Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Hondzia bum - pierwsza kolizja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#31 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 03:00, 31.08.2010

Czytalem ostatnio w auto swiecie czy jakiejs tam innej gazecie motoryzacyjnej, ze szkoda calkowita jest wowczas, gdy koszt naprawy przekroczy bodajze 80% wartosci auta, ale to dotyczy chyba tylko naprawy z polisy AC. Znalazlem link:

http://odszkodowania...-sprawdzic.html
  • 0

#32 xbialyx

xbialyx
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:WWA
  • Silnik:1.8
  • Wersja:SE EXECUTIVE
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:07, 31.08.2010

Po kolei, szkoda całkowita jest wtedy gdy naprawa wyniesie więcej niż 100% wartości auta. W Twoim przypadku sporo brakuje więc
śmiało zanieś im swoją wycenę i czekaj na odpowiedź. Mają obowiązek oddać Ci wszystko do ostatniej spinki pod zderzak.

Żadne klejenie, łatanie czy inne sr.nie w banie, tylko wymiana.


Z tego co mówił rzeczoznawca, to na pewno w moim przypadku HESTIA dała wycenę na zamiennikach, a że ja chce oryginały, w końcu takie były, to też wyszło zdecydowanie więcej. Wrzucę po południu wycenę HESTI to śmiechu warte, prawie nic nie rozpisane, zobaczycie.
  • 0

#33 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:43, 31.08.2010

moim przypadku HESTIA dała wycenę na zamiennikach

Panowie jakich zamiennikach? Z tego co ja się dowiadywałem ponad rok temu w zamienniku do VI gen występowały reflektory przednie i nic poza tym.. no chyba, że coś się zmieniło i firmy zaczęły produkować więcej zamienników, ale warunkiem który musi spełnić taki zamiennik mu być jego rekomendacja przez serwis jako odpowiadający oryginałowi.
  • 0

#34 xbialyx

xbialyx
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:WWA
  • Silnik:1.8
  • Wersja:SE EXECUTIVE
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:18, 31.08.2010

moim przypadku HESTIA dała wycenę na zamiennikach

Panowie jakich zamiennikach? Z tego co ja się dowiadywałem ponad rok temu w zamienniku do VI gen występowały reflektory przednie i nic poza tym.. no chyba, że coś się zmieniło i firmy zaczęły produkować więcej zamienników, ale warunkiem który musi spełnić taki zamiennik mu być jego rekomendacja przez serwis jako odpowiadający oryginałowi.


Nie wiem, powiedział mi tak mój rzeczoznawca, że korzystali widocznie z zamienników w Audatex, a on zrobi mi na oryginałach.
Hestia dała liste rzeczy do wymiany nowych + robociza + lakiernik = 6200zł, a za 70% części tych które wymieniała jak poszedłem do ASO to powiedzieli że musiałbym zapłacić 7800zł, a gdzie reszta części, gdzie robocizna i lakiernik. Sam błotnik 810zł, maska 1320 zł i zderzak 1940zł = 4070zł. Więc raczej wątpię żeby Hestia przy wycenie 6200zł używała oryginalnych części.

Z tego co widziałem to 100% liczyli za części, nie żadna regeneracja, naprawa czy klejenie itp.

Zobaczymy co po tym odwołaniu się okaże. Ja tam chce 9-10tys i będzie ok. Błotnik chce mieć nowy a ASO, nie trzeba wtedy malować, przychodzi pod kolor :), hehe.
  • 0

#35 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:30, 31.08.2010

przychodzi pod kolor


Blotnik w kolorze? hmm Zderzak to napewno, ale blotnik? Zawsze mi sie wydawalo, ze one sa podkladem prysniete, gotowe na kolor, ktory dobierany jest do auta.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#36 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:59, 31.08.2010

Tylko elementy plastikowe (zderzaki, itp) przychodzą w kolorze, blacha do malowania.
Ceny które podałeś, maska 1320, itp, to ceny netto.

U mnie nie piszą nic o zamiennikach, za to biorą cenę części z ASO i stosują "urealnienie na części Honda 50%".
Czyli dzielą cenę części na pół.
Jeszcze mi nie odpowiedzieli na jakiej podstawie prawnej tak robią.

Jak możesz sobie pozwolić na chwilę bez auta, to żądaj tyle co jest na wycenie przez Twojego rzeczoznawcę.


V12,
tak, to o czym mówisz dotyczy AC. Przy OC do 100% się naprawia.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#37 xbialyx

xbialyx
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:WWA
  • Silnik:1.8
  • Wersja:SE EXECUTIVE
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:12, 31.08.2010

przychodzi pod kolor


Blotnik w kolorze? hmm Zderzak to napewno, ale blotnik? Zawsze mi sie wydawalo, ze one sa podkladem prysniete, gotowe na kolor, ktory dobierany jest do auta.


oczywiście chodziło mi o zderzak, haha... małe fopa :P

[ Dodano: 2010-08-31, 15:14 ]

Jak możesz sobie pozwolić na chwilę bez auta, to żądaj tyle co jest na wycenie przez Twojego rzeczoznawcę.


Autem jeżdże, Policja zezwoliła, więc na razie nic nie działam i dopóki nie będzie sprawa załatwiona to nie ruszam nic :). Mam tylko nadzieje, że do grudnia to już się wyjaśni, hehe...
  • 0

#38 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:26, 31.08.2010

Dawaj wycenę z ubezpieczalni.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#39 KANCLERZ111

KANCLERZ111
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:LUBIN
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:08, 04.09.2010

Kardas, daj znac jak sprawa sie potoczy, jestem bardzo ciekawy jak z tą ubezpieczalnią wyszło.
  • 0

#40 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:12, 05.09.2010

Będę informował na bieżąco jak coś ważnego wyjdzie.
Na razie czekam na poleconego rzeczoznawcę, jest za granicą i wraca 13.09.
Wtedy sprawa ruszy.

W poniedziałek-wtorek wysmaruję pismo do ubezpieczalni tylko z tym, że nie zgadzam się z ich wyceną i powołuję swojego rzeczoznawcę.
Wycenę dostarczę w późniejszym terminie i takie tam.
Oraz po raz kolejny dopiszę na jaki adres mają wysyłać pisma, bo gamonie nie mogą sobie z tym poradzić. Już dwa razy im o tym
przypominałem na piśmie, a oni dalej swoje.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#41 lukas3379

lukas3379
  • Forumowicz
  • 8 postów
  • Skąd:Dębica
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:57, 05.09.2010

ja tez mialem kolizje ale jak mam autocasco to mi chyba wroca tylko sie boje o znizki
  • 0
Łukasz

#42 xbialyx

xbialyx
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:WWA
  • Silnik:1.8
  • Wersja:SE EXECUTIVE
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:23, 12.09.2010

Dawaj wycenę z ubezpieczalni.


Dołączona grafika

Oto kalkulacja na 6,200zł. Nic więcej nie dostałem, żadnego rozbicia co za ile, itp
  • 0

#43 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:01, 13.09.2010

No tak, żeby dostać dokładną kalkulację musisz udać się do biura, lub wysłać do nich żądanie, by przesłali Ci dokumentację Twojej sprawy.

Ja dziś uderzam do rzeczoznawcy, bo jest na miejscu i moja sprawa nabierze tempa. Przynajmniej jeśli chodzi o naprawienie auta.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#44 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 09:16, 13.09.2010

ja tez mialem kolizje ale jak mam autocasco to mi chyba wroca tylko sie boje o znizki


racje nie ma co naprawiać, szkoda zniżek :k
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#45 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:48, 13.09.2010

Byłem u swojego rzeczoznawcy, wycena mnie satysfakcjonuje :lol:

Dołączona grafika

Dalej do ubezpieczalni i jazda.
W najgorszym wypadku pieniądze pójdą na moje konto za 2,5 do 3 lat. Tyle trwa biegfanie
po sądach w takich sprawach. Oczywista plus odsetki.

Ale co ważniejsze, mogę już naprawiać Hondzię i spokojnie czekać na odszkodowanie.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq