Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Konserwacja ogólnie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:19, 13.10.2008

Witam

Czym najlepiej zabezpieczyc powozie na zime? sa jakies specjalne preparaty?

Pozdrawiam
  • 0

#2 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:0.0
  • Wersja:itd.
  • KM:0
  • Paliwo:PB
  • Rok:0000
  • Nadwozie:0
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:33, 13.10.2008

Zajrzyj tu co mi Tomi odpisał.
http://www.accordklu...highlight=#3007
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:06, 13.10.2008

Dzieki wielkie za podpowiedz
  • 0

#4 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:26, 12.07.2010

Wreszcie znalazłem troche czasu żeby zrobić użytek z farbek od Tomiego. Pare głupich pytań mam przy tej okazji, no i pochwalić sie chcialem jaki jestm pomysłowy.
Pierwsze, parkowanie :mrgreen:
Dołączona grafika
czy moge tak stać przez 2 dni bez szkody dla samochodu? nigdzie sie nic nie powylewa?

Druga sprawa, beleczka, polecam każdemnu sie nią zająć, gdyż jak wiemy rdza jest zarażliwa i zajeły sie troche już podłużnice tylne. Na zdjęciu po renowacji, jakimś epoxydowym specyfikiem od tomiego :ok
Dołączona grafika

Ogólnie stan podwozia w accordzie bardzo dobry, w jednym miejscu gdzieś zachycone było, przez co zdrapało zabezpieczenie fabryczne i wyrósł już dośc duży kwiatek, poza tym rudawo na kilku spawach. Na wszystko poszedł r-stop i epokszyd.

Teraz tylko masa woskowa ;-)

Polecam te zabawe każdemu kto ma 3 dni urlopu i mozliwości, może i nie konieczne ale poprawia samopoczucie.

No i jeszcze jeden psikus, ktoś wie co to za weżuk??
Dołączona grafika

No i jeszcze drugi, czy to jest słynna cieknąca maglownica czy to nic poważnego
Dołączona grafika

jka by ktoś znalazł chwilke i odpowiedział na moich pare pytań to punkcik na bank :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#5 Marcinoo

Marcinoo
  • Forumowicz
  • 188 postów
  • Skąd:Jaktorów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:31, 12.07.2010

hehehe ten wezyk jest od klimy, z niego kapie woda :mrgreen: :mrgreen:


ja jak u siebie robilem to nie tak ladnie. sztota miedziana, brunox, bittex i ogien, pol dnia i mialem dosc, bo kapalo itp.

co do stania, to bardziej martwil bym sie czy to nie peknie pod tym ciezarem, bo wylac nic sie nie powinno.

co do fotki maglownicy, to jaki problem to umyci zobaczyc pozniej jak wyglada?? ale nie wydaje mi sie by to cieklo, moze poci sie troszke i syf sie przykleil??

pzdr
  • 0
Drive Or Die

#6 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:34, 12.07.2010

czy to nie peknie pod tym ciezarem

wytrzymało cały dzień, później zdjołem tylne koła i postawiłem na stojakach, od razu nadkola ciągne i zaciski na czerowno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dzieki za odp.
pozdrawiam.
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#7 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:44, 12.07.2010

Pierwsze, parkowanie :mrgreen:

Plus za pomysłowość :mrgreen: minus za brak BHP :k :-P Chociaż widzę też pewne zabezpieczenia... :-P

czy to jest słynna cieknąca maglownica czy to nic poważnego

Nie jestem do końca pewny czy to ze zdjęcia to maglownica :roll: - jeśli tak to u mnie wygląda tak samo (chodzi o roszenie/wyciek). Mechanik powiedział: "Jeździć i sprawdzać stan płynu od wspomagania i czy coś pod autem się nie pojawia". Póki co (odpukać :-P ) nic nie ubywa i żadna plama pod autem się nie pojawia - z kierownicą też nie zauważyłem, żeby coś się działo nienaturalnego... Więc jeżdżę i zbieram kasę na regenerację (bo nigdy nie wiadomo kiedy trzeba będzie to zrobić - dla świętego spokoju jak najszybciej...)
  • 0

#8 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:50, 12.07.2010

Pare głupich pytań mam przy tej okazji, no i pochwalić sie chcialem jaki jestm pomysłowy.
Pierwsze, parkowanie :mrgreen:

hehe Polak to zawód :-)
Beleczka teraz jak nowa- możesz ją jeszcze dodatkowo zabezpieczyć jakąkolwiek farbą lub pokryj tą masą woskową i będzie na lata :-)
Na R-stopa nie musisz już nanosić epoxydu- sam Rstop to już wystarczająca powłoka.
  • 0

#9 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:55, 12.07.2010

Na R-stopa nie musisz już nanosić epoxydu

miejscami pozwoliłem sobie nanieść.

Polecam R-stopa, w dupe sprawa, środek jest bezbarwny dzieki czemu można ciapkać gdzie sie tylko da, na elementach zawieszenia i blachach, powłoka wydaje sie być solidna, jak jest pogoda to wszystko ładnie schnie.

[ Dodano: 2010-07-13, 20:37 ]
Dzisiaj samochód zjechał z rampy. Dodaje reszte fotek. Jka by ktoś namyślał u siebie coś robić służe radą(bardziej z autopsji niż wiedzy).

Kilka słów na temat wosku do zabezpieczania, miał nyć bezbarwny a okazał sie czarny.....
ale to nawet lepiej, bo wszystko ładnie teraz wygląda.
Co do ilości zuzyłem 3,5tuby, ale jak by ktos chciał dokładniej to 4 wejdą spokojnie zwłaszcza że do przestrzeni zamknietych uzyłem czego innego.
Co do czasu schniecia, do planowanych 6 godzin nalezy dodać 20.
Dołączona grafika
powłoka jest dość gruba i miękka.
Dołączona grafika
zrobiłem wszystkie elementy zawieszenia co prawda tylko z grubsza, ale tam tylko rdzewiały.
Dołączona grafika
podwozie wyglada jak by opóściło fabryke ;-)
Dołączona grafika
cały tył pod zderzakiem wraz z belką, najbardziej zjedzony punkt, chyba z powodu jazdy bez chlapaczy(teraz już są)

ogólnie jestem zadowolony z efektu.
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#10 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:12, 16.07.2010

Wyszło zacnie - dużo pracy, ale napewno się opłaciło :ok
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#11 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:34, 16.07.2010

opłaci się przy odsprzedaży jak zaczną mówić że przykryłeś spawy, bo z dwóch go ulepiłeś, ale to takie gadanie.

Poza tym to fajnie, tylko tam gdzie już były ogniska to na nic się zda. Ale poza tym to robota profi jak dla mnie.
Pochwal się za rok jak się trzyma powłoka no i podaj nazwę środka dla potomności. To ten R-stop?


Poza tym fajny temat do działu "zrób to sam".
pozdro
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#12 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:43, 16.07.2010

opłaci się przy odsprzedaży jak zaczną mówić że przykryłeś spawy, bo z dwóch go ulepiłeś, ale to takie gadanie.

nie planuje go sprzedawać raczej złomować, pojeżdże 5 lat, dam swojej pannie ona pojeździ 5 a w 20 letnim accordzie nikt nie bedzie mówił że coś jest przykryte.
Wiem bo sprzedałem teraz Vectre która służyła nam 10 lat, i miała 17.
Gość wzioł bo silnik chciał z niej, reszte spalił.
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#13 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:01, 16.07.2010

a to się chwali takie podejście do samochodu, bezawaryjności życzę :B
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#14 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
  • Skąd:Wrocław/ Głuchołazy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Supercharged
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 01:08, 17.07.2010

jak dla mnie robota super, wyglada to profi, ale tak jak była mowa tam gdzie była juz rdza takie zabezpieczenie nic nie da. Ja u siebie wczołgiwałem sie pod podniesione auto i zabezpiezenie ograniczyłem do "ramy" i podłogi w najbardziej weażliwych miejsach gdyz nie miałem sie zbytniojak dostac pod auto :). Szczegoółnie ze jeszeli 10 lat wytrzymało a wyglada w skali na 10 na 8,5 ( od spodu) to mysle ze moje uzytkowanie spokojnie przeżyje :). Mogłbym sie przyczepic tylko do tego ze jak dla mnia malowanie elementów zawieszenia to za dużo aspekt wizualny ma byc rowniez wskazówka co do ewentualnego stanu - a tak zamalowane tuleje albo zamalowane przewody hamulocwe moga zmylic mechanika co do ich stanu ale to tylko tyle :). No i na deser- na przyszlość uwazaj bo ja w zyciu nie postawil bym auta na koziałkach opierajac je tylko o tarcze hamulcowe:)
  • 0

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#15 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:34, 17.07.2010

Kilka słów na temat wosku do zabezpieczania, miał nyć bezbarwny a okazał sie czarny.....

no to teraz mnie zagiąłeś... Powinno wyjść półprzezroczyste z lekko antracytowym odcieniem- muszę zapytać przedstawiciela o co chodzi.
Faktycznie teraz to wygląda jakby wyjechało dopiero z fabryki- super robota!

wyglada to profi, ale tak jak była mowa tam gdzie była juz rdza takie zabezpieczenie nic nie da

Tam gdzie pojawia się korozja i jest niczym nie zabezpieczona dość szybko robią się dziury i później lepienie, spawanie. Wczoraj miałem nawet klienta, któremu rok temu na przeglądzie powiedzieli żeby zajął się podwoziem bo zaczyna rdzewieć- olał. W tym roku przyszedł do mnie po żywicę i matę.
Jeśli położy się dobry epoxydowy środek reagujący z korozją i zabezpieczy to przez kilka lat nie ma prawa nic być- w końcu tak samo zabezpiecza się auta zabytkowe podczas renowacji.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq