątrz i na zewnątrz butyl , boczki - pianka  ) Jak starczy zapału i będzie pogoda to w tylne nadkola dam butyl . Wszystko to , bo wymyśliłem wymianę głośników ( bez wymiany radia - na rynku tylko marnej jakości chińczyki ) co powinno poprawić znacząco jakość dźwięku. 

Pozdrawiam 


  • 0

#7 kamil10

kamil10
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exxcutive
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:saloon
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:04, 08.06.2023

Elegancko, napewno bedzie efekt .
Podeslij jakies fotki jak bys dal rade please ....

Radio w wersji executive jest wmiare ok jezeli chodzi o dzwiek ale tylko do 15( policy zakresu) pozniej obcina bass.

Ja umnie wygluszylem 2 drzwi warstwa 5mm butylu z aluminium I jeszce dalem 10mm planki.
To samo zrobilem z bagarznikiem .

Dzisiaj dostalem odpowiedz od firmy autodoc z UK. Napisali mi ze do mojego samochodu sa tylko originaly z ASO Honda.... dlatego nie moge nigdzie znalesc . Mieszkam w Angli wiec szukalem tutaj ale wydaje mi sie ze to sie tyczy calej Europy...
Troche lipa ....

Moze rozbiore jedna uszczelke I faktycznie sprawdze czy moze sama gumke da sie wymienic .


Pozdro



Sent from my SM-N986B using Tapatalk
  • 0

#8 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 22:42, 08.06.2023

Wbrew pozorom to właśnie opony generują bardzo dużą część hałasu . Kolega który zrobił wygłuszenie wnęk kół , mówi że to niebo a ziemia jeśli chodzi o ciszę w samochodzie .
Zrobię pomiary głośności przed i po wygłuszeniu drzwi . Co prawda pomiary aplikacją w telefonie , ale zawsze coś .
Do drzwi zakupiłem matę butylową i piankę 6 mm , a wiec będzie "na grubo" . W każdych drzwiach 3 warstwy izolacji ( wewnątrz i na zewnątrz butyl , boczki - pianka ) Jak starczy zapału i będzie pogoda to w tylne nadkola dam butyl . Wszystko to , bo wymyśliłem wymianę głośników ( bez wymiany radia - na rynku tylko marnej jakości chińczyki ) co powinno poprawić znacząco jakość dźwięku.
Pozdrawiam

Na ten butyl daj też piankę lub obklej nadkola plastikowe
  • 0
                       

#9 mszydlow1

mszydlow1
  • Klubowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:59, 13.06.2023

Problem polega na tym że Acco ma plastikowe nadkola tylko z przodu . Tyl nie ma nic i nikt nie robi nawet "zamienników" , więc trzeba kleić na blachę. Zdjęcia zrobię , tylko jak je wstawić na forum ? Jeszcze tego nie próbowałem , ale zobaczymy.

Pozdro.


  • 0

#10 mszydlow1

mszydlow1
  • Klubowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:19, 30.06.2023

Starczyło czasu i zapału na przyzwoite wygłuszenie tylko przednich drzwi. Efekt  hałasu wewnątrz - bez zmian . Efekt akustyczny po zmianie głosników od  Audiosystem -  bardzo dobry.

Może w lipcu uda się zrobić tylne lub przednie nadkola i drzwi - wtedy zobaczymy .


  • 0

#11 kamil10

kamil10
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exxcutive
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:saloon
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:37, 30.06.2023

Potwierdzam ze wygluszone drzwi dzialaja dobrze na dzwiek ale ogolnie z halasem nie slyszalem roznicy.

Dobra robota , zdecydowalem ze wyglusze nadkola ale bedzie to dopiero po wakacjach bo nie znajde czasu.
Napisze jak cos zrobie.


Sent from my SM-N986B using Tapatalk
  • 0

#12 AdiK

AdiK
  • Klubowicz
  • 10 postów
  • Skąd:ZMC
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:52, 09.07.2023

Jak by ktoś wiedział coś na temat tych uszczelek to by było spoko. Ja poszukam cos na ali... może się coś trafi. Sam bym chętnie powymieniał bo u mnie już nie są za dobre niestety...


  • 0

#13 kamil10

kamil10
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exxcutive
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:saloon
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:30, 02.03.2024

Witam

Niestety ale nie znalalzlem tych uszcelek nigdzie, szukalem dzwonilem. Alibaba, Ali express, Honda itd.
Oreginalna czesc z Hondy w UK to OK £300 za komolet 4 uszczelek. Z Aso w polsce mi nie oddzwonili...

Jedyne Co zostaje to wmiare dobra urzywka z rozbitego samochodu, bo normalnie trzeba kupic razem z drzwiami...
czesc wyglada jakby calosc...

Czy ktos Z was znalazla jakis zamiennik? 4e5f41eec34affd7d3b68837b25d250a.jpg58d007d3a2ade0d6312de7f9bf6593bc.jpg

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
  • 0

#14 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 14:21, 02.03.2024

...a co się z nimi stało ?
  • 0
                       

#15 kamil10

kamil10
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exxcutive
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:saloon
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:37, 08.03.2024

Nie zberaja wody, sa odksztalcone I zparciale

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq