Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Dziwny dźwięk podczas jazdy znika przy naciśnięciu hamulca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:40, 12.07.2010

Witam i proszę o poradę

od wczoraj w moim coupe 95 rok mam taką historię podczas jazdy słychać dźwięk z tylnego koła przypominający ocieranie metalu o metal, natomiast masakra dzieje się gdy próbuję cofać, wtedy dźwięk przypomina cięcie metalu szlifierką kątową....
Najdziwniejsze jest to że dźwięk przy jeździe na wprost znika zupełnie gdy przyciśnie się hamulec. Gdy się go odpuści ocieranie natychmiast wraca. Klocek jeszcze jest aczkolwiek widać na tarczy że nie jest ona równomiernie ścierana. Czy to możliwe że klocek popękał? Jutro mam zamiar się do tego dobrać ale chętnie dowiem się czegoś od was. Mile widziane wszelkie spostrzeżenia.
  • 0

#2 Seraphin

Seraphin
  • Forumowicz
  • 478 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:59, 13.07.2010

Sprawdź czy osłona tarcz nie dotyka do tarczy. Możliwe, że coś wpadło między tarcze i klocek
  • 0
"Człowiek jest wolny, kiedy niczego się nie boi ani niczego nie oczekuje..."
"Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania." - Voltaire

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:35, 14.07.2010

Po rozebraniu okazało się że klocków niewiele zostało, wymieniłem tarcze razem z klockami. Tarcze okazało się że miały nie wielkie skrzywienie stąd te dźwięki. Po wymianie nieprzyjemne odgłosy zniknęły. Co więcej zniknęły również drgania kierownicy, które zdarzały się przy hamowaniu z większych prędkości.

Temat zamykam Dzięki
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq