Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Płyn chłodniczy na pod dywanikami.

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paffal

Paffal
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Biłgoraj
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:54, 09.09.2021

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Accorda VIII generacji w 2 litrowej benzynie.
Po założeniu instalacji LPG zauważyłem ubytek płynu chłodzącego ( rozumiem, podłączali parownik) . Dolalem na stan i zacząłem czuć w aucie smord gorącego płynu chłodzącego. Sprawdziłem jego stan i faktycznie ubyło (nic. Myślę, jeszcze może się coś odpowietrza). Zostawiłem stan tak jak jest na min bez dolewania . Ale pewnego dnia gdy odkurzalem zauważyłem , że wykładzina po stronie pasażera jak z przodu i z tyłu jest cała mokra. Dotknalem, było lepkie i śmierdzące jak płyn chłodniczy. W zbiorniczku jak wcześniej napisem że mam minimum płynu i nie dolewając nic, zrobiłem jakieś 3000km i już nie ubywa płynu..na chwilę obecną suszę dywany , spróbuję znów zalać płynu na stan i będę obserwował.
Dużo roboty jest z ewentualną wymiana nagrzewnicy ? I czy jest w ogóle do kupienia nową bo nie mogę nic znaleźć..
  • 0

#2 Wąs

Wąs
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:35, 22.02.2023

Witam serdecznie,

odgrzeję trochę temat.

 

Mam nasiąkniętą podłogę płynem chłodniczym. Śladowe ilości płynu są z przodu pod nogami kierowcy i pasażera od strony tunelu środkowego, ale te ilości naprawdę są niewielkie.

Dużo bardziej nasiąknięta jest podłoga z tyłu po stronie pasażera, na samym łączeniu podłogi z kanapą.

 

Po montażu LPG, przez nieszczelność przewodu doprowadzającego płyn chłodniczy do nagrzewnicy, miałem spory ubytek płynu chłodniczego. Nieszczelność była na samym końcu przewodu, gdzie przewód wchodzi już bezpośrednio w nagrzewnicę, ale sądziłem że tym płyn "uciekł" dołem i do kabiny się nie dostał. 

Byłem z tym problemem też u mechanika. Po demontażu nagrzewnicy okazało się, że ma ona jakąś niewielką dziurkę i pewnie to było główną przyczyną dostawania się płynu do kabiny. Zostało to naprawione i złożone do kupy.

 

Obecnie na bieżąco monitoruję poziom płynu w zbiorniczku. Na razie poziom nie spada, więc przymierzam się już do prania podłogi.

Zastanawia mnie tylko BARDZO dlaczego najbardziej nasiąknięta jest podłoga przy tylnej kanapie i tylko po stronie pasażera?

 

Może ma ktoś jakąś koncepcję? Czy może istnieć jeszcze jakieś inne źródło wycieku?


  • 0

#3 mlodyolek

mlodyolek
  • Forumowicz
  • 1285 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 33
Super

Napisano 17:44, 22.02.2023

Tak jest zrobiony kształt obudowy nagrzewnicy. Ścieka kanałem na nogi pasażera z tyłu stąd mokry dywan. Polecam jeszcze sprawdzić odpływ nagrzewnicy. On zaś umiejscowiony jest obok tunelu po stronie pasażera. Gumowa rurka wychodząca z nagrzewnicy i wsadzona w podłogę.
  • 0

Krótki bieg, dlugi dyfer. To jest pie**olnięcie


#4 Wąs

Wąs
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:38, 23.02.2023

Jeśli możesz to rozwiń jeszcze temat tego odpływu. Jak go sprawdzić? Trzeba ściągać podłogę? Co może z nim być nie tak? Dziurawy, zapchany, nieszczelny?


  • 0

#5 Wąs

Wąs
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:47, 09.03.2023

OK. Podłoga wyprana. Mam nadzieję, że wycieków płynu już nie będzie bo zachodu z tym było co nie miara....


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq