Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Brak wstecznego biegu i luz na drążku zmiany biegow

VII Wsteczny Skrzynia Sprzęgło Biegi Luz Accord VII gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vein

Vein
  • Forumowicz
  • 241 postów
  • Skąd:H3M Gdańsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type - S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:43, 20.12.2021

Pacjent Accord VIIgen 2.4.

Aktualny stan to brak możliwości wbica biegu wstecznego.

Na początek cofnijmy się w czasie do początku listopada. Na początku listopada zostalo wymienione sprzeglo. Po wymianie sprzęgła, wszystko było tak jak powinno. Pedały zaczął chodzic o wiele lepiej niż przed wymiana. Biegi wchodziły jak w masło, zero zgrzytów itp. Jednak stało się coś dziwnego czego nie było przed wymiana. Mianowicie, na wszystkich parzystych biegach był taki jakby luz. Tzn każdy bieg wchodzil idealnie, ale po wrzuceniu jakiegokolwiek z dolnych biegów, moglem dalej pociągnąć dźwignie w dół. Tak że dźwignia opierała się na tym plastiku co trzyma mieszek. Na tych górnych biegach jest normalnie, tzn nie jest wstanien dopchnąć do plastiku. Olałem temat, bo za dwa dni wyjeżdżałem za granicę a sprzęgło i skrzynia chodziły tak jak powinny.

Tydzień temu wróciłem do Polski i stan jaki zastałem był praktycznie identyczny, więc umówiłem się na sprawdzenie tego z mechanikiem po świętach. Aż tutaj nagle, na parkingu pod sklepem brak wstecznego. Musiałem się odbijać od krawężnika żeby wyjechać :) generalnie powrót do domu bez problemów. Biegi podczas jazdy wchodzą dobrze, ale na postoju nie mam wstecznego i nie mogę wrzucić 6 biegu.

No i tak się zastanawiam co to może być. Czy wypięło się jakieś cięgno? Jeśli tak to czy jestem to w stanie sprawdzić "pod blokiem"? Czy z czyjegoś doświadczenia to jakaś grubsza "awantura" :)
  • 0

#2 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 05:08, 21.12.2021

Wyrwana linka z metalowej blokady
Zadzwoń do mnie Bartek w wolnej chwili wytłumaczę co i jak
  • 0

#3 piotrekk6

piotrekk6
  • Forumowicz
  • 373 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type-S
  • KM:???
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 10:18, 21.12.2021

Miałem to samo po wymianie sprzęgła. Trzeba wsunąć tulejkę która się wysunęła z pancerza linki w efekcie czego linka wygina się jak wrzucasz biegi 2,4,6 i wsteczny. Na zdjęciu masz jak jest wysunięta, trzeba ją wcisnąć 

A8IbeZb.jpg


Użytkownik piotrekk6 edytował ten post 10:33, 21.12.2021

  • 2

#4 Vein

Vein
  • Forumowicz
  • 241 postów
  • Skąd:H3M Gdańsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type - S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 14:05, 21.12.2021

Dokładnie tak to się skończyło. Chwilą na łączu z Wolkiem i wszystko wyjaśnione.
Szkoda ze nie zauważyłem szybciej tego zdjęcia, to poszłoby prędzej, a tak to godzinka roboty i zmarznięte stopy :)

Dodam że po włożeniu tego plastikowego pancerza do tego metalowego, zgodnie z zaleceniem jeszcze zagniotlem ten element.

Póki co wszystko działa.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 Adus

Adus
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Zawiercie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:20, 12.07.2023

Witam. Mam podobny problem. Również wypadła mi ta tulejka, wsadziłem ją z powrotem zagniotlem ten pancerz i nie wychodzi ale czwórka wchodzi jakby w masło a wsteczny raz na dwadzieścia prób. Może linka się za bardzo wyciągnęła? Czy można ją jakoś regulować? A może macie inny pomysł co się stało? Pozdrawiam.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, Wsteczny, Skrzynia, Sprzęgło, Biegi, Luz, Accord, VII gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq