Skocz do zawartości

RODO w HAKP

Zdjęcie

Luz zaworowy

VIII luz zaworowy

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 GKO

GKO
  • Nowy
  • 2 postów
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano wczoraj, 00:36

Witam. Posiadam swojego accorda dopiero od 6 miesięcy. Mam zamiar wyregulować luz zaworowy, gdyż nie był on robiony prawdopodobnie od 18 tyś km. Rocznik 2008, silnik 2,4 + LPG, przebieg 230 000 km (od 218 000 km jeździ na LPG) . Jestem z Gorzowa Wlkp. Polecacie jakieś warsztaty w mojej okolicy, które znają się na Hondach i zrobią to solidnie. Jaki interwał kontroli luzu zaworowego zalecacie przy zasilaniu LPG. Zakładam, że będzie to w moim przypadku co najmniej raz do roku jak nie częściej, gdyż robię autem około 3000 tyś km miesięcznie z czego 2/3 to jazda typowo miejska/mieszana, 1/3 to niemieckie autostrady. Zamierzam dbać o ten silnik bo auto jest prywatne, ale wykorzystuję je służbowo. Auta nie pałuję bo ma mi służyć możliwie bezawaryjnie jak najdłużej (poza tym to naprawdę fajne auto z dobrym silnikiem więc zasługuje na dobre traktowanie). Interwały serwisowe założyłem sobie takie: olej - 10 tyś km (bezwzględnie!), filtry gazu - 15 tyś km, filtr powietrza - 30 tyś km, świece 20 tyś km, luz zaworowy - 15 tyś km, czyszczenie przepustnicy i adaptacja - 30 tyś km, płyn hamulcowy co dwa lata. Mam zamiar profilaktycznie wymienić też filtr paliwa (pewnie nigdy nie zmieniany).

• 0

#2 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 5189 postów
  • Silnik:R18
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:153
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:FK2 Tourer
Reputacja: 298