Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Czujnik termowentylatora /wtyczka , kabel.Nie włączają się wentylatory chłodnicy.

VI

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin karakow

Marcin karakow
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • SkÄ…d:Zamość
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:silver sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:13, 19.05.2022

Po wycieku i  wymianie chÅ‚odnicy na nowÄ… nie zaÅ‚Ä…czajÄ… siÄ™ wentylatory chÅ‚odnicy.Podejrzewam, że nie zaÅ‚Ä…czaÅ‚y siÄ™ już na starej chÅ‚odnicy, lecz nie sprawdziÅ‚em tego ponieważ sÄ…dziÅ‚em,że to coÅ› zwiÄ…zanego z wadliwÄ… chÅ‚odnicÄ…,że temperatura roÅ›nie.Po wymianie chÅ‚odnicy , wycieku nie ma , lecz nadal temperatura potrafi zawÄ™drować w górnÄ… granicÄ™ skali.Same wentylatory dziaÅ‚ajÄ… po wÅ‚Ä…czeniu klimatyzacji .ZamówiÅ‚em już czujnik termiczny , lecz nie wiem czy to jego wina i jest sens jego wymiany.Ogrzewanie dziaÅ‚a normalnie, węże chÅ‚odnicy oba siÄ™ nagrzewajÄ…-najpierw górny ,nastÄ™pnie dolny.Odpowiedni poziom wody zachowany.Na czas sprawdzenia "nowej" -używanej chÅ‚odnicy nalaÅ‚em do niej wody destylowanej i póki co nie zmieniaÅ‚em na pÅ‚yn.Bezpieczniki i  przekaźnik odpowiedzialny za pracÄ™ wentylatorów sprawdziÅ‚em i sÄ… sprawne.KtoÅ› , w jednym z tematów na forum wspominaÅ‚ ,że sprawdzaÅ‚ wentylatory poprzez zmostkowanie pinów we wtyczce.Czy to chodzi o wtyczkÄ™ do tego czujnika temperatury/ termowentylatora? Ten czujnik , który znajdujÄ™ siÄ™ pod aparatem zapÅ‚onowym , a obok którego jest drugi jednopinowy? ZmostkowaÅ‚em piny w tej wtyczce i wentylatory nie zaÅ‚Ä…czajÄ… siÄ™.Czy to znaczy ,że kabel lub styki tej wtyczki  sÄ…  uszkodzone?


Użytkownik Marcin karakow edytował ten post 19:21, 19.05.2022

  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 21:30, 19.05.2022

A użyłeś wyszukiwarki i nie znalazłeś informacji jak sprawdzić włącznik wentylatora?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 Marcin karakow

Marcin karakow
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • SkÄ…d:Zamość
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:silver sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:35, 20.05.2022

A użyłeś wyszukiwarki i nie znalazłeś informacji jak sprawdzić włącznik wentylatora?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

ZnalazÅ‚em http://www.accordklu...atraki/.Problem z tym ,że zamiast sprawdzac dziaÅ‚anie wentylatora na wtyczce od termowÅ‚Ä…cznika(przy termostacie), sprawdzaÅ‚em tÄ™ od czujnika ETC. WiÄ™c na pewno to wina termowÅ‚Ä…cznika, bo po zwarciu pinów we wtyczce wentylatory pracujÄ….OdebraÅ‚em nowy czujnik termiczny wentylatora.  ZamontowaÅ‚em go i nadal nie dziaÅ‚a.Sprawdzam jego dziaÅ‚anie miernikiem  w gotujÄ…cej siÄ™ wodzie ,ale piny nie zamykajÄ… obwodu.  https://www.czesciau....pl/era/9573854


Użytkownik Marcin karakow edytował ten post 18:48, 20.05.2022

  • 0

#4 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 18:46, 20.05.2022

A nie rusza ci się wtyczka w części metalowej? Miałem takie czujniki, może nie do acco ale można było przy montażu minimalnie obrócić część plastikową i wtedy się go psuło bo chyba obrywało się przewody w środku.


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 Marcin karakow

Marcin karakow
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • SkÄ…d:Zamość
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:silver sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:03, 20.05.2022

A nie rusza ci się wtyczka w części metalowej? Miałem takie czujniki, może nie do acco ale można było przy montażu minimalnie obrócić część plastikową i wtedy się go psuło bo chyba obrywało się przewody w środku.


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Wykluczam przekręcenie wtyczki.Zanim go montowałem sprawdziłem go w gotującej się wodzie , ale postanowiłem go mimo wszystko zamontować i sprawdzić w układzie.Będę go musiał odesłać, na szczęście nie ma żadnych sladów montażu.A czy przy montażu daje się jakąś specjalną paste do uszczelnienia tego czujnika?.Czujnik jest tylko wciskany na oringu i zabezbieczony zawleczką- jakby nie można zrobić na gwincie.Bo przy włączonym silniku nie był zbyt szczelny.Może trzeba go wbijac lekko żeby wszedł głębiej?


  • 0

#6 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 19:04, 20.05.2022

Oring wystarczy do uszczelniania.

A skoro nie działał to po pierwsze sprawdza się temperature przy jakiej powinien zadziałać a jak nie działa to się nie montuje a tylko odsyła sprzedającemu.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#7 Marcin karakow

Marcin karakow
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • SkÄ…d:Zamość
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:silver sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:15, 20.05.2022

Oring wystarczy do uszczelniania.

A skoro nie działał to po pierwsze sprawdza się temperature przy jakiej powinien zadziałać a jak nie działa to się nie montuje a tylko odsyła sprzedającemu.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Nie działał przy temperaturze 100 st C i poniżej, gdy woda stygła .A według powyższego opisu zaczyna działać w przedziale 92-87 st C. Możesz polecic jakis sprawdzony termowłącznik w podobnej cenie ?Mimo wszystko trafiłem na wadliwy egzemplarz.


  • 0

#8 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 19:34, 20.05.2022

https://m.czesciauto...oen/37761pdae01

Patrząc tutaj to ja bym brał albo calorstat albo hella

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#9 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • SkÄ…d:ÅšlÄ…sk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 20:49, 20.05.2022

FAE nie polecam, ostatnio wymieniałem wszystkie trzy (w CRV1) i nie banglały, wsadziłem stare (EPS) i wskazania temperatury wróciły do normy, więc brałbym EPS.

Nie wiem jak jest w Acco, ale w CRV muszę długo piłować, żeby włączył się wentylator.
Myślałem, że włącznik wentylatora nie działał, ale podłączyłem ELMa i grzałem do 98-100°C i jednak się włączał, a winny był czujnik od wskazania na desce, który pomimo prawidłowej temperatury, wskazywał, że silnik płonie ;)
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq