Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Demontaż lpg

VII @lpg @demontaż

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lucky930

Lucky930
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Ostrowiec
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:49, 24.04.2021

Witam, chciałbym zapytać czy ktoś z Was demontował instalację gazową.

 

Chciałbym to zrobić, lecz obawiam się chociażby dziur, które zostają.

 

Co najlepiej zrobić po demontażu przez warsztat, samemu coś wymienić dodatkowo?

 

Chciałbym w miarę możliwości uzyskać stan jak najbardziej zbliżony do tego sprzed instalacji.

 

Pozdrawiam

 

Albo może ktoś podpowie gdzie są dziury poza kolektorem, miejscem na włącznik gazu, w miejscu na koło zapasowe oraz poza wlewem.

 

 

 

/nie piszemy postu pod postem, korzystamy z opcji edytuj


Użytkownik niemcu edytował ten post 08:33, 05.05.2021

  • 0

#2 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 20:14, 24.04.2021

Raczej (bo pewności nie mam) demontaż powinien zrobić zakład zajmujący się montażem - aby można było gaz usunąć z dokumentów. Bez tego mogą być kłopoty z zaliczeniem okresowego przeglądu.

Oczywiście wszystkie pozostałe po tym otwory można zabezpieczać w swoim zakresie.


  • 0

#3 Lucky930

Lucky930
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Ostrowiec
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:47, 24.04.2021

Tak tak, tylko przez takowy zakład zrobiłbym demontaż. Tylko własnie pytanie gdzie dziury, którymi muszę się zająć. Tylko nie wiem jak to przekazać. Dziury na kolektorze - dla mnie to jest równe zakupem nowego (używanego bez dziur) kolektora itp.

 

Planując demontaż, chcę uzyskać prawię idealny stan sprzed montaży jakby w aucie nigdy nie było lpg. 


  • 0

#4 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 07:14, 25.04.2021

A silnik zostawisz czy wymienisz na taki, który nie widział LPG?
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#5 Lucky930

Lucky930
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Ostrowiec
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:32, 25.04.2021

@ARTurde kpij jak chcesz.

 

W skrócie chcę dobrze przemyśleć tą sprawę i tyle. Szczerze nie wiedziałem wcześniej, że wiercą w kolektorze, a moim zdaniem lepiej takie coś wymienić niż łatać dziurę...

 

Więc stwierdziłem, że zapytam tutaj gdzie są dziury, abym nie zrobił gorzej demontując gaz.

 

Owszem w internecie jest dużo filmów z montażu lpg, tylko pytanie jak w Accordzie to dokładnie wygląda - stad moj post na tym forum.


  • 0

#6 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 10:33, 25.04.2021

Nie kpię.

Skoro ma być

jakby w aucie nigdy nie było lpg.

dlatego zapytałem.
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#7 Lucky930

Lucky930
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Ostrowiec
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:50, 25.04.2021

Jedno zdanie takie, jestem zły na siebie ze zamontowałem i tyle. Od dłuższego już czasu nie jeżdżę na gazie, wiec bez sensu aby instalacja była 🤷‍♂️

Tylko tak jak pisałem wyżej, nie chce robić sobie problemów po demontażu czy to na krótka metę czy wynikająca z dłuższego okresu czasu
  • 0

#8 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 11:42, 25.04.2021

Masz otwory w kolektorze, można w miejsce po wkrętkach wkręcić śruby i będzie ok.
Jest przejście przewodów do kabiny ale to nie powinien być problem jeśli zrobione w fabrycznym miejscu.
Podciśnienie do reduktora zależy od inwencji gazownika montującego. Mozna użyć fabrycznych miejsc a można nowa dziurę robić.
Jak chcesz robić porządnie nie zapomnij o pociętej wiązce wtryskiwaczy. Wywalając gaz ją pewnie polutują. Jak chcesz przywrócić do fabryki to wiązka wtryskiwaczy do wymiany.

A może zamiast wywalać gaz bo masz jakieś problemy to je rozwiązać i jeździć za połowę ceny benzyny?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#9 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 13:39, 25.04.2021

Można demontować samemu. Na stacji diagnostycznej dadzą papier o braku instalacji + zwykły przegląd i potem wydział komunikacji oświadczenie o braku LPG i wykreślają z dowodu.

 

 

 

Wykreślenie adnotacji o przystosowaniu pojazdu do zasilania gazem

Wniosek o wykreślenie adnotacji o przystosowaniu pojazdu do zasilania gazem z dowodu rejestracyjnego (druk stanowi załącznik do niniejszej procedury).
Załączniki do wniosku:
Zaświadczenie o wykonanym dodatkowym badaniu technicznym pojazdu potwierdzające demontaż instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem.
Dowód rejestracyjny pojazdu.
Karta pojazdu, jeżeli była wydana.
Dokument określający tożsamość właściciela:
dla osoby fizycznej dowód osobisty,
dla osoby prawnej aktualne oryginały wyciągu z rejestru sądowego oraz zaświadczenia o numerze identyfikacyjnym REGON,
dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz spółek cywilnych - aktualne oryginały i kserokopie zaświadczeń o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (dla każdej osoby fizycznej, na którą jest zarejestrowany pojazd) oraz dokumenty tożsamości, w przypadku spółki cywilnej dodatkowo – umowa zarejestrowana w Urzędzie Skarbowym. W przypadku braku możliwości osobistego stawienia się współwłaścicieli - podpisane przez nich pełnomocnictwo do załatwienia sprawy przez pełnomocnika.
Pełnomocnictwo - w przypadku działania przez przedstawiciela pełnomocnictwo dla osoby załatwiającej sprawę (za wyjątkiem reprezentowania osoby prawnej przez jej organy lub prokurenta).
Umowa ubezpieczenia obowiązkowego OC do wglądu w momencie wykreślenia adnotacji w dowodzie rejestracyjnym

 

Dlaczego nie jeździsz na gazie? Druciarska instalacja? Późno się przełącza?


  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#10 Lucky930

Lucky930
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Ostrowiec
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:17, 25.04.2021

@przemkowal dziękuje za odpowiedź, a co do problemów to od początku mam, jeździłem do tych gaziarzy co chwile, ustawiali niby, ale jakoś po chwili problemy wracały.

 

 

@pablo.see dosyć przerywa na gazie, potrafi zgasnąć. Wcale tak mało tego gazu nie spala. Obecnie przebywam zagranicą i przed wyjazdem jeszcze byłem wymienić filtry i ustawić gaz bo coś dużo mi palił. To gaziarz sie mnie zapytał kto mi tutaj grzebał bo coś pozmieniana mieszanka jest (zawsze jeździłem do warsztatu, który ten gaz wstawial - nic sam nie robiłem) i tak już jadąc zagranicę zapalił mi się ten check engine, więc mogło to być niby od słabej jakości gazu (tankowałem zawsze na shellu, więc nw jak to możliwe).

 

I tak naprawdę odkąd jestem zagranicą jeżdżę tylko na benzynie i naprawdę czuć różnicę - żaden check się nie zaświeca, nie gaśnie mi, nie szarpie - jest naprawdę o niebo lepiej


  • 0

#11 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 18:14, 25.04.2021

Wg mnie to jak będziesz w kraju miał chwilę to albo gazowników który to montowal jeśli instalacja jest na gwarancji powiedz że albo robi porządek dokładnie albo ma wymontować i zwrócić kasę. Jak będzie się stawiał to uderzyć przez zigiego (nasz prawnik na forum) który na pewno pomoże.

Jeśli już po gwarancji to znajdz kogoś kto zrobi porządek i jeździj na gazie. Naprawdę da się doprowadzić instalkę do ładu. Ja przez 10 lat raz miałem problem jak wtrysk padł. Ale zakład montujący wybierałem starannie.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#12 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 20:10, 25.04.2021

Gaz zawsze taniej wychodzi. Na pocieszenie napiszę Ci że mam lpg już od 2006r i auto normalnie jeździ bez checkow, przerywania itp. W obu autach na lpg zrobiłem już ponad 320tys km. Nie dbam jakoś szczególnie o instalacje, tylko filtry sam wymieniam raz na rok, koszt kilkanaście zł.
  • 0

#13 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1575 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 20:18, 25.04.2021

"siódemka" z 2.4 pod maską bardzo ładnie lata na gazie, nie wymontowuj, poszukaj kogoś kto ci to ogarnie bo z tego co piszesz Twój majster nie daje rady...

napisz może co masz zamontowane, jaka elektronika, wtryski, reduktor no i czy od butli do reduktora masz 6 czy 8 mm


  • 0

#14 Jekyll

Jekyll
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:41, 12.02.2023

A ja mam pytanie z nieco innej beczki, może i głupie: jeżdżę naprawdę mało i wkurza mnie wielka butla w bagażniku a zatem:

 

- czy demontaż instalacji sprawi że sam silnik będzie lepiej pracował, auto odżyje?

 

Mam BRC montowaną w Niemczech, jeździ na tym chyba od nowości i generalnie nie mam z nią problemów.


  • 0

#15 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 16:01, 12.02.2023

jak masz niesprawną instalacje gazową to auto odżyje, po co kupujesz auto z LPG jak nie zamierzasz na tym jeździć?, to jest tylko proszenie się o kłopoty w przypadku jak instalacja była niewłaściwie użytkowana. 


  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, @lpg @demontaż

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq