Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

[VIII] Sciaganie w lewo i metaliczne szuranie w prawym kole. 2.2 Sedan.

VIII sciaganie

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 knjaz.gromowladny

knjaz.gromowladny
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Reading
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:153
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:12, 28.09.2021

Witam serdecznie.

Temat dotyczy VIII Gen 2.2 Sedan (jak w tytule), a problemow mam z nim kilka.

Pierwszy to metaliczne szuranie w prawej stronie pojazdu TYLKO przy skrecie w prawo. Dzwiek jakby dochodzil z przodu (przednia os) pojazdu. Do tego pojazd sciaga na lewo mimo tego, ze byla robiona zbieznosc (w zalaczniku). No i jak to zwykle z bywa, na dodatek musi cos sie rozwalic, wiec... spalinami smierdzi w kabinie jak cholera. Samochod byl na rampie i mechanik powiedzial,ze nalezy wymienic - 4 shock absorbers

2 front lower arms i manifold. Prosze mi wybaczyc wstawke z eng., ale to uslyszala zona, kiedy byla na rampie. Z tego co rozumiem, w prostym tlumaczeniu nalezy wymienic 4 amortyzatory, wachacz dolny lewy i prawy oraz kolektor (czego sie spodziewalem). Podobno za szuranie odpowiada krzywy wachacz, ale cos mi chodzi po glowie, ze zona sie nie zrozumiala i on odpowiada za sciaganie.

No i teraz dochodzimy do sedna - ktore to sa czesci? Mam na mysli numery OEM. Dlaczego amortyzatory? Samochod ma wylatane 100tys mil, czy mogly sie juz zuzyc? Nie sadze, ale to przeciez nie jest wyznacznik...

Kolejna sprawa, to kolektor, ja rozumiem, ze chodzi o kolektor wylotowy, prawda? Gdzie taki moge znalezc? Moze jakis zamiennik? Moze spawanie wchodzi w rachube?

Wiem, ze warto przy okazji sprawdzic sworznie, jeden z nich, taki plaski z trzyramiennym wytloczniem wyglada na zuzyty, gdzies widzialem tutaj schemat przedniuego zawieszenia z numerami czesci, ale nie moge sobie za nic przypomniec gdzie. O ile pamietam, w trojkatnej czesci sa zamontowane trzy sworznie, w tym jeden dosc kluczowy, ktory wyglada jak granat F1 ;). Ktore to czesci??

Jakie amorki kupic? Czy firma KYB jest odpowiednia? Czy sa jakies lepsze, ktore nie zrujnuja mi budzetu?

No i ostatnie pytanie, gdzie moge w PL kupic dobrej jakosci takie czesci, bo podejrzewam z przesylka bedzie taniej z PL, jak kupowac tutaj (o ile sie dostanie, bo i z tym jest problem).

 

Pozdrawiam.

 

P.S. - jezeli gdzies jest podobny temat, to prosze o link, bo czesc forum przekopalem, ale skoro wciaz nie znalazlem tych numerow, to zapewne nie wszystkie tematy sa mi znane.


  • 0

#2 knjaz.gromowladny

knjaz.gromowladny
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Reading
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:153
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:43, 29.09.2021

*cenzura*likowany temat, proszę o zamknięcie. :)

Używam Tapatalk :)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, sciaganie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq