Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Słabe hamulce tył


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 szagratus

szagratus
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:KSU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:01, 27.07.2010

Witam,

Bylem dziś na badaniu technicznym i wszystko jest ok oprócz tylnych hamulców - są słabe - o jakieś 2/3 od przednich. Podejrzenie padło na tarcze - klocki wymieniałem rok temu. Powierzchnie tarczy wygląda zupełnie inaczej niż tych z przodu - są takie pofałdowane jakby i w kolorach coś jak placek makowiec - ciężko to opisać :) a nie jednolicie gładkie i metaliczne. Hamulec ręczny tez rewelacyjnie nie wypadł ...
Miałem z tyłem problemy w postaci zabrudzonych tłoczków (rok temu i tej wiosny - najpierw lewe kolo potem prawe, dość ostro się tarcze nagrzewały) i było to czyszczone - czy mogłem coś przypalić jak się grzało ? raz felga mnie prawie oparzyła ...
Czy też jakoś się te hamulce reguluje z tyłu - ręczny to wiem a główne ?
Co ciekawe jak rano ruszam samochodem a dzień wcześniej padało to mam takie brzdęk z tylnych hamulców jakby coś trzymało i nagle puściło tarcze (rdza ??)

Ktoś wie ile z tyłu ma mieć tarcza grubości w CG4 ??

Chyba (raczej na pewno ;-) )to powymieniam i będę miał pretekst do pomalowania zacisków ;)

Pozdrawiam,
Jaro.
  • 0

#2 19marek76

19marek76
  • Klubowicz
  • 167 postów
  • Skąd:Morden, Surrey
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:138+
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:16, 27.07.2010

Najpewniej będzie wymienić obie tarcze, przeczyścić wszystko co się da, założyć nowe klocki i jazda.

Minimalna grubość dla Tojego modelu tarcz to 8mm, a nowe to 9mm. Nie duża różnica, ale to przecież klocki się ścierają szybciej.

Przetaczania nie polecam, to chyba strata czasu. Tak jak pisałeś masz jakieś przebarwienia metalu co świadczy o przegrzaniu a co za tym idzie materiał stracił zapewno swoje właściwości.

pozdrawiam
  • 0
<p>Marek<br><br><strong>H</strong>appy <strong>O</strong>wners <strong>N</strong>ever <strong>D</strong>rive <strong>A</strong>nything else</p>

#3 szagratus

szagratus
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:KSU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:44, 27.07.2010

Nie ma z czego przetaczać bo maja 7,5 mm ... Do wymiany. Zmierzyłem też z przodu tarcze i maja 28 mm około a w katalogu np ebc stoi 25 maks a min 23 mm ...

/Edit - wszystkie katalogi online polskie na jakie patrzyłem są do dupy jeżeli chodzi o przednie tarcze - ma być w w CG4 z przodu 28 mm grubość a nie 25 - taka grubość jest chyba w europejskiej wersji coś mi się zdaje ... A znaleźć łatwo na obcych stronach po numerze oryginalnej części z epc hondy ...

Pozdrawiam,
Jaro.
  • 0

#4 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:51, 27.07.2010

ja tez mam przebarwienia na tylnej tarczy, tzn zrobily sie takie brazowawe i mam wrazenie ze slabo hamuja ale mysle ze jest to spowodowane slabym klockiem (mam trw) i zwyczajnie ten klocek tylko wytrzyma duzo kkm ale nic wiecej.
  • 0

#5 superplus2

superplus2
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:27, 27.07.2010

Myślę że blokował Ci ręczny sprawdź czy ręczny odbija bo ten brzdęk to wygląda że po deszczu jest wszystko mokre i wtedy ręczny odbija i puszczaja klocki od tarczy .
  • 0

#6 szagratus

szagratus
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:KSU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:37, 27.07.2010

Myślę że blokował Ci ręczny sprawdź czy ręczny odbija bo ten brzdęk to wygląda że po deszczu jest wszystko mokre i wtedy ręczny odbija i puszczaja klocki od tarczy .


Ten dźwięk występuje czy ręczny był czy tez nie był zaciągnięty - jedyny warunek to to ze jeżdżę po deszczu i samochód musi postać do rana - tak jakby kocki przyrdzewiały to tarczy ... Jak jeżdżę i jest sucho nic się nie dzieje ... I dzieje się to na kole które mi się mocno zagrzało kiedyś - problem był z tłoczkiem ...

teraz przy okazji wymiany tarcz każę popatrzeć na ręczny i cala resztę, po co się rozdrabniać ...

Pozdrawiam,
Jaro.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq