Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Uszkodzona regulacja kierunku nawiewu przy radiu

VIII kratka nawiewu panel środkowy radio

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wąs

Wąs
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:06, 15.07.2022

Witam serdecznie,

dawno mnie tutaj nie było. Ostatnio wymieniłem mojego wysłużonego już Accorda VII na ... nowszą generację VIII :)

Na samym starcie mam jednak pewien, wydawać by się mogło, banalny problem.

Mianowicie urwany jest taki dzyndzel od sterowania kierunkiem nawiewu (jak na zdjęciu). Chodzi o kratkę nawiewu przy radiu po stronie pasażera.

Niestety, wydaje się, że panel radia oraz kratki znajdujące się po obu jego stronach, stanowią jeden element... więc wymieniać trzeba byłoby chyba wszystko.

Poprzedni właściciel powiedział, że w ASO krzyknęli 500zł za naprawę (nie wymianę). Tak więc naprawa jest chyba możliwa ;)

 

Czy ktoś z Was mierzył się kiedyś z podobnym problemem? Czy istnieje jakiś inny sposób niż wymiana całego panelu z radiem? Nie uśmiecha mi się rozbieranie tego wszystkiego. Najchętniej wymieniłbym sam ten element od sterowania kierunkiem nawiewu. 

 

Problem nie jest może jakiś super istotny, ale jak dla mnie irytujący :) Z góry dziękuję za wszystkie pomysły i sugestie.

 

Załączone pliki


  • 0

#2 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 08:48, 15.07.2022

Kratki nawiewu przy radiu są wymienne i  przykręcone są na dwie śrubki.Kupisz taką na allegro.

um50lFc.jpg

 

Żeby je wymienić trzeba wyjąć radio. Tu masz linki do opisu jak to zrobić:

http://www.accordklu...e-6#entry953906

 


Użytkownik grzego edytował ten post 12:41, 15.07.2022

  • 1

#3 Wąs

Wąs
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:39, 18.07.2022

Dzięki Grzego! Dobra wiadomość, że da się to samodzielnie załatwić za 100 zł :) Choć trochę zniechęca mnie to, że trzeba będzie całe radio demontować...

Dużo z tym dłubaniny? Czy da się to w miarę sprawnie rozmontować i zmontować? 

Z tego co widzę, to chyba żadne "specjalne łyżki" nie są potrzebne do wykonania tej operacji.


  • 0

#4 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 16:26, 18.07.2022

Trochę rozbierania jest,  ale obejrzyj film i poczytaj opisy z linków i powinieneś sobie poradzić. Jak nie czujesz się na siłach to kup kratkę i po browarze i przyjedź do mnie to wymienię Ci to za free.  Pamiętaj, że potrzebny jest kod do radia i od dołu radia są dwie śrubki do odkręcenia.


  • 0

#5 Wąs

Wąs
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:24, 27.07.2022

Dzięki za propozycję, że spróbuję samemu to ogarnąć. Kratkę już kupiłem na allegro. Teraz muszę chwilę czasu wolnego wygospodarować, a u mnie z tym ciężko bywa...

Dobrze, że to nic pilnego. Z uszkodzoną kratką da się żyć :)


  • 0

#6 Wąs

Wąs
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:02, 04.09.2022

Trochę rozbierania jest,  ale obejrzyj film i poczytaj opisy z linków i powinieneś sobie poradzić. Jak nie czujesz się na siłach to kup kratkę i po browarze i przyjedź do mnie to wymienię Ci to za free.  Pamiętaj, że potrzebny jest kod do radia i od dołu radia są dwie śrubki do odkręcenia.

 

Trochę czasu minęło, ale udało się wygospodarować trochę czasu wolnego i kratka wymieniona  :gitara:

Pojawił się za to inny, bardziej irytujący problem. Mianowicie radio przestało działać... nie wiem o co cho, bo podczas wymieniania kratki nie odłączałem żadnych przewodów od radia. Później też sprawdziłem czy wszystkie kable są na miejscu i wydaje się, że jest OK. 

Ma ktoś może jakiś pomysł o co może chodzić ???

 

Dodatkowo zauważyłem, że przepaliła mi się żarówka od podświetlania awaryjnych i przy okazji jak wszystko mam rozbebeszone to też postaram się ją wymienić.


Użytkownik Wąs edytował ten post 10:23, 04.09.2022

  • 0

#7 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 20:47, 04.09.2022

Pojawił się za to inny, bardziej irytujący problem. Mianowicie radio przestało działać...

Pierwsze spróbuj ścisnąć ze sobą panel(przód radia) z tylną częścią radia Przedni panel mógł podczas wyciągania radia odczepić się i nie łączy z tylna częścią radia.

lub http://www.accordklu...ki/#entry951900

Jak to nie pomoże to zobacz ten opis: http://www.accordklu...omocy/?p=953543

 

Dodatkowo zauważyłem, że przepaliła mi się żarówka od podświetlania awaryjnych i przy okazji jak wszystko mam rozbebeszone to też postaram się ją wymienić.

 

Opis wymiany żaróweczki podświetlenia włącznika awaryjnych http://www.accordklu...a-awaryjnych-✎/


Użytkownik grzego edytował ten post 20:53, 04.09.2022

  • 0

#8 Wąs

Wąs
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:24, 08.09.2022

Pierwsze spróbuj ścisnąć ze sobą panel(przód radia) z tylną częścią radia Przedni panel mógł podczas wyciągania radia odczepić się i nie łączy z tylna częścią radia.

lub http://www.accordklu...ki/#entry951900

Jak to nie pomoże to zobacz ten opis: http://www.accordklu...omocy/?p=953543

 

 

Opis wymiany żaróweczki podświetlenia włącznika awaryjnych http://www.accordklu...a-awaryjnych-✎/

 

Ehh... na to wygląda, że sam sobie biedy napytałem... podczas wyciągania radia wygięły się dwa metalowe elementy i prawdopodobnie to jest przyczyną tego, że radio nie działa...

Teraz nie da rady tego przywrócić do pierwotnej wersji bez odkręcenia przedniego panelu radia. 

Grzego, wiesz może jak to rozkręcić żeby niczego nie sknocić ??

 

Jeśli chodzi o włącznik awaryjnych to żarówkę wymieniłem, ale nadal nie świeci ... 

Załączone pliki


  • 0

#9 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 07:55, 09.09.2022

Grzego, wiesz może jak to rozkręcić żeby niczego nie sknocić ??

Nie wiem, nie rozbierałem radia
 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, kratka nawiewu, panel środkowy, radio

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq