Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Accord wariuje po wymianie sprzęgła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:25, 27.07.2010

Ponieważ zbliża sie mó wyjazd na wczasy, postanowiłam nadrobić zaległości w naprawach mojej Hanki. Naprawiał mi ją znajomy mechanik, doświadczony "niby" gość. Do wymiany poszło kompletne sprzęgło, uszczelniacz na wale od strony sprzęgła, przegub wewnętrzny, klocki, tarcze z tyłu, wszystkie przewody hamulcowe i paliwowe (bo ciekły). Oprócz tego jakies tam jeszcze płyny, olej, filtry...nieważne.
Problem w tym, że po naprawie nie jestem w stanie wyciągnąć Hanką więcej niż 100 km/h a i z tym problem...obroty niby idą w górę, ale zachowuje sie tak, jakby nie miał siły jechać...
Dzis rano miałam taki dziwny przypadek, że w trakcie jazdy zaczął zwalniać, tak jakby hamował skrzynią, potem na kilka sekund zapaliła mi się kontrolka "check engine", poczym zgasła i znów przyspieszał...i tak co jakis czas :-/
Do tego czuć było zapach jakby coś się paliło...szczypało w oczy :-/ nie wiem co to za zapach, nigdy go nie czułam. Nie izolacja i nie paliwo ani żadne inne płyny na bank. Sprzęgło?? Możliwe, że nowe sprzęgło mi sie pali?? Dlaczego?? A jesli to nie wina sprzęgła to czego?? Możliwe, że jest układ paliwowy zapowietrzony?? Poprawi się z czasem?? Ja juz nie wiem co robić...
  • 0

#2 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:16, 27.07.2010

sprawdź wysprzęglik czy się cofa całkowicie - jeśli jest ok, to chyba sprzęgło zostało nieprawidłowo wymienione (palone sprzęgło ma charakterystyczny zapach ale czy mocno przypalone szczypie w oczy, to nie wiem...)
i/LUB
któryś kabelek przy silniku nie został po naprawach podłączony i wywala CE - odczytaj kod błędu!

Sprzęgło?? Możliwe, że nowe sprzęgło mi sie pali?? Dlaczego??


koło zamachowe miało wgłębienia i nie zostało przetoczone przed założeniem nowego sprzęgła LUB niewłaściwa tarcza sprzęgła
  • 0
AK

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:44, 28.07.2010

To chyba jednak nie sprzęgło, a układ paliwowy. Świce mi nie grzeją, kontrolka tak świeci jakby od czasu do czasu prądu dostała, a czasem w ogóle sie nie świeci. I długo trzeba kręcić...a dziś rano w drodze do pracy zgasł na wolnych obrotach i wcale nie chciał zapalić...jak juz zaskoczył to tak, jakby chciał, a nie mógł...
A zawsze palił od kopa :evil:

Nie wiem co robić :-( za dwa dni miałam jechać na wczasy...jadę dzis do elektryka...pod warunkiem, że dojadę.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq